Nem volt kérdés: átrohant a PSG-n, BL-döntős a Barca

2020.12.28. 17:50
Dika Mem (24) nyolc gólt szerzett, a Barca bejutott a BL-döntőbe (Fotó: AFP)
A 2019–2020-as férfi kézilabda Bajnokok Ligája-idény kölni négyes döntőjének első napján a Barca 37–32-re legyőzte a Paris Saint-Germaint, így története során tizenkettedik alkalommal jutott be a sorozat fináléjába, amelyben a Telekom Veszprémet hosszabbítás után legyőző THW Kiellel találkozik.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, 2019–2020
NÉGYES DÖNTŐ, KÖLN
ELŐDÖNTŐ

BARCA (spanyol)–PARIS SAINT-GERMAIN (francia) 37–32 (18–14)
Köln,
Lanxess Arena, zárt kapuk mögött.Vezette: Matija Gubica, Boris Milosevic (horvátok)
Gólszerzők: Mem 8, Pálmarsson 6, Janc 5, Fabregas 5, Cindric 4, N'Guessan 4, Aleix Gómez 2, Sorhaindo 1, Arino 1, K. Möller 1, ill. Nahi 9, Mikkel Hansen 7, Remili 5, Kristopans 4, Sole 3, L. Karabatic 2, Syprzak 1, Prandi 1

A másik elődöntőben
THW Kiel (német)–TELEKOM VESZPRÉM 36–35 (18–13, 29–29, 32–34) – hosszabbítás után

A koronavírus-járvány miatt decemberre halasztott, zárt kapuk mögött megrendezett kölni négyes döntő első mérkőzésén két sztárcsapat, a Barca és a Paris Saint-Germain találkozott egymással, a várakozásoknak megfelelően pedig a két fél szemkápráztató megmozdulásokban és gólokban gazdag mérkőzést játszott egymással.

A francia együttes jól kezdett: Mikkel Hansen egymás után osztogatta a gólpasszokat, a PSG pedig szinte minden támadásából gólt szerzett az első negyedórában. Aztán a Barca kapujában Pérez de Vargast Kevin Möller váltotta, ez pedig igazi fordulópontnak bizonyult.

A dán kapus gyorsan elkapta a fonalat, több ziccert is megfogott, így a spanyolok a 17. percben egyenlítettek (10–10), majd elsősorban a rendkívül gólerős (kilenc próbálkozásából nyolc találattal záró) Dika Memnek köszönhetően a vezetést is átvették.

Sőt, az első félidő második felében állva hagyták a párizsiakat – Raúl González hiába kért kétszer is időt, a szünetre négygólos Barca-vezetéssel vonultak a csapatok. 18–14

A fordulás után a remeklő, végül a mezőny legeredményesebbjeként kilenc találattal záró Dylan Nahi szélsőgóljaival, és az egy percen belül Aleix Gómez két büntetőjét is hárító Vincent Gérardnak köszönhetően még rövid ideig élt a párizsi remény a fordításra, ám Aron Pálmarssonék ennek ellenére is szinte végig tartották a 3-5 gólos előnyüket.

A PSG-nek a hét a hat elleni játék sem jött be, Dainis Kristopans több labdát is elszórt, így a barcelonaiak egymás után több könnyű gólt is szereztek, ez pedig végleg eldöntötte a találkozót. A Barca héttel is vezetett, végül öttel, 37–32-re nyert, és készülhet a története 12. BL-döntőjére, amelyben kedden a Telekom Veszprémet hosszabbítás után legyőző THW Kiellel találkozik.

A KEDDI PROGRAM
A 3. HELYÉRT
18.00:
Paris Saint-Germain (francia)–Telekom Veszprém (Tv: Sport1) – élőben az NSO-n!
DÖNTŐ
20.30:
Barca (spanyol)–THW Kiel (német) (Tv: Sport1) – élőben az NSO-n!

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Egy labdaszerzés után indított lerohanás végén Nahi lő még egy gólt, de ez a vége, a Barca 37–32-re megnyerte a mérkőzést, és bejutott a döntőbe.

59. perc: A másik oldalon Cindric lövése után azonban a kapuban köt ki a labdát (37–30). Labdát veszítenek a franciák, de nincs gyors Barca-gól. Kristopans szerez gólt. 37–31

58. perc: Prandi lövése ezúttal nem jó.

57. perc: Francia labdavesztés, Janc rohan, és az üres kapuba dobja a labdát (36–29). Prandi113 km-h-val bombázza a bal felső sarokba a labdát. 36–30

56. perc: Fabregas remek labdát kap, és értékesíti is a helyzetet. 35–29

55. perc: Pálmarsson lő egy óriási, és a Barca szempontjából nagyon fontos gólt (34–29). Remili hibázik.

