Nem volt esélye a Veszprémnek, a PSG nyerte a bronzmeccset

H. D.H. D.
2020.12.29. 17:50
Nem volt esélye a Veszprémnek, a PSG nyerte meg a bronzmeccset (Fotó: AFP)
A 2019–2020-as férfi kézilabda Bajnokok Ligája-idény kölni négyes döntőjének második napján a Telekom Veszprém 31–26-ra kikapott a francia Paris Saint-Germaintől, amely így megszerezte a harmadik helyet.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, 2019–2020
NÉGYES DÖNTŐ, KÖLN
A 3. HELYÉRT

PARIS SAINT-GERMAIN (francia)–TELEKOM VESZPRÉM 31–26 (14–11)
Köln, zárt kapuk mögött. V:Pavicsevics, Razsnatovics (montenegróiak)
PSG:
GENTY – REMILI6,Kristopans2,Kounkoud2,L. Karabatic2,Grebille1,PRANDI6. Csere:M. HANSEN5,Syprzak3,Morros, Solé2 (1),Nahi2. Edző:Raúl González
VESZPRÉM:Corrales – GASPER MARGUC4,J. Omar1,LÉKAI9,Moraes1,Borozan3,Mahé2 (1). Csere:CUPARA (kapus), B. Blagotinsek, Maqueda1,A. Nilsson, Manaszkov2,Nenadics3 (1). Edző:David Davis
Az eredmény alakulása. 7. perc:1–4.16. p.:4–7.21. p.:9–7.26. p.:12–11.39. p.:18–14.46. p.:22–20.50. p.:26–21.55. p.:28–23
Kiállítások:6, ill. 12 perc
Hétméteresek:4/1, ill. 3/2

A döntőben
THW Kiel (német)–Barca (spanyol) 33–28 (19–16)

Két csalódott csapat találkozott egymással kedd este az üres kölni arénában, hiszen a hétfői elődöntőben a PSG a Barcától, a Veszprém pedig drámai meccsen, hosszabbítás után a THW Kieltől kapott ki. Ráadásul a magyar együttes később is játszott a franciáknál, így fáradtabban várhatta a harmadik helyért rendezett mérkőzést.

Ennek ellenére a Veszprém kezdett jobban, Lékai Máté jól osztogatott és gólokat is szerzett, míg a párizsiak meglehetősen lassan lendültek bele – az egyik legnagyobb sztárjuk, Mikkel Hansen például két hetest is kihagyott kevesebb mint 20 perc alatt.

A bakonyiak a 16. percben 7–4-re vezettek, néhány labdavesztés és gólokkal befejezett lerohanásnak köszönhetően azonban öt perc alatt – egy 5–0-s rohanással – fordított a francia csapat. Kamil Syprzakot rendszeresen megtalálták, eközben pedig a veszprémi támadásokba több hiba is csúszott, így a szünetben három góllal, 14–11-re vezetett a PSG.

A fordulás után nem változott túl sokat a játék képe, a Veszprém meglehetősen ötlettelenül támadott, így kétgólos különbségnél egyszer sem tudott közelebb férkőzni a PSG-hez. Sőt, a franciák szinte megerőltetés nélkül, elsősorban Elohim Prandi és Nedim Remili jó játékának köszönhetően tovább növelték az előnyüket.

A magyar csapatban Lékai gólerősen játszott – kilenc próbálkozásból kilenc gólt szerzett, ezzel ő volt a mezőny legeredményesebbje –, a Rodrigo Corralest váltó Vladimir Cupara pedig több védést is bemutatott, ennek ellenére nem sikerült megszorongatni a PSG-t, amely 31–26-ra nyert, és megszerezte a harmadik bronzérmét a Bajnokok Ligájában.

37–32
THW Kiel (német)–Telekom Veszprém 36–35 – h. u.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Borozan eladja a labdát, Remili újabb gólt szerez (25–31). Lékai még egy szép csel után gólt szerez, de ez a meccs vége, 31–26-ra nyert a PSG, amely a harmadik bronzérmét szerezte meg a BL-ben.

59. perc: Jó a húzás a szélre, Manaszkov éles szögből beugrik, és gólt lő (25–29). Blagotinsek a harmadik kétperces kiállítását is begyűjtötte, ez így piros lap. Remili szórja meg magát a végén, megint betalált. 25–30

58. perc: Remili szerez gólt. 24–29

57. perc: Kounkoud ziccerét Cupara védi. Moraes szerez labdát, indítja Lékait, aki gólt szerez. 24–28

56. perc: Borozan a kaput sem találja el. Blagotinseket küldik ki két percre.

