Csibézésért lap

SAL ENDRESAL ENDRE
2005.05.31. 20:34
Címkék
Kilenc év, 137 első osztályú meccs, két Magyar Kupa-döntő és egy Szuperkupa-finálé, olykor füttykoncert, néha taps, jó és elvétve gyengébb produkció. Ez a visszavonulót fújó Ábrahám Attila mérlege. Egy kalandos játékvezetői pályafutás érdekességeiből "szemezgettünk."
Ábrahám Attila ezentúl kénytelen lesz elszokni ettől az érzéstől
Ábrahám Attila ezentúl kénytelen lesz elszokni ettől az érzéstől
Ábrahám Attila ezentúl kénytelen lesz elszokni ettől az érzéstől
Ábrahám Attila ezentúl kénytelen lesz elszokni ettől az érzéstől
Ábrahám Attila ezentúl kénytelen lesz elszokni ettől az érzéstől
Ábrahám Attila ezentúl kénytelen lesz elszokni ettől az érzéstől

Fonák: A legnagyobb füttykoncert?
- Nyíregyházán az Újpest és a FTC vendégjátékánál is vezettem a most véget ért szezonban. Mindkétszer füttykoncertet kaptam
a meccs végén, amit nem értettem, hiszen az Újpest ellen ikszelt a hazai csapat, a Fradit pedig legyőzte.
Fonák: A legtöbb kiállítás egy mecs-csen?
- Nem voltam egy kiállításmániás, ha jól emlékszem, két piros lapnál nem volt többem egy mérkőzésen.
Fonák: A legjobb meccs?
- Néhány éve a Debrecen-FTC 5-0-s meccsen egészen jól vezettem…
Fonák: A legemlékezetesebb találkozó?
- FTC-Diősgyőr 3-4. Telt ház, jó hangulat, fordulatos meccs.
Fonák: A legnagyobb baki?
- Egy Békéscsaba-Kispest találkozón két sárga után elfelejtettem pirosat adni. Hat hetet pihentem miatta.
Fonák: A legdurvább beszólás?
- Nem jellemző. Viszont volt egy mérkőzés, ahol két sárgát is adtam két pécsi illetőségű játékosnak. Ôk ugyanis tudták, hogy Csibe a becenevem. Lecsibéztek, én meg lesárgáztam őket…
Fonák: A kedvenc csapat?
- Utólag elárulhatom, gyerekkoromban Honvéd-drukker voltam. Mondjuk, sokszor nem győztek, amikor nekik vezettem. Ha visszagondolok, az MTK-nak viszont jól ment, ha én voltam a bíró.
Fonák: A legjobb játékvezető?
- Itthon Puhl Sándor és Vágner László, külföldön pedig a spanyol López-Nieto.
Fonák: A legnagyobb közönség?
- Szalonikiben vezettem egy görög-svéd meccset, 24 ezer ember volt a lelátón.
Fonák: A legkisebb közönség?
- A megye kettőben sokszor csak a családtagok álldogáltak a pálya szélén.
Fonák: Az első meccse?
- Tizenöt éve, Sellye-Szigetvár serdülőmérkőzés.
Fonák: Az első piros lap?
- Egy évre rá, a megye kettőben a Vókány söprögetője kapta.
Fonák: A legpechesebb mozdulat?
- Egy ZTE-Kispest tévésmeccsen meghúzódott a lábam az első félidőben. Fájdalomcsillapítót kaptam, így végül nem kellett cserét kérnem.
Fonák: A kedvenc stadion?
- Zalaegerszegen, a Fradi-pályán és Debrecenben mindig szívesen vezettem.
Fonák: Kedvenc beszólás?
- Dunaújvárosban egy NB II-es meccsen - ahol nem voltak sokan - éppen közvetett szabadrúgás miatt emeltem a kezemet, amikor egy néző beordított: "Most tegye fel a kezét, aki a leghülyébb a stadionban!"
Legfrissebb hírek

Megérkezett Zalaegerszegre az új vezetőedző, Filipe Celikkaya – NS-infó

Labdarúgó NB I
2 perce

Vb 2026: kifogásolják a gyep minőségét a döntő helyszínén

Foci vb 2026
9 perce

A Nemzeti Sport volt a legolvasottabb a sportmédiában a múlt héten is

Egyéb egyéni
13 perce

Vampeta szerint Raphinhának komoly anyagi és családi gondjai vannak

Foci vb 2026
29 perce

Raphinhának komoly anyagi és családi gondjai vannak – állítja 2002 világbajnoka

Foci vb 2026
35 perce

A Real sztárja is kikerülhet a francia kezdőből – Deschamps három helyen változtathat

Foci vb 2026
41 perce

NB I: Paks–Fradi, Vasas–ETO és Kisvárda–Honvéd az 1. fordulóban – sorsolt az MLSZ

Labdarúgó NB I
1 órája

Kosárlabda: legyőzte a spanyolokat az U20-as női válogatott idegenben

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik