Pető Tamás újra a pályán

KEMÉNY KRISTÓFKEMÉNY KRISTÓF
2003.12.10. 20:16
Címkék
Pető Tamás hosszú ideig tartó térdsérülése után  a futballista több hónapot hagyott ki keresztszalag-szakadás miatt , júliusban lépett ismét pályára a NAC Bredában. A holland klub vezetői alig várták már, hogy a középpályás újra szerepeljen, hiszen az előző szezonban a gárda nagy erőssége volt, fontos gólokat is szerzett.
Petô Tamásnak (balra) most még az ilyen mozdulatoktól óvnia kell a műtött térdét (Fotó: Németh Ferenc)
Petô Tamásnak (balra) most még az ilyen mozdulatoktól óvnia kell a műtött térdét (Fotó: Németh Ferenc)
Petô Tamásnak (balra) most még az ilyen mozdulatoktól óvnia kell a műtött térdét (Fotó: Németh Ferenc)
Petô Tamásnak (balra) most még az ilyen mozdulatoktól óvnia kell a műtött térdét (Fotó: Németh Ferenc)
Petô Tamásnak (balra) most még az ilyen mozdulatoktól óvnia kell a műtött térdét (Fotó: Németh Ferenc)
Petô Tamásnak (balra) most még az ilyen mozdulatoktól óvnia kell a műtött térdét (Fotó: Németh Ferenc)
"Mivel a nyáron rengeteg labdarúgó eligazolt a Bredából, így az edző erőltette, hogy minél hamarabb ott legyek a pályán – mondta Pető Tamás. – Ez rossz döntésnek bizonyult, hiszen a sok kihagyás után, hirtelen tíz nap alatt négy tétmérkőzést játszottam, és ezt nem bírta az izomzatom. Úgy telt ez az időszak, hogy hét közben pihentem, csak a pénteki edzésen vettem részt, a bajnokikon azonban rendre szerepeltem. A Newcastle elleni első mérkőzésünkön aztán nem bírtam tovább, megsérült a combizmom, úgyhogy ismét kihagyás következett, ezúttal öt hét. Most újra futballozhatok, azt nem mondom, hogy életem legjobb formájában vagyok, de most a lényeg a játék. Még két bajnoki, és egy kupamérkőzésünk van hátra az idényből, december huszonegyedikén indulok haza a téli szünetre. A pihenő sajnos nem tart sokáig, hiszen már január másodikán kezdődik a felkészülésünk, úgyhogy az idén is szolid lesz a szilveszterem.”
Pető Tamás reméli, tavasszal már nem hátráltatják sérülések, és ismét olyan remek teljesítményt nyújt majd, mint két éve – akkor a NAC Breda egyik legjobbja volt, és a magyar válogatottban is alapembernek számított.
S apropó, válogatott: Pető Tamás csaknem két éve húzhatta fel magára a címeres dresszt.
"Elkeserít a magyarországi futball helyzete, és bár kívülről figyelem a eseményeket, nagyon bánt az, amiket hallok. Minden alkalommal látom, hogy milyen elszántan indul el Fehér Csaba és Babos Gábor a válogatotthoz, ám amikor visszatérnek, teljesen letörtek. Alig akartam elhinni, hogy négyszázötvenen mentek ki az észtek elleni meccsre, és az ellenfélnek szurkoltak… Ez borzalmas! Megértem a drukkerek elkeseredettségét, mivel már több éve nem értünk el eredményt, de ez mégis túlzás. Hollandiában eredménytől függetlenül sztárok a labdarúgók, néhány csapattársam, akiket meghív a kapitány, teljesen feltöltődve érkezik vissza Bredába, nem úgy, mint Csabáék. Ezért sajnos azt kell mondjam, hogy ha meghívnának a válogatottba, elgondolkodnék, érdemes-e hazatérni…”
Legfrissebb hírek

Egyiptom fordított, 3–1-re verte Új-Zélandot

Foci vb 2026
44 perce

A szünetben vezet Új-Zéland

Foci vb 2026
1 órája

A zöld-fokiak nagyszerű cseréje: „Álmodoztam arról, hogy betalálok, de...”

Foci vb 2026
1 órája

Szabadrúgásgól után cseregól és rekordkevés szabálytalanság Zöld-foki-szigeteknél

Foci vb 2026
2 órája

Elkezdődött az Új-Zéland–Egyiptom mérkőzés

Foci vb 2026
2 órája

Egyiptom fordított Új-Zéland ellen, történelme során először nyert vb-meccset

Foci vb 2026
2 órája

Kevin Pina lett a mérkőzés legjobbja

Foci vb 2026
2 órája

Rosszul felállított sorfal, hibázó védők és a rosszul kifutó kapus – videók az Uruguay–Zöld-foki szigetek mérkőzésről

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik