Defenzív Szpari-peches MTK: 1-1

2015.04.25. 15:55
Torghelle Sándor harcolt a labdáért az MTK–Nyíregyháza bajnokin (Fotó: Földi Imre)
A Nyíregyháza 1–1-re végzett odahaza az MTK-val a labdarúgó NB I huszonötödik fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
25. FORDULÓ
Nyíregyháza Spartacus–MTK Budapest 1–1
(Rezes 32., ill. Thiam 60.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A Ferencváros kora délutáni sikere után erős győzelmi kényszerben lépett pályára az MTK Nyíregyházán – és erősen tartalékosan. Három alapemberük hiányzott azonban a hazaiaknak is, és talán éppen ezért sikerült olyan középszerűre az első félidő.

Támadgattak a vendéglátók, szorgosan ívelgettek szélről Torghelle Sándor fejére a látogatók, olykor szikráztak a belépők, repültek a gyeptéglák, elszántan harcoltak a játékosok – csak éppen nem álltak össze színvonalas egésszé a mérkőzés darabjai. Igaz, amikor az első fél óra után a Szpari megszerezte a vezetést, már nem érdekelték a szurkolókat a korábbi események, hanem élvezték azt az okos gólt, amelyet Zoran Kosztics és Pekár László akciója után Rezes László fejelt az MTK kapujába. 1–0!

A kapuban: Balogh János! Tudatosította nem sokra rá a helyi műsorközlő az összeállításokkal tisztában nem lévők kedvéért, hogy ki mutatott be hatalmas védést a pályán: bizony, az egykori válogatott kapusnak minden tudására szüksége volt, hogy hárítsa Horváth Zsolt ziccerét. A félidő végén pedig minden szerencséjére, hogy Csiki Norbert lövését megállítsa a kapufa...

A második félidő álmos futballal és egy kihagyott Torghelle Sándor-ziccerrel kezdődött, majd Baloghnak kellett ismét nagy bravúrt bemutatnia – Khaly Iyane Thiam fejesére azonban nem volt ellenszere. 1–1!

Mátyus János egy szem csatára, L'Imam Seydi helyére előtte egy védőt, Rubus Tamást küldött a pályára (éppen ő állt a gólt szerző Thiam mellett), majd Rezest a szűrő Mohamadou Abdouraman váltotta, ám ettől sem lett stabilabb a Szpari-védelem, Torghelle kétszer is abszolút ziccerben rontott.

A végére teljesen „szétszakadt a pálya", mindkét csapat bátran ment előre a győztes gólért, de egyetlen támadást sem tudtak pontosan befejezni a felek.

Éppen ezért zárták a bajnokit „pontosan"...

1. Videoton FC 25 20 4 1 60–9 +51 64
2. Ferencvárosi TC 25 16 5 4 42–16 +26 53
3. MTK Budapest 25 16 2 7 36–23 +13 50
4. DVSC-Teva 24 13 6 5 32–15 +17 45
5. Paksi FC 25 11 8 6 37–25 +12 41
6. Kecskeméti TE 25 10 7 8 30–29 +1 37
7. Újpest FC 25 9 9 7 26–22 +4 36
8. Diósgyőri VTK 25 9 8 8 34–33 +1 35