Meglepetés a döntőben: legyőzte a Barcát, megnyerte a BL-t a Kiel!

H. D.H. D.
2020.12.29. 20:20
Legyőzte a Barcát, megnyerte a Bajnokok Ligáját a Kiel! (Fotó: AFP)
A 2019–2020-as férfi kézilabda Bajnokok Ligája-idény kölni négyes döntőjének második napján a THW Kiel 33–28-ra legyőzte a Barcát a fináléban, így fennállása során negyedszer nyerte meg a sorozatot.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, 2019–2020
NÉGYES DÖNTŐ, KÖLN
DÖNTŐ

THW KIEL (német)–BARCA (spanyol) 33–28 (19–16)
Köln,Lanxess Arena,zárt kapuk mögött.Vezette: Matija Gubica, Boris Milosevic (horvátok)
Gólszerzők: Ekberg 8, Sagosen 7, Weinhold 5, Dahmke 5, Pekeler 4, Wiencek 2, Zarabec 1, Reinkind 1, ill. Aleix Gómez 10, Arino 4, Mem 4, Cindric 3, Fabregas 3, Raúl Entrerríos 1, Pálmarsson 1, N'guessan 1, Thiagus Petrus 1

A 3. helyért
Telekom Veszprém–Paris Saint-Germain (francia) 26–31 (11–14)

A Veszprémet hosszabbítás után legyőző THW Kiel kevesebb mint 24 óra leforgása után lépett pályára a PSG-t az elődöntőben könnyedén legyőző Barca ellen a kölni négyes döntő utolsó mérkőzésén.

A finálé rendkívül magas színvonalú játékot hozott: a nagy iram ellenére kevés volt a hiba, ráadásul mind a két oldalon láthattunk extra megoldásokat. A Kiel jól kezdett, már a mérkőzés elején magához ragadta a vezetést, ezt pedig nem is nagyon engedte ki a kezéből a folytatásban. Filip Jícha egyedül amiatt foghatta a fejét, mert Sander Sagosen a 11. percben már a második kétperces büntetését gyűjtötte be.

A németeket azonban ez és a Kevin Möllert váltó Gonzalo Pérez de Vargas védései sem zavarták meg. A Barca azért a félidő második felére összeszedte magát: Aron Pálmarsson jobbnál jobb labdákkal tömte Ludovic Fabregast, Dika Mem pedig ott folytatta a góllövést, ahol a PSG ellen abbahagyta, így a spanyolok a 27. percben egyenlítettek (15–15).

A félidő hajrája azonban megint a hét a hat elleni játékot is alkalmazó németeknek sikerült jobban, ismét elhúztak, így háromgólos előny tudatában vonulhattak a pihenőre. 19–16

A fordulás után a Kiel remekül lassította a játékot, szinte minden támadását passzívig játszotta, többször pedig így is góllal fejezte be. A kapuban Niklas Landin ihletett formában, a végén már 40 százalékos hatékonyság körül védett – nem csoda, hogy a Barcának két ötperces gólcsendje is volt.

Nem csoda, hogy a katalán együttes két gólnál nem tudott közelebb zárkózni, sőt a hajrában Steffen Weinhold és Sagosen bombagóljainak köszönhetően négy és öt góllal is vezetett a német csapat. Az izgalmak így elmaradtak, a Kiel végül 33–28-ra legyőzte a Barcát, és fennállása során negyedszer nyerte meg a Bajnokok Ligáját.

A Barcának a vereséggel 22 mérkőzéses győzelmi sorozata szakadt meg a BL-ben, a keddit megelőzően legutóbb 2019. szeptember 14-án a Mol-Pick Szeged vendégeként kapott ki 31–28-ra (azóta ráadásul minden mérkőzésén 28-nál több gólt szerzett).

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Időt kér a Kiel. Dahmkét hagyják lőni, ő pedig gólt szerez (33–28). Ez a vége, a Kiel 33–28-ra megnyerte a döntőt, így negyedszer hódította el a Bajnokok Ligáját.

59. perc: Aleix Gómez gyorsan szépít (31–27), majdDahmke is beköszön (32–27). Fabregas harcol ki egy hetest. Aleix Gómez belövi. 32–28

58. perc: Duvnjak lövését Pérez de Vargs védi. Hetes és két perc, Thiagus Petrus lökte fel Pekelert. Ekberg érkezik, és ezt a büntetőt is gólra váltja (30–26). Eladja a labdát a Barca, Wiencek az üres kapuba dobja a labdát. 31–26

57. perc: Xavi Pascual az utolsó idejét is kikéri. Cindric harcol ki egy hetest.Quenstedt jön a kapuba, Aleix Gómez pedig a lécet találja el.

