Férfi kézi-vb: a vb-címvédő Dánia lesz Magyarország ellenfele a negyeddöntőben

CS. M.CS. M.
2023.01.23. 22:00
Mikkel Hansen ellenállhatatlan volt, Dánia lesz a magyar válogatott negyeddöntős ellenfele (Fotó: AFP)
Dánia 30–25-re legyőzte Egyiptomot a svéd–lengyel közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjének utolsó fordulójában a IV. csoportban, így csoportelsőként jutott be a negyeddöntőbe, ahol Magyarország lesz az ellenfele szerdán.

Egyiptom eddigi szereplése és a dánok Horvátország elleni döntetlenje sokakkal elhitette, hogy már nem is a világbajnoki címvédő dán válogatott a csoport legfőbb esélyese, ám erre ma alaposan rácáfoltak az északiak. Dánia ellenállhatatlanul kezdett Egyiptom ellen, az első perctől kezdve uralva a mérkőzést, s bár volt egy pont, amikor egymás után négy gólt kapott, végül nem volt kérdés.

Dánia a szünetben öttel vezetett, öttel is győzött (30–25) Mikkel Hansen vezérletével, aki 6 gólt dobott. A dán válogatott így megnyerte csoportját, s Magyarország ellen játszik negyeddöntőt szerdán a legjobb négy közé kerülésért.

A dánoknál a kisebb vádlisérülése után a keretbe visszatérő veszprémi irányító, Rasmus Lauge 14 percet töltött a pályán, háromszor próbálkozott lövéssel, de gólt nem szerzett, míg a bakonyiak egyiptomi átlövője, Jehja ed-Dera négyszer volt eredményes.

Az este másik meccsén a vb-n eddig hibátlan német és norvég válogatott csapott össze egymással, s nem okoztak csalódást a nézőknek, hiszen elképesztően izgalmas, színvonalas meccset játszottak egymás ellen.

A norvégok jó kapusteljesítményüknek és gyors, hatékony ellentámadásiknak köszönhetően szinte végig a németek előtt jártak valamivel, ám Juri Knorrék többször is visszajöttek döntetlenre, majd az 52. percben – először a mérkőzésen – a vezetést is megszerezték. A hajrát azonban jobban bírták a norvégok, akik hátul ellentmondást nem tűrően védekeztek, elöl nem hibáztak, és 28–26-ra meg is nyerték a meccset, ezzel a III. csoportot is.

A norvégok szegedi szélsője, a hírek szerint a pályafutását a dán GOG-nál folytató Alexander Blonz 23 percet töltött a pályán, de nem lőtt kapura.

–Németország 28–26 (18–16)
Legjobb dobók: Johannessen 5, Sagosen, Overjordet, Björnsen, O’Sullivan, Reinkind 3-3, ill. Knorr 8, Dahmke 4

Dánia–Egyiptom 30–25 (17–12)
Legjobb dobók: Gidsel, Pytlick 8-8, M. Hansen 6, ill. Abdelhak 6, ed-Dera, Szanad 4-4