A New York vár a Sparksra

K. Zs.K. Zs.
2002.08.26. 21:42
A New York-iak reményei valóra váltak, azaz minden úgy történt a Keleti csoport döntőjében, ahogyan az elődöntőben. A Liberty az elveszített első mérkőzés után összekapta magát, a következő két próbatételt kiállta, és bejutott a női NBA idei nagydöntőjébe. A címvédő Los Angeles Sparksszal szemben felsorakozó New York-iak négy éven belül harmadszor nyerték meg a Keleti csoport küzdelmeit, és történetük során negyedszer szerepelhetnek a WNBA fináléjában.
WNBA, rájátszás, 8. játéknap
Keleti csoport, döntô, harmadik mérkôzés
New York Liberty–Washington Mystics 64–57 (38–27). P: V. Johnson (19/6), Whitmore (13), Phillips (11), Weatherspoon (11), Wicks (4), Hammon (3/3), C. Robinson (3/3), ill. Holdsclaw (19), Page (13), A. Burgess (8), C. Miller (6), A. Jones (5/3), Bullett (2), Luz (2), Dales-Schuman (2). A New York 2–1-es összesítéssel megnyerte a párharcot.
A Los Angeles Sparks–New York Liberty döntô elsô mérkôzését augusztus 29-én, a másodikat 31-én, az esetleges harmadikat szeptember 1-én rendezik. Az elsô összecsapás helyszíne New York, a másodiké és az esetleg szükséges harmadiké Los Angeles.
Igaz, ami igaz, elkélt a tapasztalat a magyar idő szerint hétfőre virradóra rendezett mérkőzésen, amelyen a Washington egy pillanatig sem hagyott fel a "kellemetlenkedéssel”. Az első félidő 14–4-es hazai rohama után eldőlni látszott a mérkőzés – a szünetben tizenegy ponttal vezetett a Liberty –, ám a fővárosiak 9–0-val kezdték a második játékrészt. Chamique Holdsclaw hét pontot hintett ekkor (és 19-ből 15-öt a második félidőben). A meccs hajrájában aztán már az alapszakasz legjobb pontszerzője sem bírta idegekkel: az utolsó percben, ötpontos hátrányban triplát hibázott, Tari Phillips viszont két jó büntetővel válaszolt, sőt Teresa Weatherspoon is bedobott egy ziccert, így eldőlt a mérkőzés. A New York-iak tudatosabb játékát bizonyítja a büntetőzési statisztika is, mely szerint ők 26-szor, míg ellenfeleik csak hétszer próbálkozhattak a vonalról (22, illetve 4 sikeres dobást jegyeztek fel).
Végül egy hír a Nyugati csoport döntőjében elvérző Utah Starzzról. A csapat franchise-szerződése az idén lejár, és egyáltalán nem biztos, hogy megújítják azt, mivel a működtetés hét számjegyű veszteséget okozott az NBA-s Utah Jazzt is elnöklő Larry Millernek.