Cegléden lehet javítani

SZABÓ GÁBORSZABÓ GÁBOR
2002.06.07. 20:01
Címkék
Második Európa-bajnoki selejtezőmérkőzése előtt áll a magyar női röplabda-válogatott, amely szombaton Csehországot fogadja Cegléden. Hat nappal korábban a papírformának megfelelően 3:0-ra vereséget szenvedett együttesünk Ukrajnában, leginkább a megszerzett 49 pontot kevesellhettük. A soron következő rivális ellen már többet várunk a Garamvölgyi Mátyás és Németh Lajos vezette válogatottól, már csak azért is, mert az előzetes esélylatolgatások alkalmával is legfeljebb a csehek megelőzésében bíztak a szakvezetők. Ahhoz, hogy megszorongathassuk az első körben Romániában 3:1-re veszítő Stepancikováékat, nemcsak a pontosabb és határozottabb játék segíthet hozzá, hanem Ritschelová és Schwobová hiánya is. Az olasz bajnok, BL-második Bergamo centere, illetve a belga bajnok Kieldrecht ütője Romániában sem játszott, a hírek szerint mindketten sérültek. Mindenesetre nagyon fiatalok a vendégek: hárman 1982-ben, ketten 1981-ben, egy közülük pedig 1980-ban született. Az 1997-ben Eb-harmadik csapatból az olasz Palermo feladója, Stepanciková, a Görögországban légióskodó Jencková és a BL-győztes Cannes kötelékébe tartozó Bocková maradt meg.Történt változás az elmúlt napokban a magyar keretben is: a Savaria-kupán megsérült center, Várhegyi Anikó visszatér, kiesett viszont vírusos fertőzés miatt a kettesütő Battlay Krisztina. Maradt erre a posztra az Ukrajnában csereként beálló, és remeklő Kiss Katalin, kényszerből Szabó Judit vagy Dégi Barbara állhat a helyére. Garamvölgyi Mátyás szövetségi kapitány ezúttal sem adott meg előre kezdő hatost, ellenben három játékos, Nagy Mariann, Pethő Anita és Kiss pályára lépése biztosra vehető. A szakvezető további javulást remél játékosaitól, hogy teljesítményükkel éreztessék: több háttérrel, hosszabb felkészüléssel nagy dolgokra is képesek lehetnek. Talán érdemes megemlíteni, hogy a meccsnek otthont adó Cegléden eddig egyszer rendeztek válogatottak közötti női röplabda-találkozót, mégpedig 1984. március 30-án, amikor is a Koreai NDK-t verte 3:0-ra a magyar együttes. Nos, ezúttal bármilyen arányú győzelemmel kiegyeznénk.
Legfrissebb hírek

Portugália és Üzbegisztán sem „öltözött át” a csoportkörben – a K-csoport mai mezei

Foci vb 2026
3 perce

Az argentinok barbecue-partival hangoltak Jordánia ellen – Videó

Foci vb 2026
12 perce

Maraton kajak-kenu Eb: Csépe Panna ezüst-, Matkovics Lili Sára bronzérmes

Kajak-kenu
18 perce

A magyar férfi és női rögbisek sem jutottak négy közé a chisinaui Eb-körben

Egyéb csapat
33 perce

Kitört a balhé a panamaiak edzésén az angolok elleni meccs előtt – videó

Foci vb 2026
39 perce

Mexikói szurkoló a világ legmenőbb farkaskutyája – fotó

Foci vb 2026
49 perce

Az első tornáját nyerte meg Marozsán legyőzője Mallorcán

Tenisz
1 órája

Bemutatkozik Anglia piros felsője – az L-csoport mai mezei

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik