Miután a válogatóbizottság összeállította a csapatot, a Domonkos - Rumbold, Révész - Szury, Károly, Vágó - Sebestyén, Bodnár, Pataki, Schlosser, Borbás alkotta tizenegy kifutott a göteborgi sporttelep gyepére.
A beszámolók szerint a futballtörténelem első svéd-magyar összecsapásán még azon is túltette magát a helyszínről Stockholmba, az ötkarikás játékokra továbbutazó vendégtársulat, hogy a holland Meerum-Terwogt bíró elnézte, amint "…a 18. percben off-side állásból kiindulva Domonkos hibájából érik el Bergström révén az első gólt a svédek". A felkészülési mérkőzés vége 2:2 lett, a Herczog Ede vezette magyar együttes kétszer is kiegyenlítette a hátrányát. Több száz svéd koronát tennénk rá, idehaza sokan kiegyeznének azzal, ha 2004. október 9-én felelevenedne a múlt, vagyis ugyanúgy végezne a két válogatott, mint 1912. június 20-án. A fogadást még akkor is tartjuk, ha Lothar Matthäus köztudomásúan azzal vág neki minden meccsnek, hogy az általa irányított válogatottnak nyernie kell.
Légiósok egymás között – Kovács Péternek (balról) és Fehér Csabának Dárdai Pál arról is mesélhetett, mi minden történt vele, mióta nem szerepelhetett a magyar válogatottban (Fotók: M. Németh Péter)
Szűkítette a keretet a szövetségi kapitány
A kapitány egyébként hétfő délután fél négykor találkozott a labdarúgókkal, ugyanakkor már délelőtt válogatott. Pontosabban szűkített, hiszen a korábban megadott 25-ös keretet 21-esre kellett redukálnia. A szakember szomorú szívvel mondott le Juhász Roland és Kenesei Krisztián szerepeltetéséről: előbbi repedt koponyacsontja, utóbbi bokasérülése miatt nem csatlakozhatott a társakhoz. Leandro, Komlósi Ádám és Waltner Róbert viszont a bő társulatból a B-válogatottba került át, a trió így Stockholm helyett Tokióba repül, ahol vasárnap magyar idő szerint hajnali három óra negyven perckor kezdődő Japán elleni meccsen bizonyíthatja, helye lett volna az A-ban is. Hogy a repedt koponyacsont komoly fejtörést okozott Lothar Matthäusnak, azt jelzi: amíg Kenesei helyére nem "rendelt be" újabb csatárt, addig Juhász pótlása gyanánt sietve intézkedett egy védő meghívásáról. A tréner választása a debreceni Éger Lászlóra esett, aki a hét végén még a távoli keletre, hétfőn már a közelebbi északra készült. ---- Ha szombaton pályára lép, a 27 esztendős Éger az első válogatottságát ünnepelheti. Bár csak egy év van köztük, a most 28 éves Dárdai Pál negyvennel előtte jár - már ami a válogatottságok számát illeti. A Hertha légiósa hosszú idő után juthat 40-ről 41-re: legutóbb februárban szerepelt Lothar Matthäus csapatában; azóta volt, hogy hívták, de nem jött, miként volt, hogy egyszerűen nem hívták. Most hívták, és jött, ez már előrelépés. Bizonytalan viszont, hogy Lőw Zsolt növelheti-e válogatottságainak számát. A Cottbus védője bokasérüléssel érkezett haza, hétfő délután nem is edzett, sorsáról ma dönt az orvosi és a szakmai stáb. A többit úgyis meglátjuk az előttünk álló napokban, amelyekről annyit érdemes tudni, hogy kedden két foglalkozáson vesz részt a társulat, míg szerdán a felére csökken az edzésadag. A csütörtök délelőtt ellenben a Budapest-Stockholm légi út leküzdésével telik majd, hogy a remélhetőleg sikeres landolás után délután már tréningezzen a gárda. Pénteken szintúgy egyszer gyakorol a társulat, de akkor már a másnapi világbajnoki selejtező helyszínén és időpontjában: a Rasunda-stadionban, 17 órától.
Kellemes emlék a Rsunda-stadionból
Két esztendeje ugyanebben a létesítményben csapott össze a két válogatott, akkor 1-1-es döntetlenre végeztek. Az iksz 2002-ben is bravúrnak számított, s a megoldandó feladat most sem egyszerű. Sokkal inkább összetett - északi összetett… ---- Király Gábor (Crystal Palace), Rabóczki Balázs (FC Köbenhavn), Szűcs Lajos (FTC) - kapusok; Gyepes Gábor (FTC), Stark Péter (Győr), Tóth András (Vasas), Balog Zoltán (FTC), Éger László (DVSC), Bodor Boldizsár (Roda) - védők; Szélesi Zoltán (Cottbus), Lőw Zsolt (Cottbus), Bodnár László (Roda), Fehér Csaba (PSV Eindhoven), Molnár Balázs (Ankaraspor), Simek Péter (Újpest), Dárdai Pál (Hertha), Hajnal Tamás (Sint-Truiden) - középpályások; Gera Zoltán (West Bromwich), Torghelle Sándor (Crystal Palace), Szabics Imre (VfB Stuttgart), Kovács Péter (Viking Stavanger) - csatárok.
A B-válogatott kerete Vlaszák Géza (Újpest), Végh Zoltán (MTK) - kapusok; Nikolov Balázs, Komlósi Ádám (mindkettő Debrecen), Grósz Róbert, Tamási Zoltán, Juhár Tamás (mindhárom Újpest), Füzi Ákos (MTK) - védők; Kiss Zoltán, Halmosi Péter (mindkettő Debrecen), Polonkai Attila, Farkas Balázs, Bükszegi Zoltán (mindhárom Újpest), Tóth Balázs (FC Fehérvár), Leandro (Ferencváros) - középpályások; Tóth Mihály (Sopron), Waltner Róbert (Zalaegerszeg), Rajczi Péter, Kovács Zoltán (mindkettő Újpest ) - csatárok.
Szavazás
---- Perpetuum mobile: így (is) aposztrofálható a magyarokkal egy vb-selejtezőcsoportban szereplő svéd válogatott kulcsembere, Fredrik Ljungberg. Tekintettel arra, hogy a megnevezést a háromkoronások szurkolói mellett újabban az UEFA edzőbizottságában is előszeretettel aggatják az angol bajnok Arsenal alkalmazásában álló középpályásra, nem meglepő, hogy a skandináv gárda szövetségi kapitánya, Lars Lagerbäck is bátran használja a némiképp szokatlan becenevet. "A bizottság értékelése szerint mérkőzésekre lebontva Fredrik volt a nyári Európa-bajnokság legtöbbet futó játékosa - mondta a jelentés ismeretében Lagerbäck. - Tizenegy kilométer találkozónként, megfűszerezve csaknem harminc, tizenöt-húsz méteres sprinttel, elképesztő teljesítmény. Rengeteget dolgozott, s egyben irányt is mutatott: ez a jövő." Ezek szerint a modern labdarúgóban ötvöződik az etióp hosszútávfutók kitartása és a sprinterek robbanékonysága. Persze az ezen erényekkel megáldott futballisták sem tökéletesek, és a példát újfent a svéd szolgáltatja: az "örökmozgónak" a válogatott mezben szerzett góljaiból bajos lenne egy filmmúzeum egész estés moziját összeállítani. "Fredrik izmai az extrém terhelés, a sprintek hatására besavasodnak, így mire helyzetbe kerül, elfogy az ereje, ez pedig sajnos gyakran egyet jelent a lehetőség elhibázásával" - így Lars Lagerbäck, akinek szavait alátámasztandó álljon itt a Ljungberg-statisztika: 47 összecsapáson csupán hat találatot jegyez, melynek felét az elmúlt négy hónapban szerezte (az Eb-n a bolgároknak egyszer, a Málta elleni szeptemberi vb-selejtezőn kétszer köszönt be). Klubjában ugyanakkor nagyobb hatékonysággal termel, idén nyolc forduló alatt háromszor volt eredményes. Nekünk legyen mondva: jó, hogy a svéd válogatott nem az Arsenal…