Az MLSZ-nek nincs más fegyvere az adósok ellen, mint az, hogy megtagadja az indulást tőlük
Az MLSZ-nek nincs más fegyvere az adósok ellen, mint az, hogy megtagadja az indulást tőlük
Amint azt néhány nappal ezelőtt a Nemzeti Sport megírta, a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) benyújtotta a számlát a Profi Liga Kft.-nek, azaz a többszöri határidő lejárta után visszakéri azt a milliárdos összeget, amelyből a csapatokat működtető gazdasági társaságok részesülhettek egy 2002-ben, még az Orbán-kormány idején született döntésnek megfelelően.
Emlékeztetőül: az állami pénzek az ebből a célból létrehozott Profi Liga Kft.-hez áramlottak, ez a cég osztotta szét a szóban forgó 3,1 milliárd forintot. Az élvonalbeli klubok tartozása jelenleg 1,3 milliárd forint.
A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) elnöksége még áprilisban hozott egy olyan határozatot, hogy azok a klubok, amelyek június 15-ig nem fizetik vissza a lejárt tartozást, nem indulhatnak el a 2006–2007-es sorozatban.
TARSOLY AZ MHLL ELNÖKE
A Magyar Hivatásos Labdarúgóliga (MHLL) hétfői taggyűlésén a résztvevők Tarsoly Csabát választották meg elnöknek.
A korábbi vezető, Ferencz Gábor bekerült az MLSZ elnökségébe, ezért távozott az MHLL éléről.
A kluboknak az írásbeli határozat kézhezvétele után nyolc napon belül van lehetőségük a fellebbezésre.
A címvédő Debrecen, a Győri ETO FC, az MTK Budapest és a Tatabánya nevezése minden szempontból megfelelt az előírásoknak, a Kaposvárnak, a Pécsnek, REAC-nak, a Zalaegerszegnek, a Paksnak és a Vácnak a távirati iroda jelentése szerint „minimális hiánypótlást” kell benyújtania.
A tartozásokhoz visszakanyarodva: az MFB biztosan hozzájut a pénzéhez, az összegre ugyanis a pénzügyminiszter korábban állami kezességet vállalt. Amennyiben a bank a PM-től kapja meg a pénzét, a PM a Profi Liga Kft.-től követeli majd a tartozásokat, és felszámolási eljárást kezdeményezhet a cég ellen.
A Profi Liga Kft.-nek ezek után jogában áll felszámolási eljárást kezdeményeznie a klubok ellen, már amennyiben ez bárkinek szándékában áll.
Az MLSZ licencadó bizottsága még május elején – a mostanitól eltérő okok, főként a stadionokkal kapcsolatos anomáliák, illetve a REAC-nál az utánpótlás-nevelés hiányosságai miatt – nem adott rajtengedélyt a Ferencváros, Honvéd, REAC, Sopron négyesnek. A határozatot mind a négy szereplő esetében az ellentétére változtatta június elején a MLSZ fellebbviteli licencadó testülete.