Az MTK legyőzésével magyar bajnok az FTC-Rail Cargo Hungaria!

NEDELYKOV TAMÁS, BACSKAI JÁNOSNEDELYKOV TAMÁS, BACSKAI JÁNOS
2021.05.28. 17:50
A Ferencváros tizennégy góllal, 35–21-re legyőzte hazai környezetben az MTK-t a női kézilabda NB I-ben, így hat év után először, összességében 13. alkalommal megnyerte a magyar bajnokságot!
Hat év után újra bajnok a Ferencváros (Fotó: Török Attila)
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!
Hat év után újra bajnok a Ferencváros (Fotó: Török Attila) A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

NŐI KÉZILABDANB I
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–MTK BUDAPEST 35–21 (18–13)
Elek Gyula Aréna, 1300
néző. V: Őri, Pozdena
FTC: BÍRÓ B. – MALESTEIN 6 (2), Klujber 4 (1), Szucsánszki 2, Behnke, E. BÖLK 7, Márton G. 2. Csere: Janurik (kapus), Csiszár-Szekeres, Kisfaludy, Háfra N. 3, Tóth Nikolett, Stolle 2, KOVÁCS ANETT 5, Schatzl Nadine 3, Pásztor N. 1. Edző: Elek Gábor
MTK: Suba – Juhász Eszter 2, Dakos 2, Szabados G. 1, Bujdosó-Gerháth 3, MARINCSÁK 5, Pelczéder 1. Csere: Győri B. (kapus), Szekerczés 1, PÁL T. 4 (2), Sallai 1, Sári 1. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 9. perc: 8–3. 14. p.: 9–7. 23. p.: 14–8. 35. p.: 21–14. 44. p.: 24–16. 54. p.: 32–18
Kiállítások: 4, ill. 0 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2
Elek Gábor:
– Feszesebb első félidőre és nehezebb másodikra számítottam. Nagyon örülünk, különleges így befejezni egy iszonyatosan nehéz idényt, pláne hogy a végén már a szurkolóink is visszatérhettek. Nagyon büszke vagyok a játékosokra, a stábra, a vezetőkre. Megértettük már az évad elején, hogy a járvány miatt alkalmazkodnunk kell a megváltozott a körülményekhez, és ez együtt, csapatként sikerült is, mindent túléltünk – ez lett a jutalma.
Rutka Péter (másodedző): – Tiszta szívből gratulálok a Ferencvárosnak a bajnoki címhez, nagyon megdolgozott érte. Tudtuk, hogy ilyen jellegű és hangulatú játék és meccs vár ránk. Az első félidőben még tartottuk magunkat, de a szünet után kijött a különbség. Bennünk volt a szerdai, Debrecen elleni mérkőzés, a végére elfáradtunk, mentálisan is elfogytunk.

Csordultig megtelt az Elek Gyula Aréna, ami nem is csoda, hiszen bajnokavatásra készültek a ferencvárosi szurkolók. Elek Gábor együttese az elmúlt hetek eredményeinek és legfőképpen a Győri ETO kilencgólos legyőzésének köszönhetően a saját kezébe vette a sorsát az aranyérem kérdésében. Debrecenben ugyan nagyon megszenvedett a sikerért a Fradi, de utána már magabiztosan nyert Fehérváron, és erre készült az MTK ellen is.

A kék-fehéreknél csak a kispadról figyelhette a találkozót a nyáron a Népligetbe visszatérő Szöllősi-Zácsik Szandra, mint ahogy hazai oldalon is csak az oldalvonal mellől biztathatta társait Kovacsics Anikó (a tokiói olimpiára készülő válogatott remélhetőleg már mindkettejükre számíthat). Az FTC Emily Bölk és Szucsánszki Zita vezérletével nagyon bekezdett, Golovin Vlagyimirnek már a kilencedik perc elején időt kellett kérnie (8–3).

Merthogy a nemzetközi kupaindulásért harcoló MTK sem akarta eljátszani az áldozati bárány szerepét, és ennek megfelelően Marincsák Nikolett góljaival kettőre feljött. Ekkor Eleknek kellett fejmosást tartania, amelyet követően Angela Malestein aktivizálta magát, a szünetig hat gólt rámolt be, ezzel 18–13-ra vezetett félidőben az FTC.

Amelybe a második játékrészre érkezett Schatzl Nadine, aki Háfra Noémihez hasonlóan utolsó meccsét játszotta a IX. kerületi csapatban, a nyártól mindketten a Győri ETO-ban folytatják. Az MTK minden tőle telhetőt megtett, hogy nem tudta tovább szorosabbá tenni a meccset, abban a többször ziccerben védő Bíró Blanka akadályozta meg Pál Tamaráékat.

A meccs utolsó negyedére már tíz fölé kúszott a különbség, a kapu mögötti szektor meg elkezdte éltetni a bajnokcsapatot. A hazaiaknál a benevezett keret valamennyi tagja pályára került, és részese lehetett a lefújás után új lendületet kapó fiesztának.

A Ferencváros 35–21-es győzelmével hat év után lett ismét bajnok (a BL-final fourra készülő ETO pontszámban még beérheti, de az egymás elleni eredmények miatt meg nem előzheti), és összességében a 13. elsőségének örülhetett. Az örökrangsor élén a Győr és a Vasas áll 15 aranyéremmel.

Az aranyérmeket Nagy László, a magyar szövetség (MKSZ) alelnöke akasztotta a bajnokcsapat játékosainak nyakába, majd Kovacsics Anikó és Szucsánszki Zita tőle vehette át a bajnoki trófeát is.

Bajnok: FTC-Rail Cargo Hungaria (Ballai Borbála, Julia Behnke, Bíró Blanka, Emily Bölk, Csiszár-Szekeres Klára, Hadfi Gréta, Háfra Noémi, Janurik Kinga, Kisfaludy Anett, Klujber Katrin, Kovács Anett, Kovacsics Anikó, Angela Malestein, Márton Gréta, Pásztor Noémi, Schatzl Nadine, Alicia Stolle, Szucsánszki Zita, Tóth Nikolett, edző: Elek Gábor)

MKSZ.HU

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS, BAJNOK A FERENCVÁROS! A 13. alkalommal.

59. perc Kovács most elrontja a helyzetét, az első rossz lövése ma. Juhásznak bezzeg jobban ment, a 21. MTK-s találat.

58. perc Háfra betalál gyorsan, passzív MTK-s támadás, majd Győri véd. Juhász szélről eredményes, a kapus dereka mellett. 35–20.

57. perc Szabados a kilencesről okos gólt dob, de zúg a BAJNOKCSAPAT, BAJNOKCSAPAT! c. és tartalmú kórusmű.

55. perc Kovácsnak nagyon megy ma, 33–18. Belefér egy elrontott Shatzl-ziccer is. Aztán javít.

53. perc Belemenés Klujbernél, Janurik védi Szekerczés lövését. Két perc aztán Csiszárnak, odaütött Szekerczésnek, aki átlövésből vesz revánsot.

51. perc Bíró ismét véd egyet... Marincsák nagy bánatára. Janurik áll be Bíró helyére, Háfra meg gólt lő.

49. perc Marincsák bombáját eléri a léc alatt Bíró. Nyilván Kovács eredményes. Pál jobbal a léc fölé talál nyolcról. Tóth keresztbe fut, Pásztor beugrásból eredményes, Klujber meg labdaszerzés után! Szétesés... 31–17!

48. perc Bíró véd még egyet, Sallai próbálkozásánál,

47. perc Bölk nagyon gyorsan góllal fejezi be a támadást, Bujdosó hatalmasat nyújtózkodik, de belemenés. Kovács bezzeg betalál, három per három az ifjú szélsőnek. 28–17!

45. perc Stolle felugrása gólt ér, Bíró véd, indít... Kovács... eldőlni látszik. Bujdosó felugrása szép, de hárít a kapufa!

44. perc Bíró transzban véd, rossz támadás után Sallai eredményes, Sallai Sándor unokahúga. 24–17!

44. perc Pál távolija Bíróé, Kovács a jobbb szélről ballal a hosszú alsóba lő!

43. perc MTK-s időkérés.

41. perc Bujdosó ismét a kapu fölé lő felugrásból. Stollénél belemenés, Sári lövését fogja Bíró! Bölk átlövése nem az igazi most.

40. perc Bölk lövése Győrié, de Shatzl ziccerét nem foghatja már. Marincsák beugrását fogja Bíró, Stolle szélről megvicceli Győrit. 23–16

39. perc Győri véd egyet Szucsánszki lövésénél, Bujdosó a szaggatottról a kapu fölé lő.

A drukkerek a kapust éltetik.

37. perc Pál hetesét kivédi Bíró! Kapus nélkül támad a Fradi. Nem jól, de Szekerczés ejtése Bíróé!

37. perc Kétperces kiállítás Bölknek, hetes is.

35. perc Marincsák bombagóllal reagál, ötgólos.

34. perc Bujdosó átlövését eléri Bíró, Shatzl önfeláldozóan megmenti a labdát, nem sokra rá felugrásból betalál. Nagyon érik az arany... 21–14.

33. perc Bölk nem viccel, jobbal a bal alsóba talál most kis felugrásból, kissé balról, nyolcról. Győri Barbara a vendégkapuban.

31. perc Bölk elemi erejű átlövésgóljával, 19–13! Bujdosó átlövése sem rossz, becsapta az irányváltással Bírót.

Csalóka: ennyire nem kellett szenvednie a Fradinak és Bölknek sem (Fotó: Török Attila)

31. PERC FOLYTATJUK!

A győri női csapattal 2011-től másodedzőként, majd vezetőedzőként többek között öt Bajnokok Ligáját nyerő Danyi Gábor a menesztéséről, a főnök és a beosztott közötti véleménykülönbségről és arról, hogy az eredményei miatt nem neki kell magyarázkodnia.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! 18–13!

29. perc Pál szépen indítja a jobbon Sárit, higgadt a befejezés is. Rossz támadásra Bujdosó-gól, felugrásból. Hét lövésből két gól a mai mérlege. Háfra hat méterről a léc alá lő, Pál azonnal válaszol, Tóth átlövése nem jó, az utolsó másodpercben.

28. perc Sári belülvédekezik, Malestein hetesből ismét eredményes. 17–10!

27. perc Stolle kísérlete sem jobb, Bujdosó felugrásból eredményes, Bíró lassan reagált most.

25. perc Pál kiharcol egy hetest, sárga lap is Stollének, a sértett eredményes. Háfra pattintott passzával Malestein jobbról pazar gólt szerez, labda a felső sarokban, a lapus feje fölött. Sallai a másik kapu előtt szélről ziccert ront, beugrásból.

14. perc Szekerczés eladja, Kisfaludy remekül szolgálja ki Malesteint, ziccergóllal 15–8!

22. perc Pál belejön lassan, a szaggatottról eredményes. Kisfaludy kiharcol egy hetest, ezt Malestein váltja gólra, okosan. 14–8

A vendégmester harcra buzdít.

20. perc Malestein szélről már eredményes. Pál tízről a földről lő, Bíró véd a jobb sarok előtt, Malesteinnek meg 2/2, 13–7. Ekkora különbség még nem volt. Jön is az időkérés.

19. perc Bujdosó a második ziccerét is kihagyja, pontosabban véd Bíró. Aztán egy-egy rossz támadás.

18. perc Bíró véd, Márton a szélről eredményes, 11–7!

16. perc Hetes belülvédekezésért, Klujber ballal a jobb felsőbe lő.

15. perc Suba! Kirúgja a jobb felső elől Klujber ziccerét! Dakosnak sárga lap közben.

14. perc Pelczéder a bal szélről eredményes, rossz hazai attak után láb az MTK-nál.

13. perc Szucsánszki lövése rossz, de szerencséje van, lökik, Bölk átlövésből eredményes aztán, 9–6!

12. perc Hazai időkérés a válasz.

11. perc Passzív a Fradinál, Klujber esében lő, véd Suba. A másik oldalon hétméteres Szucsánszki lökése miatt, a házi gólkirály Pál okos ejtéssel eredményes.

10. perc Bölk fölé lő, Marincsák lendületből eredményes, máris 8–5!

9. perc Ez igen, Marincsák jobbal a szaggatottról szétlövi a jobb felsőt. Szucsánszki eladja, Bíró védi ellenben Dakos szélről érkező próbálkozását.

8. perc Bölk védekezése sárga lapot ér, Bujdosó a kilencesről a jobb sarok melllé lő. Márton bezzeg ziccerezhet, bent is van, 8–3-nál MTK-s időkérés.

7. perc Suba beleér, de Klujber kilencről bombagólt lő a jobb felsőbe, kis felugrást és egy Bölk-passzt követően. Marincsák eladja...Klujber megveri a jobb szélen Szekerczést, ballal a hosszú sarokba lő, 7–3!

5. perc Suba most tehetetlen, Szucsánszkit hagyták lendületből felugrani a hatoson. De a pocsék védekezésre gyönyörű figura jön, Dakos szépít azonnal. Lépéshibára fölélövés.

4. perc Véd egyet az MTK kapusa is, Bölk nyolc méterről vette célba a bal felsőt. Bölk következő átlövése a jobb alsóban landol, 4–2!

3. perc Sőt egy Bíró-védés után kiugrik Bölk, villámkezdés. Bíró újabb nagyot véd, de Marincsák második lövése is gól lesz.

2. perc Nem sokáig, mert kissé jobbról felugrásból, majd Szucsánszki is megcselekszi ugyanezt Marincsák. 2–1

1. perc A hazaiak kezdenek, az első átlövésből gólt szerez Bölk, 1–0!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak zöld mezben és fekete nadrágban, a vendégek fehér mezben és kék nadrágban.

Remek a hangulat a csarnokban.

Tíz mezőnyjátékos és két kapus a vendégeknél a keretben.

A pénteki mérkőzésen Őri Erika és Pozdena Erika fújja a sípot, a hivatalos személyek Halmai János és Juhász János lesznek – írja az MTK FB-oldala.

A kezdés előtt. Vissza kettő, padlógáz: Szöllősi-Zácsik Szandra önsegítő útja a gödör fenekétől a válogatottig.

A Fradi a kupában harmadik lett.

A Ferencváros 31–20-ra nyert az Alba Fehérvár vendégeként a női kézilabda NB I keddi mérkőzésén, ezzel egy győzelemre került a bajnoki címtől. A zöld-fehérek pénteken az MTK-t fogadják az Elek Gyula Arénában.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ FTC–MTK KÉZILABDA-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!