Vaszi Tünde nagy bánata

MARIK BALÁZSMARIK BALÁZS
2002.06.15. 20:20
Címkék
Szegény Vaszi Tünde! 670 centiméterrel nyerte meg a németországi Bad Langensalzában a világ egyik legrangosabb távolugrógáláját, mégis majd felrobban a méregtől. Hogy miért? Mert bár minden ugrása 660 centiméter fölött volt, egyszer sem találkozott az elugrógerendával. A versenyt ugyanis immár kilencedik alkalommal egy iskola udvarán rendezték, ahol az ifjúságra való tekintettel az elugróhely elé felfestettek egy csíkot. A kicsik ugyanis egy sávból ugranak. Na, ez zavarta meg őt, csakúgy mint sok más ugrót is. Így aztán hiába ment hátra ugrásról ugrásra, tudat alatt mindig úgy érezte, be fog lépni. 669-es kísérleténél a tiszta távolság hét méter fölött volt! "Most rettenetesen mérges vagyok – mondta győzelmét követően Vaszi –, de Konstantin Krausének, a verseny szervezőjének azt mondtam: nem bánom, ha ez az Eb-n összejön.” Molnár Krisztina a franciaországi Dreux-ben állt rajthoz. Rúdugró csúcstartónk is a müncheni Európa-bajnokság jegyében járja a kontinenst. Az idei világranglista 11. helyét 442-vel elfoglaló újpesti atléta ismét közel került élete legjobbjához, hiszen 440-nel lett harmadik. Sőt, a következő magasságon, a 450 centin is volt egy jó kísérlete. "A magasság megvolt, csak sajnos túl korán. De bennem van, és nagyon remélem, hogy ezt rövidesen be is tudom bizonyítani. Azért lenne fontos, hogy ez sikerüljön, mert Münchenben valószínűleg 440 lesz a selejtezőszint. És ha a következő magasságot korábban már teljesíteném, pszichésen sokat segítene” – mondta Molnár, akinek erre már a vasárnapi lille-i versenyen lehetősége nyílik.
Legfrissebb hírek

Elöntötték Dallast az argentin drukkerek

Foci vb 2026
1 perce

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
13 perce

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
15 perce

Beszálltak a nyilvános jógába a norvég drukkerek New Yorkban

Foci vb 2026
20 perce

Lionel Scaloni csak egy helyen változtatott az argentin kezdőn, az osztrákoknál több csere is volt

Foci vb 2026
22 perce

Távozott az NB II-be feljutó Nagykanizsa vezetőedzője

Labdarúgó NB II
31 perce

Szalah a szurkolókkal ünnepelte meg Új-Zéland legyőzését

Foci vb 2026
37 perce

Giovanni Malago lett az FIGC új elnöke

Olasz labdarúgás
45 perce
Ezek is érdekelhetik