Főváros - vizsgázik a Jégcsarnok

CSANÁLOSI BEÁTACSANÁLOSI BEÁTA
2003.01.07. 21:19
Címkék
Három éve Székesfehérvár adott otthont a junior rövid pályás gyorskorcsolya-világbajnokságnak, péntektől vasárnapig pedig a főváros új Jégcsarnokában fognak jégre lépni az utánpótlás korosztály legjobbjai. A nem egészen egyéves létesítménynek ez lesz az első világversenye, így a 33 országból érkező 160 versenyző fogja igazán tesztelni.A rekordnevezés ellenére a sportág egy meghatározó nemzetének küldöttsége mégsem fog jégre lépni a hét végén, a kínaiak ugyanis a vb helyett inkább egy hazai versenyt választottak, ami azért is meglepő, mert jövőre épp Peking lesz a házigazdája a juniorok legrangosabb eseményének. Attól persze nem kell tartani, hogy hiány lesz látványos összecsapásokban, hiszen az amerikaiak, a kanadaiak, a dél-koreaiak, a japánok és az olaszok is teljes csapattal érkeztek, márpedig rendre ezek az országok adják a rövid pályás gyorskorcsolyázás elitjét. S a mieinkről se feledkezzünk meg, mivel nyolcan – Kovács Ádám, Lóth Dávid Manó, Darázs Péter, Piros Attila, Nagy Mariann, Lajtos Szandra, Darázs Rózsa és Heidum Bernadett – képviselik majd színeinket, akik közül Nagy, Lajtos és Kovács már a felnőttek között is kipróbálhatta magát. Nem véletlen, hogy ettől a három korcsolyázótól várják a szakemberek a legjobb eredményt, igaz, Lajtos esetében óvatosnak kell lenni, ugyanis még mindig nem épült fel százszázalékosan decemberi sérüléséből.Habár a távok (500, 1000 és 1500 méter) után úgynevezett kisérmeket kapnak a helyezettek – még a váltók is, hiszen egyelőre hivatalos bemutatószámként szerepelnek a programban –, a világbajnoki cím csupán az összetett alapján megrendezett szuperdöntő dobogósainak jár majd. A Jégcsarnokban kedden megtartott sajtótájékoztatón a vb mellett még egy fontos téma került terítékre: a környezetvédelem. Kőbán Rita, a MOB környezetvédelmi bizottságának elnöke örömmel nyugtázta, hogy az új létesítmény építésénél ezt maximálisan figyelembe vették, sőt a vb-n használatos jéghez a szokásos 300 kilogramm ammónia helyett csupán 15 kilót használtak fel. Végül egy együttműködési szerződést írt alá a Kőbán Rita, bizottság elnöke és Tóth Gergely, a KÖVET-INEM Hungária ügyvezető igazgatója.
Legfrissebb hírek

DAC: több mint egy év után bejelentett sportigazgató és norvég balhátvéd érkezett – hivatalos

Minden más foci
1 perce

Tenisz: szetthátrányból verte szlovák ellenfelét Mallorcán Marozsán

Tenisz
2 perce

Nem értékelik a skót humort a miami rendőrök

Foci vb 2026
5 perce

Bemutatkozik a norvégok fekete felsője – a játéknap mezei

Foci vb 2026
18 perce

Osztrák jégkorongliga: az FTC-nél marad a Bálizs, Nagy kapuskettős

Jégkorong
22 perce

Ferencváros: új szerződést kötött az elefántcsontpari középpályás – hivatalos

Labdarúgó NB I
23 perce

A vb egyik csillagával erősítene a BL-győztes PSG – sajtóhír

Francia labdarúgás
29 perce

„Az első félidőben majdnem elaludtam, a másodikat átaludtam” – Ibra a belga-iráni meccs élvezeti értékéről

Foci vb 2026
36 perce
Ezek is érdekelhetik