Szenvedtek a nagycsapatok

CSILLAG IMRE, GYENGE BALÁZSCSILLAG IMRE, GYENGE BALÁZS
2002.09.29. 23:13
A Valencia kivételével a megszokott időpontban, szombaton léptek pályára a Bajnokok Ligájában érdekelt csapatok, azonban az eredményeiket tekintve korántsem beszélhetünk megszokottságról: a Deportivo csak az utolsó percben tudta a maga javára fordítani az Alavés elleni derbit, a Real Madrid egy, a játékvezető ténykedése által igen csak befolyásolt mérkőzésen mindöszsze egyetlen pontra volt jó a Vallado-lid otthonában, míg a Barcelona örülhet, hogy csak hármat kapott a Betistől.
Primera División
4. forduló: Betis–Barcelona 3–0 (Alfonso 26. – 11-esbôl, Joaquín 67., Varela 84.), Vallado-lid–Real Madrid 1–1 (Oliveira 59. – 11-esbôl, ill. Raúl 45.), Alavés–Deportivo La Coruna 1–2 (Iván Alonso 53., ill. Tristán 70., Capdevilla 90.), Celta Vigo–Málaga 2–2 (Catanha 26. – 11-esbôl, Berizzo 39., ill. Musampa 15., Cáceres 41. – öngól), Atlético Madrid–Recreativo Huelva 1–1 (Luis García 38., ill. Raúl Molina 29.), Athletic Bilbao–Mallorca 0–2 (Robles 32., Larrainzar 74. – öngól), Espanyol–Sevilla 0–0, Santander–Villarreal 1–1 (Mora 83., ill. Marcos Senna 65.), Osasuna–Real Sociedad 2–3 (Punal 21. – 11-esbôl, Rivero 48., ill. Nihat 13., Jauregui 50., Hohlov 85.). A Valencia–Rayo Vallecano mérkôzés lapzárta után fejezôdött be.

Következik (október 5–6-án) az 5. forduló: Valencia–Celta Vigo, Málaga–Atlético Madrid, Recreativo Huelva–Athletic Bilbao, Mallorca–Espanyol, Sevilla–Betis, Barcelona–Osasuna, Real Sociedad–Valladolid, Real Madrid–Alavés, Deportivo La Coruna–Santander, Rayo Vallecano–Villerreal

Időrendi sorrendben haladva először a Depor vitoriai viszontagságairól illik szólni. A galíciai legénységnek volt mit kijavítania, hiszen a múlt héten több mint tíz éve nem tapasztalt vereséget szenvedett a Riazor-stadionban a Milantól a BL második fordulójában (0–4). Ez a lelki teher egy órán keresztül bénította az ezúttal tiszta pirosban játszó La Coruna-i játékosokat, akik számára a sérüléséből nemrég felépült Tristán beállása jelentette a fordulópontot. A kiváló csatár akkor váltotta Sergiót, amikor az eredményjelzőn Iván Alonso neve már öt perce a gólszerzők közt szerepelt – az Alavés játékosa az 53. percben Lloréns beadását követően fejelt a hálóba –, de nem tétlenkedett, és a 70. minutumban Fran szabadrúgásból beívelt labdáját fejjel juttatta az ellenfél kapujába, nem sokkal később pedig a lécre bombázott. A hajrában az egyértelműen ellenfele fölé növő vendégalakulat végül az utolsó percben fordított, méghozzá a változatosság kedvéért szintén csereként beálló Capdevilla közeli löketével. "Az Alavés nagyon sokáig jobban és veszélyesebben játszott, de Tristán gólja visszahozta a reményt. Végül nyertünk, de elismerem, hogy jó adag szerencse is kellett a sikerünkhöz” – nyilatkozta sportszerűen Javier Irureta, a Deportivo edzője.
"Úgy vélem a fáradtság miatt kaptunk ki, elvégre hetente két-három mérkőzést játszunk” – ezek már Louis van Gaalnak, a Barcelona trénerének szavai voltak a Betis ellen 0–3-ra végződött találkozó után. Tény, hogy a Huelvában megrendezett összecsapáson a gránátvörös-kékek nem mozogtak túl frissen, miközben a hazai alakulat a közeljövő legnagyobb spanyol tehetségének tartott Joaquín vezetésével szárnyalt, igaz, a fordulópontot egy vitatható tizenegyes jelentette – Víctor Valdés a tizenhatoson belül buktatta(?) Capit –, amelyet a Barcában korábban sokat mellőzött Alfonso értékesített. A fordulást követően jókorát nőtt a két csapat közötti szakadék, aminek újabb két Betis-gól lett az eredménye, ráadásul ezúttal vitathatatlan esetekről és szépségdíjas találatokról volt szó. Előbb Joaquín egy jobb oldali szólózást követően, a tizenhatoson belülről laposan lőtt a hálóba, majd a hajrában Varela egy még nagyobb cselsorozat után tíz méterről, ballal a jobb felsőbe varázsolta a labdát. Manuel Ruiz de Lopera, a sevillai klub elnöke nem is titkolta örömét a lefújást követően: "Boldog vagyok, hogy ilyen nagyszerű Betist láthatok. Kiválóan kezdtük a szezont, mégpedig olyan ellenfelekkel szemben, mint a Deportivo, a Real Madrid, a Real Sociedad és a Barcelona – ez a névsor önmagáért beszél.”
A Lopera által is említett királyi gárda ezúttal, a Valladolid vendégeként jóval szerényebb produkcióval rukkolt elő, mint az megszokott tőle, ráadásul a játékvezető ténykedése is alaposan megkavarta a mérkőzés menetét. Ramírez Dominguez a 37. percben sárgával jutalmazta Míchel Salgadót, amiért a bekk hevesen reklamált a Guti ellen a tizenhatoson belül elkövetett szabálytalanságért, és bár a játékosnak volt némi igaza, a figyelmeztetés jogos volt, viszont amikor Fernando Sales egy hasonló manővert adott elő a Real kapuja előtt a második félidőben, tizenegyest ítélt – Oliveira ebből egyenlített. Salgado sárgájára érdemes még visszatérni egy gondolat erejére, ugyanis nem sokkal azután, hogy bíró felmutatta neki a kártyát, a hátvéd elvesztette a fejét, és egy durva belemenéssel elérte, hogy idő előtt mehessen zuhanyozni. Az emberhátrányban lévő madridiak az első félidő végén Raúl emelésével jutottak előnyhöz, és bár a második félidőben is volt lehetőségük, a már említett Valladolid-találaton kívül nem esett újabb gól.

Tv: a Sport1 hétfőn 17.15-től sugározza a 4. forduló összefoglalóját