Férfi kézilabda NB I: 43 gólt dobott a Veszprém Budakalászon

R. P.R. P.
2024.04.06. 19:01
Dragan Pechmalbec nyolc gólt dobott (Fotó: Dömötör Csaba)
A férfi kézilabda NB I 20. fordulójában a Telekom Veszprém 43–30-ra győzött Budakalászon.

A végső különbség 13 gól volt, akárcsak a féldőben, vagyis a hazaiak döntetlenre hozták a második félidőt. Bár a veszprémieknél Dragan Pechmalbec nyolc gólt dobott, nem ő lett a mezőny legeredményesebb játékosa, hanem a budakalászi Varga Mihály, aki kilencszer talált be a vendégek kapujába.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I, 20. forduló
CYEB-Budakalász–Telekom Veszprém 30–43 (13–26)
Budakalász, 380 néző. V: Haskó, Natkai
BUDAKALÁSZ: Váczi D. – Varjú 2, Sinkovits 3, Dávid M., Mihalin 4, JURIC-GRGIC 4, Kovács D. 1. Csere: TÓTH M. (kapus) 1, VARGA M. 9 (3), Tyiskov 1, Kiss B. 2, Raniszavljevics 1, Berényi 1, Szakács, Papp B. 1, Halász. Edző: Csoknyai István
VESZPRÉM: M. JENSEN – Gasper Marguc 5 (1), J. Omar, Casado 3, FABREGAS 5, Koszorotov 5, Elísson 2. Csere: CORRALES (kapus), Descat 4, Sandell 2, Ligetvári, Végh B. 1, MAHÉ 5 (3), el-Dera 3, PESMALBEK 8, Szabó T. Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–9. 16. p.: 6–16. 25. p.: 9–22. 35. p.: 14–31. 45. p.: 21–35. 55. p.: 29–40. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4
Csoknyai István: – Az első harminc percben megtapasztalhattuk azt a tempót és dinamikát, amit a Veszprém játszik a Bajnokok Ligájában, és ez nem ízlett nekünk. Futószalagon kaptuk a gólokat, támadásban pedig alig tudtunk helyzetet kialakítani. A második félidőért viszont dicséret illeti a csapatomat, hiszen 17–17-es döntetlent játszottunk. Kár, hogy ezért nem adnak pontot.
Momir Ilics: – A Szeged elleni fantasztikus csütörtöki mérkőzés után most is jól teljesített a csapat, nagyon motiváltak voltunk. Hatvan percig hajtott, küzdött mindenki, ezért a srácok megérdemelnek három pihenőnapot.

OTP Bank-Pick Szeged–PLER-Budapest 38–28 (23–13)
HSA NEKA–QHB Eger 32–23 (15–10)
HE-DO B.Braun Gyöngyös–Dabas KC 30–23 (14–8)
Carbonex-Komló–Csurgói KK 23–24 (12–12)
Fejér-B.Á.L. Veszprém–Balatonfüredi KSE 28–30 (14–16)