56. perc: Ekberg majdnem labdát szerzett, de így megnyitotta a hatos falat, a Barca pedig gólt szerzett (29–26). Duvnjakot blokkolták, jöhet a Barca.

55. perc: Weinhold lövése után a kipattanó labda a németeké. Passzívnál Sagosen lő gólt. 29–25

54. perc: Sagosen nem kegyelmez, pokolian nagy gólt lő (28–24). Wienceket állítják ki két percre. Jön egy hetes is, Aleix Gómez értékesíti. 28–25

53. perc: Thiagus Petrus szerez labdát, majd az üres kapuba dobja a felezővonaltól. 27–24

52. perc: Weinhold lő egy újabb óriási gólt (27–23). Xavi Pascual időt kér. Mem lövését is védi Landin.

51. perc: Kieli labdavesztés, Aleix Gómez pedig újabb gólt szerez. 26–23

50. perc: Dahmke elejti a labdát, rohan a Barca, Aleix Gómez gólt lő. 26–22

49. perc: Reinkind lövését védi a kapus, de Dahmke óriási vetődéssel visszaszerzi a labdát. Dahmke most gólt szerezhetett volna, de a kapu mellé ejtette a labdát. Pálmarsson lövését is védi Landin.

48. perc: Újabb rossz lövés Zarabectől, deRaúl Entrerríos is hibázik, Landin mutat be egy újabb védést.

47. perc: Zarabec lövését védi Pérez de Vargas. Fabregas lefordul a védőjéről, Landin véd, a spanyolok nem kapnak hetest.

46. perc: Megint közte öt, Ekberg eredményes (26–21). Arino előtt adódik gyorsan helyzet, Landin azonban kézzel véd.

45. perc: Kétperces kiállítás és hetes, Weinhold ül le a kispadra.Aleix Gómezbelövi a büntetőt.25–21

44. perc: Weinhold egy remek csel után ziccerben találja magát, majd nem is hibázza el.25–20

43. perc: Janc a pályán kívülről indult, megint támadhat a Kiel az ötgólos előnyért.

42. perc: Weinhold beverekedi magát, majd kilövi a jobb alsót (23–19). Mem egy gyors góllal válaszol (23–20). Sagosen pazar bejátszása után Pekeler lő gólt.24–20

41. perc: Dahmke óriási labdát kap, és él is alehetőséggel (22–19). Janc lövését védi Landin.

40. perc: Dahmkétől veszik el a labdát. Cindric ziccerét ezúttal védi Landin.

39. perc: Passzívnál Sagosen lövését Pérez de Vargas védi, Cindric pedig gólt szerez. 21–19

38. perc: Arino ezúttal túljár Landin eszén, átejti a dán kapust, ezzel megtör egy ötperces barcelonai gólcsendet. A hét a hat ellen nyitottat védekezik a Barca, Jícha azonnal időt kér.

37. perc: Védés a másik oldalon is, Arino találja fejbe Landint. Wiencek belemegy Jancba, jön a Barca.

36. perc: Wiencek ziccerét Pérez de Vargas bravúrral védi,d e a kipattanó a németekl. Weinhold is hibázik.

35. perc: Pekeler jó zárása után Sagosen szerzett gólt (21–17). Pálmarsson lövése nem jó, de visszakapja a labdát a Barca. Ismét az izlandi próbálkozik, de Landin véd.

34. perc: Passzívnál Mem durrantja a kapu mellé a labdát.

33. perc:Weinhold passzívnál lövi ki a jobb alsót. 20–17

32. perc: A másfél perces támadás végén Sagosen lövését blokkolják.Raúl Entrerríos egy szép csel után gólt lő. 19–17

31. perc: Elkezdődött a második félidő, emberhátrányban (kapus nélkül) támad a Kiel. Passzívnál Sagosen lövése után a labda a blokkról pattan a kapu mellé.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Weinhold nagyon éles szögből lő gólt (18–16). Cindric ellépi, Pekeler indul, és gólt lő (19–16). Weinhold birkózza le Fabregast, kétperces kiállítás. Pálmarsson lövését Landin védi, a szünetben 19–16-ra vezet a Kiel.

29. perc: Aleix Gómez találja el a kapufát. Időt kérFilip Jícha.

28. perc: Dahmke harcol ki egy hetest. Ekberg a negyedik büntetőjét is gólra váltja (16–15). Eladott labda a Barcánál, Dahmke beköszön a lerohanás végén (17–15). Gyors válasz, Arino is betalál (17–16). Ekberg ugrik be, de ezúttal nincs gól.

