Női kosárlabda NB I: a Ferencváros kikapott Zalaegerszegen

2011.10.29. 18:34
Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 6. fordulójában a Zalaegerszeg hazai pályán 17 ponttal nyert a Ferencváros ellen.

A házigazdák az első negyedben remek védekezéssel, a másodikban parádés támadójátékkal kedveskedtek a vendégeknek, akik a nagyszünet után már hiába bizonyultak egyenrangú partnereknek, sima vereséget szenvedtek.

A ZTE továbbra is hibátlan, a harmadik találkozóját nyerte meg otthon, a Ferencváros második vereségét szenvedte el – négy győzelem után zsinórban a másodikat –, harmadik idegenbeli fellépésén az elsőt.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 6. FORDULÓ
ZTE NKK–FTC 76–59 (14–7, 31–19, 17–15, 14–18)
Zalaegerszeg, 500 néző. V: Valovics, Gorka, Söjtöry
ZTE: Szalay 10/3, BUKOVSZKI 10, Zsovár 8/6, Szélesy 9/3, HORVÁTH ZSÓ. 14. Cs: CZUKOR 13/9, Varga 10, Ambrus 2. Edző: Gáll Tamás
FTC: ENGLERT 9/3, Ruják 11/3, Szlimák 14/3, Russai 7/3, Túróczi. Cs: Süle 6/3, Kovács 7, Tamás 5/3. Edző: Farkas Sándor
Az eredmény alakulása. 3. p.: 7–2. 14. p.: 27–11. 18. p.: 41–20. 26. p.: 54–36. 36. p.: 70–47
Kipontozódott: Túróczi (35. p.)
Gáll Tamás: – Gratulálok a lányaimnak, mert kitűnő csapatjátékkal megnyertük ezt a fontos rangadót.
Farkas Sándor: – Több sebből vérzünk, de ennél többet vártam a csapatomtól.

9. Atomerőmű KSC 5 5 313–389 0.500
10. DKSK MISI 5 5 308–387 0.500
11. ELTE-BEAC Újbuda 6 6 277–503 0.500
12. BSE-FCSM 5 5 218–407 0.500