55. perc: Nenadics passza nem jó a szélre. Hansen átlövése beakad, megint öttel vezet a PSG. 23–28

54. perc: Remili egy betörés után gólt szerez.23–27

53. perc: Prandi átlövését védi Cupara, rohan a Veszprém, Marguc szerez gólt. 23–26

52. perc: Sole hetesét védi a szerb kapus. Nenadics váratlan lövése nem jó, Genty véd.

51. perc: Nenadics gólra váltja a büntetőt (22–26). Cupara mutat be egymás után két védést, de hetest kapnak a párizsiak.

50. perc: Lékainál látnak támadóhibát, Nahi pedig egy remek ejtéssel büntet (21–26). Időt kér Davis. Moraes harcol ki hetest.

49. perc: Prandi bejátszása ezúttal nem jó. Borozan lemarad, rohannak a franciák, Kounkoud eredményes. 21–25

48. perc: Prandinak is nagyon megy ma (20–24), de Nenadics is szerez egy szép gólt. 21–24

47. perc: Hansen remek bejátszása után Karabatic eredményes (20–23). Manaszkov lövését Genty védi.

46. perc: Lékai sorozatban a harmadik gólját szerzi, a második félidőben már az ötödiket (19–22). Veszprémi labdaszerzés, Borozan passzol Maquedának, aki nem hibázza el a ziccert. 20–22

45. perc: Prandi lő gólt (18–22), ráadásul Blagotinseket utólag kiküldik két percre.

44. perc: Kristopanst állítják ki két percre, Nenadicsnak pakolt oda egyet. Lékai most egy gors góllal kihasználja az embefórt. 18–21

43. perc: Lékai egy remek csel után szerez gólt betörés után (17–20). Prandi emelkedik a szaggatott vonalnál, majd újabb óriási gólt lő. 17–21

42. perc: Hiába az emberelőny, Nenadics bejátszása nem jó. Kristopans góllal büntet. 16–20

41. perc: Nincs francia gól, Nahit pedig kiállítják két percre.

40. perc: Prandi lő egy hatalmas bombagólt, 112 km/h-val ment a labda (15–19). Nenadics a pályán, szerez is gyorsan egy gólt. 16–19

39. perc: Lékai bejátszása nem jó, indulnak a franciák, Nahi gólt szerez (14–18). Marguc jó labdát kap, és gólt szerez.15–18

38. perc: Kihasználják még az emberelőnyt, Remili szerez gólt (14–17). Moraes harcol ki szabaddobást.

37. perc: Hansen előtt nyílik lehetőség, ő pedig hét méterről a bal felső sarokba bombázza a labdát (13–16). Lékai talpról bombázza a kapuba a labdát (14–16). Időt kérnek a párizsiak.

36. perc: Moraes lövése nem volt jó, ráadásul védekezésben ki is küldik két percre. Emberelőnyben labdát veszít a PSG, Lékai rohan, és estében, éles szögből gólt szerez. 13–16

35. perc: Ez már bent van, Kristopans köszön be. 12–15

34. perc: Manaszkov szerez labdát, de nincs újabb veszprémi gól.

33. perc: Jahja passza után Manaszkov szerez gólt. 12–14

32. perc: Lékai lövése után Genty véd. Moraes szerez labdát.

31. perc: Elkezdődött a második félidő, támad a PSG. Corrales véd egymás után kétszer.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Időt kérnek a párizsiak. Hansen bejátszása után Karabatic harcol ki egy hetest. Sole gólra váltja a büntetőt (11–14). Borozan lövése a blokkról megy a kapu mellé, de jön a dudaszó, ez az első félidő vége, a szünetben 14–11-re vezet a PSG.

29. perc: Prandi lövése után a blokkról megy a kapu fölé a labda. Indul a Veszprém, de Manaszkov ziccerben rálép a vonalra.

28. perc: Moraes harcol ki egy hetest. Mahé hetesét védi Genty, majd a kipattanó után is hárít a kapus.

27. perc: Ez már bent van, Borozan estében is betalál (11–12). Prandi nagyon távolról nagyon nagy gólt szerez. 11–13

26. perc: A befutó Sole gyűjti be a labdát középen, majd a jobb alsó sarokba dobja (10–12). Morros megy a lerohanással, Corrales azonban védi a lövését.

