Nincs védelem a bírói bakik ellen

S. TÓTH JÁNOSS. TÓTH JÁNOS
2004.05.20. 21:32
Címkék
Horvát bírókra bízza a Játékvezetői Testület (JT) a vasárnapi ÚjpestFerencváros meccs levezénylését. A döntés Puhl Sándor, a JT elnöke, a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) alelnöke szerint csupán gesztus a honi bírói testület részéről, szó sincs arról, hogy a magyar játékvezetői kar alkalmatlanságát jelezné.
Puhl Sándor állítja, magyar kollégái felkészültségével sincs semmi baj (Fotó: Németh Ferenc)
Puhl Sándor állítja, magyar kollégái felkészültségével sincs semmi baj (Fotó: Németh Ferenc)
Puhl Sándor állítja, magyar kollégái felkészültségével sincs semmi baj (Fotó: Németh Ferenc)
Puhl Sándor állítja, magyar kollégái felkészültségével sincs semmi baj (Fotó: Németh Ferenc)
Puhl Sándor állítja, magyar kollégái felkészültségével sincs semmi baj (Fotó: Németh Ferenc)
Puhl Sándor állítja, magyar kollégái felkészültségével sincs semmi baj (Fotó: Németh Ferenc)
– A történet előzménye, hogy több mint egy esztendeje a magyar szövetség és a profiliga vezetőinek társaságában Horvátországban jártam – mondta Puhl Sándor, akit négyszer is megválasztották a földkerekség legjobb futballbírójának. – Sok egyéb téma mellett szóba került a játékvezetés is, és született egy szerződés a horvát szövetséggel arról, hogy az igényeknek megfelelően időnként kölcsönösen foglalkoztatjuk egymás játékvezetőit. Eljött az ideje, hogy éljünk e lehetőséggel.
– Mert az érintett csapatok, azaz az Újpest és a Fradi jobban bíznak a külföldi játékvezetőkben?
– Nem akarok mellébeszélni: tény, hogy érkeztek ilyen jelzések is, de nem ez volt a perdöntő. Arról van szó, hogy elfogadjuk: vannak szituációk, amikor pozitív üzenetet jelent, ha egy sorsdöntő meccs kapcsán garantált a teljes bírói semlegesség. A horvát játékvezetőknek semmiféle kapcsolatuk nem volt eddig a magyar csapatokkal, róluk tehát fel sem tételezhető, hogy bármiféle tüskét őriznének, bárki is megpróbálhatná a színfalak mögött presszionálni őket.
– Ez roppant veszélyes magyarázat…
– De csak abban az esetben, ha valaki félremagyarázza a szavaimat. Szeretném többszörösen aláhúzni: a magyar játékvezetői karban felkészült bírók vannak, azonnal említhetnék öt-hat olyan bírót, akire idegeskedés nélkül rábízhatnánk a vasárnapi szuperrangadót is. Ez a lépés nem a hazai játékvezetők szakmai minősítése, hanem egy gesztus a részünkről, hogy tessék: ha ez megnyugtat minden érdekeltet, ha ettől oldódik a nagy tét miatti érthető feszültség – szakmai hiúság ide vagy oda –, mi hajlandóak vagyunk a háttérbe húzódni. Erről szól a történet, nem kell semmi egyebet belemagyarázni.
– Nehezen hihető, hogy ha ön még aktív bíró lenne, bárkinek is eszébe jutna játékvezetőt importálni egy mégoly rázósnak ígérkező összecsapásra is…
– Most mit mondjak erre? Nem akarok álszerény lenni, hiszen játékvezetői pályafutásom során megoldottam néhány kemény feladatot, így a vasárnapi matinétól sem riadnék meg… ---- G ---- &
Legfrissebb hírek

Videók: Messi nélkül is ment a góllövés az argentinoknak

Foci vb 2026
3 perce

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Kajak-kenu
8 perce

Mutatjuk a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés góljait!

Foci vb 2026
38 perce

Statisztikák: Cristiano Ronaldo utolérte Lothar Matthäust; Afrika tovább zakatol

Foci vb 2026
40 perce

Vb 2026: Algéria–Ausztria 2–2

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Jordánia–Argentína 1–2

Foci vb 2026
1 órája

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
1 órája

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik