Hámori György finnországi sikerei

KEMÉNY KRISTÓFKEMÉNY KRISTÓF
2003.11.11. 21:09
Címkék
Ami Magyarországon nem sikerült, Finnországban összejött Hámori Györgynek. A korábbi ferencvárosi futballista több magyar csapatnál dolgozott, így Mezey György és Egervári Sándor segítőjeként tevékenykedett a BVSC-nél, az FTC edzői stábjában is munkálkodott, azonban vezetőedzői megbízást egyik klub sem kínált számára. Vette hát a nagykabátját, és – mivel jól ismerte Finnországot, hiszen éveken át profiskodott az északi bajnokságban – elvállalta a finn másodosztályban szereplő Ropsz csapatának irányítását. A leginkább a Télapó lakhelyeként ismert Rovaniemi váro-sának futballegyüttese három éve esett ki az élvonalból, és azóta képtelen viszszakapaszkodni a profiligába. "Tíz hónapja kerültem a Ropszhoz egy menedzser segítségével – mondja a 47 éves szakember, aki jelenleg Magyarországon tölti szabadságát. – Teljesen új kerettel kezdtem el a munkát, tizennyolc játékos érkezett a csapathoz, tehát az első feladatom az volt, hogy összekovácsoljam az együttest. Segítségemre volt a gárda két magyarja, Kerényi Norbert és Márkus Tibor, ők egész évben remek teljesítményt nyújtottak. A szezon elején nem volt könnyű a helyzet, az egyesület elnökével és menedzserével nehezen találtam meg a közös hangot. Az elöljárók nem értették meg, ahhoz el kell telnie egy kis időnek, amíg az újonnan igazolt futballisták beépülnek a csapatba. Amikor aztán jöttek az eredmények, a vezetők is elfogadtak, és maradéktalanul meg voltak elégedve a teljesítményemmel. ”Hámori Györgynek idővel sikerült erős, ütőképes együttest építeni a Ropszból, a bajnokság második helyén végeztek, osztályozót játszottak, és azt a KooTeePee-t kapták ellenfélül, amelyben szintén játszanak magyarok, Szilágyi Gábor és Bozsik Levente."Már a bajnokságban elért helyezésünk is nagy dolognak számított, az, hogy az osztályozó után kiharcoltuk a feljutást, csak hab volt a tortán – folytatta a tréner. – Mivel a városunkban nincs első osztályú hokicsapat, most a futball áll az érdeklődés középpontjában. Minden újság, televízió velünk foglalkozott, az emberek roppant barátságosak voltak. Új stadion építését is tervezik, hiszen már kinőttük a régi arénát. Szóval ami nem sikerült Magyarországon, azt elértem Finnországban…
Legfrissebb hírek

Egyiptom fordított, 3–1-re verte Új-Zélandot

Foci vb 2026
49 perce

Egyiptom fordított Új-Zéland ellen, történelme során először nyert vb-meccset

Foci vb 2026
52 perce

A szünetben vezet Új-Zéland

Foci vb 2026
1 órája

A zöld-fokiak nagyszerű cseréje: „Álmodoztam arról, hogy betalálok, de...”

Foci vb 2026
2 órája

Szabadrúgásgól után cseregól és rekordkevés szabálytalanság Zöld-foki-szigeteknél

Foci vb 2026
2 órája

Elkezdődött az Új-Zéland–Egyiptom mérkőzés

Foci vb 2026
2 órája

Kevin Pina lett a mérkőzés legjobbja

Foci vb 2026
2 órája

Rosszul felállított sorfal, hibázó védők és a rosszul kifutó kapus – videók az Uruguay–Zöld-foki szigetek mérkőzésről

Foci vb 2026
3 órája
Ezek is érdekelhetik