25. perc: Megint megtaláljákSyprzakot, aki ezúttal sem hibázik (9–11). Mahé szerez gyors gólt egy remek csel után betörésből. 10–11

24. perc:Syprzak talál a kapuba (8–10), de Borozan révén van válasza a gólra a Veszprémnek is. 9–10

23. perc: Hansen lövése nagyon pontatlan. Remili borítja fel Mahét, megér egy kétperces kiállítást. Jó a húzás a jobb szélre, Marguc pedig gólt szerez.8–9

22. perc: Lépéshiba Manaszkovnál, robognak a franciák, Kounkoud azonban a lécet találja el. Nilsson megy bele egy párizsi játékosba.

21. perc: Nincs veszprémi gól, Mikkel Hansen viszont gyorsan beköszön (7–9). Időt kér David Davis.

20. perc: Labdavesztés, megint indulnak a franciák, de Grébille elejti a labdát. Nincs gól a másik oldalon sem, Manaszkov megy bele az ellenfelébe. A szélről felkanyarodó Kounkoud kap pazar labdát, majd gólt szerez. Először vezet a PSG: 7–8

19. perc: Újabb eladott veszprémi labda, Prandi egyenlít.

18. perc: Mikkel Hansen a második büntetőjét is elrontja, a kapu fölé dobta a labdát. Nilsson lövését védi a kapus, a másik oldalonSyprzak góllal bünteti a kihagyott ziccert. 7–6

17. perc: Borozan lövése nem volt jó, hetest kapnak a párizsiak.

16. perc: Lékai verekedi magát két védőn, majd gólt lő (7–4). Prandi kapott egyet Mahétól. Prandi lövését védi Corrales, de a kipattanót Grébille összeszedi, s gólra váltja. 7–5

15. perc: Jahja lövését blokkolják, üres a veszprémi kapu,Hansen gólt szerez. 6–4

14. perc: Kounkoud kap sárga lapot, fellökte Lékait. Borozan is kap egy szabaddobást.

13. perc: Jahja remek passza után Boeozan a kapu mellé durrantja a labdát. Maquedát állítják ki két percre.Syprzak ziccerét Corrales védi.

12. perc: Maqueda kap sárga lapot. Karabatictól veszik el a labdát.

11. perc: Mahé érkezik, és magabiztosan gólra váltja a büntetőt (6–3). Belemenés Prandinál, indul a Veszprém, de Marguc ziccerét védi Genty.

10. perc: Remilinél látnak belemenést. Maqueda harcol ki egy hetest.

9. perc: Szépen kijátszották az emberelőnyt, a támadás végén Mikkel Hansen lőtt gólt ziccerből (5–3). Lékai remek bejátszása után Moraes lő, de Genty véd.

8. perc: Lékait nem fogják meg, gólt szerez (5–2). Jahja rántja vissza Karabaticot, kap érte egy kétperces kiállítást.

7. perc: Jahja elhajlás után a kapuba bombázza a labdát (4–1). Gyors francia válasz, Karabatic köszön be. 4–2

6. perc: Lékai teszi le a jobb szélre a labdát, Marguc beugrik, és gólt szerez (3–0). Megvan az első párizsi gól is, Remili előtt megnyílik a fal, beugrik, és a kapuba pattintja a labdát. 3–1

5. perc: Technikai hiba, elveszik a labdát a franciáktól.

4. perc: Hetest kapnak a franciák, de Mikkel Hansen lövése után Corrales véd,

3. perc: Borozan bombázza a kapuba a labdát. 2–0

2. perc: Nincs gól a másik oldalon sem, majd ismét hibáznak a párizsiak is. Veszprémi labdaszerzés, Moraes pedig gólt szerez a lerohanás végén. 1–0

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Veszprém támad először. Nincs lövés, rohannak a párizsiak, Remili a kapufát találja el.

Érkeznek a játékosok, elsőként a veszprémiek, aztán a párizsiak.

„Hiába készültünk a Kielre egész héten, nagyon rosszul kezdtük a meccset. Az első félidő miatt nem jutottunk a döntőbe. Nagy kár ezért a vereségért, mert egész évben jól játszottunk, elkerültek minket a hullámvölgyek. Tanulnunk kell ebből a mérkőzésből is. Nem tudok mást, csak gratulálni és sok szerencsét kívánni a Kielnek” – értékelt David Davis, a Veszprém edzője a Kiel elleni meccs után.

Gasper Marguc és Rodrigo Corrales értékelését ide kattintva olvashatja el!

A Veszprém hétfőn hosszabbítás után kapott ki a THW Kieltől, míg a PSG-t a Barca győzte le öt góllal az elődöntőben.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Telekom Veszprém–Paris Saint-Germain mérkőzés a 3. helyért a férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjében.Tartsanak velünk!