Szabics Imre nyomában a társak

KEMÉNY KRISTÓFKEMÉNY KRISTÓF
2003.07.04. 21:22
Címkék
Az 19992000-es bajnoki évad a gyászéve volt a szegedi labdarúgásnak. A Szeged futballcsapata  amelyik gárda nem mellékesen a legtöbb évet töltötte a magyar élvonalban a vidéki egyesületek közül  pénzügyi okok miatt, szezon közben volt kénytelen feladni a versenyt.
A futballklub teljesen csődbe ment (erről a legtöbbet Nagylaki Kálmán akkori klubelnök mesélhetne, azonban ő előzetes letartóztatásban van…), így rövid időre szünetelt a felnőttlabdarúgás Dél-Magyarország legnagyobb városában. 2000 nyarán aztán az önkormányzat azzal a kéréssel fordult a Tisza Volán utánpótlás-szakosztályhoz, hogy a legidősebb korosztályát indítsa el a felnőttbajnokságban. Az egylet tehát az 1980-ban és 1981-ben született fiatalokat benevezte egy kvalifikációs versenybe, és a gárda jogot nyert az NB II-es tagságra."Három év alatt nagyon sokat elértünk a csapattal – mondja Kovács Gábor, az FC Szeged ügyvezető igazgatója. – Szinte a semmiből sikerült ütőképes együttest építenünk. Az önkormányzat egyedül azt kötötte ki, hogy próbáljunk meg csak saját nevelésű fiatalokat játszatni. A Tisza Volán legidősebb korosztálya, amelyik nagyon reményteljes társulat, Szalai István vezetésével remek munkát végzett az évek során. Érdekesség, hogy ebben a korcsoportban nevelkedett Szabics Imre is. A fiatalok nagyszerű teljesítményt nyújtottak, az első szezonban a középmezőnyben végeztek, ebben az idényben pedig második lett a csapat.” A kiemelkedő szereplést látva az egyesület tulajdonosai és a vezetők arra az elhatározásra jutottak, hogy megpróbálják elindítani az FC Szegedet az NB I B-s sorozatban. A klubelöljárók remélik, a Magyar Labdarúgóliga (MLL) nem is talál majd semmi kivetnivalót a nevezésben, és ha sikerül szponzort találni, elindulhat a csapat a második vonalban. "Nagyon szeretnénk, ha sikerülne a másodosztályban szerepelnünk, hiszen ez a nagy város igényli a futballt. Persze, nem elég a foci, itt minőségi futballra van szükség. Ehhez viszont egy komoly bajnokság szükségeltetik. Jelenleg a város évi tizenhárommillió forintal támogatja a szegedi labdarúgást, mivel tudjuk, ez nem lenne elegendő az NB I B-ben, így magánszponzorokat is keresünk. A klub tulajdonosai találkoztak Szeged polgármesterével is, és a város első embere is bizakodó. Tehát van remény, és nekünk nem titkolt célunk, hogy a közeljövőben újra első osztályú mérkőzéseket rendezzenek Szegeden.”A végső szót természetesen a liga mondja ki (július 10-ig születik döntés a másodosztályt érintő nevezésekről), de örüljünk annak, hogy végre egy csapat, amelyik nem visszalép az NB I B-től, hanem jelentkezik oda…
Legfrissebb hírek

A felszerelést irodára cseréli Miskolczi Márk

Jégkorong
16 perce

Yamal megszerezte első vb-gólját; Zöld-foki-szigetek újabb csodát tett – a 11. játéknap 12 gólja egy helyen

Foci vb 2026
52 perce

Mohamed Szalah az egyiptomi futballtörténelem egyik legszebb fejezetét írná meg hazájával

Foci vb 2026
1 órája

Szalah vezérletével megtört Egyiptom vb-nyeretlensége – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája

Egyiptom fordított, 3–1-re verte Új-Zélandot

Foci vb 2026
2 órája

Egyiptom fordított Új-Zéland ellen, történelme során először nyert vb-meccset

Foci vb 2026
2 órája

A szünetben vezet Új-Zéland

Foci vb 2026
3 órája

A zöld-fokiak nagyszerű cseréje: „Álmodoztam arról, hogy betalálok, de...”

Foci vb 2026
3 órája
Ezek is érdekelhetik