Férfi kézi-vb: Horvátország hozta a kötelezőt; Szerbia legyűrte Hollandiát

CS. M.CS. M.
2023.01.23. 19:37
Nehezen indult a horvátok számára, de meglett a győzelem és a 3. hely a csoportban (Fotó: AFP)
Horvátország 43–32-re legyőzte Bahreint a svéd, lengyel közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság IV. csoportjában, a középdöntő utolsó játéknapján, így a harmadik helyen végzett, s életben tartotta olimpiai kvalifikációs reményeit. Szerbia és Hollandia végletekig kiélezett meccset játszott egymással, és előbbi győzött 32–30-ra.

Az egész világbajnokság egyik legnagyobb meglepetését okozta Horvátország a dánok elleni döntetlenjével. Az ott szerzett egy pont hozzásegítette a horvátokat ahhoz, hogy egy Bahrein elleni győzelemmel – ha nem is jutnak tovább – a 9. helyen végezzenek, ami fontos az olimpiai kvalifikáció szempontjából.

A horvátok a téthez mérten kissé görcsösen kezdtek, többször hátrányba kerültek, nem tudtak ellépni sok góllal, s a szünetben is csak 17–16-ra vezettek. A második félidő aztán változást hozott, Horvátország átgázolt Bahreinen Filip Glavas és Ivan Martinovic vezérletével (egyaránt 11 gól) végül 43–23-re győzött.

Ezzel egyidőben a vb üde színfoltja, a modern játékstílust képviselő holland válogatott a szerbek ellen játszott meccset a középdöntős csoportjuk harmadik helyéért. Hollandia jól kezdett, az elején néggyel is vezetett – ebből kettő maradt (17–15) a szünetre.

A hollandok aztán szépen lassan, fokozatosan elfáradtak, s bár a szerbek sem tudtak igazán lendületbe kerülni a sok kétperces büntetés miatt, végül csak fordítottak, s 32–30-ra behúzták a meccset.

A Telekom Veszprém szerb beállója, Dragan Pesmalbek hat lövésből szerzett hat gólt, a Szeged szélsője, Bogdan Radivojevics pedig három lövésből kétszer volt eredményes. A bakonyiak kapusa, Vladimir Cupara egy hétméteresre állt be és védte azt.

Az Elnök-kupa II. csoportjának utolsó meccsén az északmacedónok 40–25-re megverték a tunéziaiakat.

Horvátország–Bahrein 43–32 (17–16)
Legjobb dobók: Martinovic, Glavas 11-11, Cindric 8, Jelinic 7, ill. Qambar 8, Mohamed Mohamed, Al-Szajjad 6-6

Észak-Macedónia–Marokkó 40–25 (18–12)
Ld.: Kuzmanovszki 8, Atanaszijevikj 7, Szerafimov, Koszteszki 6-6, ill. Zaher 8, Belhu, El-Malki 4-4