Az egyik szemtanú rettegése

S. TÓTH JÁNOSS. TÓTH JÁNOS
2004.05.17. 21:22
Címkék
Két és fél hónapos szünet után folytatódott hétfőn a Fővárosi Bíróságon G. János és társai büntetőpere. A vádlottakat a néhai soproni edző, Simon Tibor tragédiája kapcsán társtettesként halált okozó testi sértéssel vádolja az ügyészség.
Az igazságügyi orvos szakértők álláspontja különbözött a tekintetben, hogy az orrcsonttörést, sziklacsontrepedést, koponyaalapi törést, valamint két helyen durva, mélyre terjedő agyroncsolást szenvedő, sérüléseibe 2002. április 23-án belehaló áldozat fejét egy vagy több végezetes ütés érte-e. Az ellentmondás feloldására a bíróság egy harmadik szakvélemény elkészítését rendelte el; hogy az orvos szakértő mire jutott, a soron következő, tehát a szerdai tárgyaláson derül ki.
A hatodik tárgyalási napon négy tanú jelent meg. Egyikük egy tanárnő, aki a Café Allure-ben szórakozott. Már hazafelé tartott, amikor arra figyelt fel, hogy Simon Tibor futott ki a bárból. Egy fehér inges férfi utolérte, majd ütni kezdte a trénert, és amikor összeesett, belerúgott a hátába. Ekkor még otthagyta, ám a sértett valamit szólhatott, mert a támadó visszafordult, és belecsapott áldozata arcába, akinek – idézve a tanú szavait – "loccsant a feje az aszfalton". A tettes körszakállas férfi volt – és ez a leírás a Café Allure Abu nevű arab vendégére illik, akinek mára se híre, se hamva…
A következő tanúval nem volt könnyű dolga a bírónak, a rokkantnyugdíjas asszony ugyanis először a nevét sem akarta elárulni. Pedig kulcsfontosságú tanú ő, hiszen a lányát és unokáját kísérte ki a hajnali vonathoz, amikor közvetlen közelről szemtanúja volt a drámai eseményeknek. A kezeit tördelő asszony, aki két nappal a történtek után jelentkezett a rendőrség tanúvonalán, elmondta: azért retteg, mert vallomása után azzal fenyegették meg, ha beszél, kiirtják a családját! A bíróság elé állt a Simon Tiborral szórakozó társaság egyik férfi tagja is. A fiatalember is ivott, de arra emlékezett, hogy az edző a bárban szóváltásba keveredett a biztonságiakkal, és valaki leütötte. Simon Tibor kiszaladt a helyiségből, de mire barátja kiért az utcára, csak azt konstatálhatta, hogy az egykori hátvéd szétvert fejjel fekszik az úttesten. Szerinte a sérülései durvák voltak, azaz kizárt, hogy csak ököllel bántalmazták. Végül az
1-es számú, védett tanú következett, aki azt vallotta, ketten bántalmazták az edzőt, egyikük mellkasát és hasát tetoválások borították. G. János – az egyik védő kérésére – megmutatta a mellkasát, amin tényleg virít egy tetoválás.
További két tanú nem jelent meg, egyiküket jövő hétfőre megpróbálják elővezettetni. A bíró úgy tervezi, hogy azon a napon elhangzik a perbeszéd, május
26-án pedig megszülethet az első fokú ítélet.
Csak emlékeztetőül: a bűntett 2002. április 20-án történt…
Legfrissebb hírek

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
10 perce

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
15 perce

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
22 perce

Messi nincs a kezdőben az argentinok utolsó csoportmeccsén

Foci vb 2026
24 perce

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
48 perce

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
50 perce

A kiesés után lemondott Skócia szövetségi kapitánya

Foci vb 2026
1 órája

Jön a folytatás!

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik