Férfi kosár Euroliga: követte az Olympiakosz a Barcelonát

S. B.S. B.
2023.05.09. 22:51
Öt meccs után jutott tovább az Olympiakosz (Fotó: Euroleague)
A férfi kosárlabda Euroliga negyeddöntőiből a Barcelona után az Olympiakosz is továbbjutott a legjobb négy közé, miután a mindent eldöntő ötödik mérkőzésen felülmúlta a Fenerbahcét.

A legutóbbi két hihetetlenül szoros mérkőzéssel ellentétben ezen a találkozón már az első negyedtől fogva vezetett az Olympiakosz (20–15). Ezt követően ugyan pontosabban kezdtek játszani a vendégek, de a görögök szintén szintet tudtak lépni, így csak még nagyobb – 11 pontos – előnnyel vonulhattak a szünetre.

A harmadik játékrészben már jobban tudták tartani a lépést a törökök, de igazán nagy változást ekkor sem láthattunk. Az utolsó periódust 13 pontos hátrányban kezdő vendéggárda a végjátékban sem tudott kiemelkedőt alkotni, így meglepően sima, 84–72-es győzelmet aratott az Olympiakosz, amivel a Barcelona után másodikként jutott be az Euroliga négyes döntőjébe.

Olympiakosz–Fenerbahce 84–72

REAL MADRID (spanyol)–PARTIZAN BEOGRAD (szerb)

Május 10.: Real Madrid–Partizan

MONACO (francia)–MACCABI TEL-AVIV (izraeli)

Április 25.: Monaco–Maccabi Tel-Aviv 67–79
Április 27.: Monaco–Maccabi Tel-Aviv 86–74
Május 2.: Maccabi Tel-AvivMonaco 78–83
Május 4.:
Maccabi Tel-Aviv–Monaco 104–69
Május 10.: Monaco–Maccabi Tel-Aviv

BARCELONA (spanyol)–ZALGIRIS KAUNAS (litván)
A párharc végeredménye: 3–0
Április 26.:
Barcelona–Zalgiris 91–69
Április 28.: Barcelona–Zalgiris 89–81
Május 3.: Zalgiris–Barcelona 66–77

A párharcok az egyik fél harmadik győzelméig tartanak. A győztesek bejutnak a négyes döntőbe, amelyet május 19–21-én rendeznek meg Kaunasban.