Ismét nyert a Boston, nyugaton szépített a San Antonio

Vágólapra másolva!
2008.05.09. 08:18
Címkék
A Boston második hazai meccsét is megnyerte a Cleveland ellen, így már 2–0-ra vezet a Keleti Főcsoport elődöntőjében. A San Antonio két vesztes mérkőzés után ezúttal le tudta győzni a New Orleans gárdáját, így nem került kilátástalan helyzetbe.
Manu Ginobilit (középen) ezen az estén nem lehetett feltartóztatni
Foró: Reuters
Manu Ginobilit (középen) ezen az estén nem lehetett feltartóztatni
Manu Ginobilit (középen) ezen az estén nem lehetett feltartóztatni
Foró: Reuters
Manu Ginobilit (középen) ezen az estén nem lehetett feltartóztatni

Az első mérkőzésen pontszegény találkozón 76–72-re győzött a Boston a Cleveland ellen, ami nagyrészt annak köszönhető, hogy sikerült LeBron Jamest féken tartania a Celtics legénységének.

Nos, ezt a feladatot újfent megoldották a zöld-fehér mezesek, így már 2–0-ra vezetnek a Cavaliers elleni főcsoport elődöntőben.

Azok után, hogy az első mérkőzésen 18 mezőnykísérletéből csak kettő volt sikeres, most 6/24-es mutatóval zárt James. Erről a következőt mondta Paul Pierce, a Boston pontgyárosa: „Kicsit meglepett a két találkozón elért 8/42 mezőnydobási mutatója, de ez az, amin dolgozunk. Megpróbáljuk őt feltartóztatni, mert ha ez sikerül, akkor a csapatát is legyőzzük.”

Mint a fenti statisztika mutatja, ez sikerült, bár ennek ellenére 21 pontjával így is James volt a Cleveland legeredményesebb pontszerzője. A másik oldalon a már említett Pierce 19, míg Ray Allen 16 ponttal zárt. Mellettük Kevin Garnett tette a legtöbbet a Celtics sikeréért (13 pont és 12 lepattanó).

A bostoniak főleg a második és harmadik negyedben mutatott jó játékuknak köszönhetik győzelmüket, ezt a periódust 53–27-re nyerték. A vége 89–73 lett.

A nap másik találkozóján a címvédő San Antonio kulcsfontosságú mérkőzést vívott a New Orleans-szal, ugyanis az első két meccset elbukta, és 0–3-ról még egy csapatnak sem sikerült a fordítás az NBA történetében.

A Spurs elkerülte ezt a helyzetet, amit nagyrészt Manu Ginobilinek és Tony Parkernek köszönhet, akik egyaránt 31 pontot szereztek. A két „kisemberhez” ezúttal Tim Duncan is felnőtt, 16 pontot és 13 lepattanót tett bele a közösbe.

A Hornetsben ezúttal Chris Paul 35, David West pedig 23 pontot szerzett, de most ez is kevésnek bizonyult.

A negyedik negyedet 83–78-as vezetéssel kezdő San Antonióra a New Orleans két pontra is feljött (90–88), de a hazaiak ekkor egy 11–0-s rohammal megléptek és ezzel eldöntötték a találkozót.

NBA, RÁJÁTSZÁS

KELETI FŐCSOPORT, ELŐDÖNTŐ
Boston Celtics–Cleveland Cavaliers 89–73
A négy győzelemig tartó párharc állása: 2–0 a Celticsnek

NBA, RÁJÁTSZÁS

NYUGATI FŐCSOPORT, ELŐDÖNTŐ
San Antonio Spurs–New Orleans Hornets 110–99
A négy győzelemig tartó párharc állása: 2–1 a Hornetsnek
Legfrissebb hírek

Márai Sándor könnyei és a scudettóig tartó csók – nápolyi jelentés

Olasz labdarúgás
15 perce

Galló Vilmos gólt ütött és gólpasszt adott a finn jégkorongligában

Jégkorong
18 perce

Majdnem kétméteres osztrák csatárt igazolt a Nyíregyháza – hivatalos

Labdarúgó NB I
40 perce

ANK: megvan az első finalista – Szalahék kikaptak

Minden más foci
1 órája

A DVTK-nak nem volt esélye a Zaragoza ellen a női kosárlabda Euroligában

Kosárlabda
1 órája

Asztalitenisz Európa Top 16: Póta Georgina meglepődött, hogy ismét meghívást kapott

Egyéb egyéni
1 órája

A Ferencváros hatgólos idegenbeli győzelemmel előzte meg a Debrecent a tabellán

Kézilabda
1 órája

Férfi röpi: venezuelai válogatott center érkezett Kaposvárra

Röplabda
2 órája
Ezek is érdekelhetik