54. perc: Arino ugrik be a bal szélről, de a kapufát találja el. Gyors gól a franciáktól, ezúttal a másik szélső, Soler eredményes. 33–29

53. perc: Gérard bemutat egy védést, a párizsiaké a kipattanó. Indaulnak a franciák, Nahi pedig szerez egy újabb pazar cundergólt.33–28

52. perc: Remili lövését védi Möller, majd indítja Arinót, aki gólt szerez (33–26). Nahi ejti át Möllert, szép gól volt. 33–27

51. perc: Hetest kap a PSG, Hansen nem hibázik (31–26). Memnek remek napja van, újabb gólt szerez. 32–26

50. perc: Arino ziccerét védi Gérard, de a kipattanó Pálmarssoné, az izlandi pedig egy pazar csel után gólt lő (30–25). Hansen eladja a labdát, Janc rohan, és az üres kapuba dobja a labdát. 31–25

49. perc: Nagyon hosszan támad a PSG, de nem találja a rést a Barca védelmén. Kristopansnak kellett nagyon távolról lőnie, Möller könnyedén védett.

48. perc: Hetes és két perc, Remilinek kell leülnie a kispadra. Cindric gólra váltja a hetest.29–25

47. perc:N'Guessan szerez újabb gólt (28–24). Hansen passza után Remili lő gólt. 28–25

46. perc: Kristopans blokkolja Cindric lövését. Kristopans megint rossz passzt ad a szélre.

45. perc: Szabálytalan zárás Karabaticnál. Időt kér a Barca.

44. perc: Párizsi labdaszerzés, a lerohanás végén pedig Nahi szerez újabb gólt (27–24). Támadószabálytalanság a Barcánál, megint jöhet a PSG. Hét a hat elleni játékkal próbálkoznak.

43. perc: Remili megtalálja Karabaticot, ő pedig ezúttal nem hibázik (26–22).N'Guessan lő még egy gólt (27–22). Nahi ugrik bel a bal szélről, majd kilövi a bal alsót. 27–23

42. perc: Még nem járt le a kiállítás a Barcánál,Raúl Entrerríos azonban már visszajött, így sokan voltak a pályán, ez is kiállítás. Hét másodperc kettős emberelőny, de Kristopans belement Arinóba.N'Guessan szerez gólt emberhátrányban.26–21

41. perc: Rendezetlen védelemmel szemben megtalálják Nahit, aki gólt szerez (24–21). Remek bejátszást kap, majd gólt lő Sorhaindo. 25–21

40. perc: Hetes és kettő perc, Fradénak kell leülnie. Hansen belövi a büntetőt. 24–20

39. perc: Raúl Entrerríos hibázik, a másik oldalon Nahi eredményes. 24–19

38. perc: Hét a hat ellen támad a PSG, Kristopans lövését védi Möller, majd a kapus gyorsan szerez egy gólt (23–17).Syprzak góllal válaszol (23–18), majd a Barca ralál be újra. 24–18

37. perc: Kristopans dobja ki oldalra a labdát, indul a Barca, Fabregas eredményes. 22–17

36. perc: Pálmarsson szerez újabb gólt (20–16), majd Nahi válaszol azonnal (20–17). Nincs megállás, újabb Barca-gól, ezúttal Mem volt eredményes.

35. perc: Pálmarsson lő gólt (19–15), majd Hansen azonnal válaszol. 19–16

34. perc: Húha, Aleix Gómez újra odaáll, de Gérard megint kivédi a hetesét. rRemili viszont eladja a labdát, nem tud gyorsan indulni a Barca.

33. perc: Gérard lábbal oldalra rúgja a labdát Aleix Gómez hetese után. Cindric is kiharcol egy hetest.

32. perc: Aleix Gómez próbálkozáse nem jó, Sole viszont pazarul ejti át Möllert (18–15). Hetest kap a Barca.

31. perc: Elkezdődött a második félidő, támad a Barca. Pálmarsson küldte az oldalhálóba a labdát, de Kristopans még beleért.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Elveszik a labdát a Barcától, jöhet a PSG. Kristopans óriási labdát ad a bal szélre, de Grébille lövését védi Möller. Második idejüket is kikérik a franciák, 12 másodperc van még. Pontatlan a passz a szélre, így a szünetben a Barca 18–14-re vezet a PSG ellen.

29. perc: Pazar Barca-támadás végén Janc lő gólt a jobb szélről (18–13). Hetest kap a PSG, Mikkel Hansen Pérez de Vargasnak is belövi.18–14

28. perc: Fabregas lövése után a jobb oldali kapufa kisegíti a franciákat. Arino mutat be egy blokkot. Prandi egy betörés után lő, de Möller megint véd.

27. perc: Karabatic harcol ki büntetőt. Hansen gond nélkül a kapu bal oldalába küldi a labdát. 17–13

26. perc: Ez most megszakad, Hansen passza után Remili lövi a kapu jobb oldalába a labdát (16–12). Gérard mutat be egy védést, de a spanyolok visszaszerzik a labdát, Mem rohan, és gólt lő. 17–12

25. perc: Hansen találja meg Syprzakot,a ziccerét azonban fejjel védi Möller. Fabregas ziccerben találja magát Pálmarsson bejátszása után, és gólt is szerez (16–11). Hét perce nincs PSG-gól…

24. perc: Támadószabálytalanság a franciáknál, Janc a saját térfeléről próbálkozik, a visszafutó Gérard azonban egy hatalmas vetődéssel oldalra nyomja a labdát.

23. perc: Cindricet ezúttal nem tudják megállítani, gólt szerez (14–11). Luka Karabaticot támadás közben állítják ki két percre, Jancnak könyökölt oda. Janc érkezik lendületből, beugrik a hatoson belülre, majd gólt szerez. 15–11

22. perc: Prandi remek lövése után Möller véd.

21. perc: Syprzak nehéz helyzetből próbálkozik, Möller véd. A másik oldalon N'Guessan lövi ki a jobb alsót (13–11). Hét a hat ellen támad a PSG, Thiagus Petrust két percre kiállítják.

20. perc: Möller mutat be egy remek védést Grébille lövése után. Remekül zárnak vissza a franciák. Janc jobbátlövőként próbálkozik, eredménytelenül.

19. perc: Mem megugrasztja a védelmet, majd a kapuba pattintja a labdát, két védővel a nyakán. 12–11

18. perc: Újabb spanyol labdaszerzés, újabb lerohanás, amelynek a végén Mem eredményes (11–10). Először vezet a Barca, időt kérnek a franciák. Kristopans marad üresen, majd értékesít egy ziccert. 11–11

17. perc: Aleix Gómez értékesíti a büntetőt (9–10). Remili lövése most nem jó, rohannak a spanyolok, Janceredményes. 10–10

16. perc: A PSG remekel támadásban, Remili lő újabb gólt (8–10). Arino harcol ki hetest.

15. perc: Remili lövése nem jó, majd Aleix Gómez is hibázik.

14. perc: Mem elkapta a fonalat, meglőtte a harmadik gólját is. 8–9

13. perc: Möller érkezik a Barca kapujába, de egyelőre nincs dolga, Thiagus Petrus blokkolt Hansen lövése után.

12. perc: Mikkel Hansenre nem lépnek ki, góllal büntet a dán. 7–9

11. perc: Kristopans kap sárga lapot, majd Gérard védi Cindric lövését. Mem lő kegyetlenül nagy gólt a jobb felső sarokba. 7–8

10. perc: Karabatic lő gólt (5–8), majd Cindric is betalál. 6–8

9. perc: Gérard védi Pálmarsson lövését, rohan a PSG, Sole pedig gólt lő (4–7). Gyors válasz, a másik oldalon Fabregas köszön be. 5–7

8. perc: Thiagus Petrus mutat be egy blokkot, tovább támadhat a PSG. Hansen előkészítése után Remili eredményes. 4–6

7. perc: Hetest kap a PSG, Mikkel Hansen nem kegyelmez (3–5). Rohan a Barca, Pálmarsson pedig szerez egy gyors gólt (4–5). Elveszíti a labdát a PSG, majd a Barca is.

6. perc: Mem hibázik a támadásban, jöhetnek a franciák.

5. perc: Mem nagyon pontos lövéssel egyenlít (3–3), de Nahi egy remek csel után gólt lő, újra vezet a PSG. 3–4

4. perc:Aleix Gómez értékesíti a büntetőt (2–2). Kristopansra nem lépnek ki, ő pedig gólt lő. 2–3

3. perc: Ez már bent van, Remili köszön be. Nahi kap sárga lapot, a spanyolok pedig hetest. 2–1

2. perc:Pérez de Vargas mutat be egy védést, majd Fabregas szerzi meg a kipattanót. Nincs barcelonai gól sem.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a franciák vezethetik az első támadást. Kristopans kezd egy bombagóllal (0–1). Azonnal jön a válasz, Pálmarsson eredményes. 1–1

Az elődöntőre eredetileg kijelölt Mirza Kurtagic, Mattias Wetterwiik svéd bírópárosegyik tagja is megfertőződött, így az EHF-nek cserélnie kellett, és a horvát Matija Gubica, Boris Milosevic duóra bízta a mérkőzést.

A két kieső játékos miattmindössze 14 játékost tudott neveznia PSG a Barca ellen, köztük két kapust.

A PSG aztán a vasárnapi megérkezése utáni teszten is adott pozitív mintát, a védelem fontos tagjáról,a dán Henrik Toft Hansenrőlderült ki,hogy koronavírusos. A csapatnak így a hétfő reggeli újabb tesztig karanténban kellett maradnia, de a második mintavétel mindenki másnál negatív eredménnyel járt, így a francia sztárcsapat kiállhat a mai meccsre.

A négyes döntő előtt pozitív lett Luc Steins koronavírustesztje, így a PSG irányítója nem léphet pályára Kölnben. A holland kézilabdázó kiesése azért lehet fájó a franciáknak, mivel Nikola Karabatic pótlására vették kölcsön a Toulouse-tól.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Barca–Paris Saint-Germain elődöntő a férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjében. Tartsanak velünk!