Atlétika - a mezei Eb-re készül a válogatott

MÁTAY ANDREAMÁTAY ANDREA
Vágólapra másolva!
2002.12.03. 21:11
Címkék
A Medulinban rajtoló magyar csapat
Férfiak: Bodor Olivér. Nôk: Kálovics Anikó, Papp Krisztina, Rakonczai Bea, Staicu Simona. Juniorok. Fiúk: Freier Dávid, Kovács Tamás, Ott Balázs, Tóth László, Végh Tibor. Lányok: Kiss Melinda, Kiss Zsanett, Kocsis Judit, Mezei Zita, Molnár Barbara
A Medulinban rajtoló magyar csapat
Férfiak: Bodor Olivér. Nôk: Kálovics Anikó, Papp Krisztina, Rakonczai Bea, Staicu Simona. Juniorok. Fiúk: Freier Dávid, Kovács Tamás, Ott Balázs, Tóth László, Végh Tibor. Lányok: Kiss Melinda, Kiss Zsanett, Kocsis Judit, Mezei Zita, Molnár Barbara
Vasárnap a horvátországi Medulinban 9. alkalommal rendezik meg a mezei futó Európa-bajnokságot. Ennek a kontinensviadalnak különösen nagy a jelentősége, hiszen az afrikai futók által uralt közép- és hosszútávfutásban az európai atlétáknak rendkívül nehéz betörniük a világ élvonalába.
Ugyanezért fontos nekünk is ez a viadal, amelyen két évvel ezelőtt a nők versenyében magyar aranyérem született. Stockholmban Szentgyörgyi Katalin állhatott a dobogó legfelső fokára, az idén azonban kitűnő futónőnk nem indulhat a versenyen. Bár nagyon készült az Európa-bajnokságra, két héttel ezelőtt Achilles-ín-szakadást szenvedett és megműtötték. Így nemcsak az egyéni versenyben romlottak esélyeink, bár női csapatunk Szentgyörgyi nélkül is bekerülhet a legjobb nyolc közé. A felnőtt férfiak között csak egy futónk, az utánpótláskorú Bodor Olivér rajtol, a juniorok küzdelmeiben viszont ötfős csapatokkal veszünk részt. A lányoktól tisztes helytállást várunk, abban viszont reménykedünk, hogy a fiúk az első nyolc között végeznek.
Az eddigi Európa-bajnokságok során a portugálok voltak a legeredményesebbek, a női és férfi csapatversenyben háromszor diadalmaskodtak, egyéniben Paulo Guerra négyszer lett első. A kiváló futó idén is pályázik a bajnoki címre, legfőbb ellenfele a címvédő és 1998-ban győztes ukrán Szergej Lebegy lesz. A nők mezőnyében nem lesz ott a tavalyi győztes, a francia Yamna Belkacem.
Legfrissebb hírek

Szerdai sportműsor: lejátsszák az első mérkőzéseket a téli olimpián

Birkózás
1 órája

A kapus, akit szerettek az emberek – Kő András publicisztikája

Magyar válogatott
1 órája

Hajrá, előrébb! – Malonyai Péter jegyzete

Vízilabda
1 órája

Eb-döntőben a női pólósok!; Gruber Zsombor: Varga Barnabás örököse akarok lenni

E-újság
1 órája

Az utolsó kosárral kapott ki a Real Athénban, a Maccabi dudaszós dobással verte meg a Partizant

Kosárlabda
1 órája

Az Arsenal másodszor is legyőzte a Chelsea-t, hat év után döntőzhet újra

Angol labdarúgás
2 órája

Negyeddöntős a Marseille és a Reims a Francia Kupában

Francia labdarúgás
2 órája

Elmaradt az újabb Albacete-bravúr, a Barcelona jutott a Király-kupa elődöntőjébe

Spanyol labdarúgás
2 órája
Ezek is érdekelhetik