27. perc: Memet nem tudják feltartóztatni, majd lő egy gólt. 15–15

26. perc: Ez sincs bent, Reinkind a kapufát találja el, de a kipattanó a Kielé. Újabb Reinkind-lövés, ezt most Pérez de Vargas védi.

25. perc: Sagosen lövését védi Pérez de Vargas, majdN'guessan kísérlete után Landin hárít.

24. perc: Reinkind remek zárást kap, majd óriási gólt lő (15–13). Hetest kap a Barca is, Aleix Gómez biztosan belövi. 15–14

23. perc: Ekberg értékesít egy büntetőt (14–12). Gyors válasz, Aleix Gómez lövi be a ziccert. 14–13

22. perc: Cindric megindul, majd kilövi a jobb alsót (13–11). Mem lelesi a kínait, jön a Barca, Aleix Gómez gólt lő. 13–12

21. perc: Kétperces kiállítás, Janc kapta le a levegőből Sagosent. Reinkind lö9vése után ki sem pattan a labda Pérez de Vargasról.

20. perc: Kapuscsere a Barcánál. Támadásban hibáznak a spanyolok, rohan a Kiel, Ekberg ziccerét azonban védi Pérez de Vargas. Gól jön az ellentámadásból,N'guessan eredményes. 13–10

19. perc: Már közte négy, Sagosen megtalálja Pekelert, aki értékesíti a ziccert. 13–9

18. perc: Lépéshiba Cindricnél, indulnak a németek, Wiencek góllal fejezi be a lerohanást (12–9). Mem lövését Landin két kézzel védi.

17. perc: Sagosen szerez újabb gólt. 11–9

16. perc:Xavi Pascual kér időt. Pálmarsson bejátszása jó, Fabregas újabb gólt szerez.10–9

15. perc: Hét a hat ellen támad a Kiel. Szabálytalan zárás, elveszik a labdát a németektől. Pálmarsson bejátszása nem jó, jön a kieli lerohanás és egy Sagosen-gól. 10–8

14. perc: Mem lendületből ráfut a falra, majd a kapuba pattintja a labdát. 9–8

13. perc: Wiencek lefordul az emberéről, Möller véd, de hetest kap a Kiel. Ekberg Möllernek is belövi. 9–7

12. perc: Ekberg rendkívül éles szögből lő óriási gólt (8–6). Fabregas szerez újabb gólt beállóból. 8–7

11. perc: Sagosent másodszor is kiküldik két percre! Mem előtt óriási üres terület nyílik, be is megy, és gólt lő. 7–6

10. perc: Thiagus Petrust állítják ki két percre. Sagosen nem gondolkozik sokat, felugrik, és pokolian nagy gólt lő. 7–5

9. perc: Landin mutat be egy védést, majd Müller is véd Pekeler próbálkozása után, de a kipattanó Dahmkéé, üres kapura pedig nem is hibázik (6–4). Pálmarsson megtallája Fabregast, aki gólt lő. 6–5

8. perc: Kiment a labda az alapvonalon, támadhat a Barca. Dolenec kezéből kicsúszik a labda, Pekeler robog, és góllal fejezi be a lerohanást (5–4). Weinhold kap sárga lapot.

7. perc: Ekberg ezt is belövi (4–3). Jó a húzás a szélre, Arino beugrik, és Landin lábai között a kapuba lövi a labdát. 4–4

6. perc: Ekberg belövi Pérez de Vargasnak a büntetőt (3–3). Landin védi Janc lövését. Újabb hetest kap a Kiel.

5. perc: Dahmke a hatoson belül fut át, elveszik tőle a labdát, rohan a Barca, Arino gólt lő (2–3). Ez is hetes és két perc, Memnek kell kimennie.

4. perc: Sagosen rántja le Fabregast, hetes és két perc. Aleix Gómez érkezik, és értékesíti a büntetőt. 2–2

3. perc: Pálmarsson bombázza talpról a bal alsó sarokba a labdát (1–1). Sagosen is átlövésből eredményes. 2–1

2. perc: Zarabec előtt megnyílik a fal, beugrik, és gólt lő. 1–0

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a barcelonaiak támadhatnak először. Fabregas harcol ki egy hetest. Érkezik a döntőre becserélt Dolenec, de Landin lábbal védi a lövését.

Érkeznek a játékosok: előbb a barcelonaiak, majd akieliek.

A spanyol csapat a tizedik, a német együttes a negyedik BL-győzelmére hajt.

A Barca az elődöntőben a PSG-t győzte le öt góllal, míg a Kiel hosszabbítás után ünnepelhetett továbbjutást a Veszprém ellen.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a THW Kiel–Barca finálé kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjében.Tartsanak velünk!