Férfi kézilabda NB I: tízzel nyert a Szeged, időn túli hetessel győzött a Csurgó Komlón

R. P.R. P.
2024.04.06. 20:07
Sebastian Frimmel hat góllal segítette győzelemhez a Szegedet (Fotó: Kovács Péter)
A férfi kézilabda NB I 20. fordulójában az OTP Bank-Pick Szeged tíz góllal nyert a PLER ellen, míg a Csurgó időn túli hetessel győzött Komlón.

A 38 gólt dobó Szegedben Sebastian Frimmel hat, Bánhidi Bence és Szilágyi Benjámin öt-öt találatot jegyzett.

A játéknap legizgalmasabb meccsét a Komló és a Csurgó játszotta. Szinte végig szoros és fordulatos csatát vívott egymással a két csapat. Az utolsó percben 23–23-as állásnál már lejárt a játékidő, de a vendég csurgóiak még elvégezhettek egy időn túli hetest. Aleksa Tufegdzic nem hibázott, így az egyébként esélyesebb vendégek megnyerték az összecsapást.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I, 20. forduló
OTP Bank-Pick Szeged–PLER-Budapest 38–28 (23–13)
Szeged, 1550 néző. V: Kiu G., Kiu T.
SZEGED: IMSGARD – Szilágyi Benjámin 5 (3), Stepancic 3, Martins 2, Kalaras 1, Mackovsek 3, Jelinic 3. Csere: NAGY M. (kapus), Garciandía 1, FRIMMEL 6, BÁNHIDI 5, Bombac 2, Sostaric 2 (2), Szita 4, Molina 1, Balogh D. Edző: Kárpáti Krisztián
PLER: Takács Á. – Szkokán, MARKEZ 6 (3), Groff 1, Várszegi, Simotics 4, Szunajko F. 3. Csere: BORSOS M. (kapus), Fodor M. 2, Farkas, Bak 4, Fekete Á. 2, Sauasi, Zalai 1, HOLDOSI 5, Lakicsevics. Edző: Lepsényi Sándor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–2. 8. p.: 3–3. 11. p.: 6–5. 15. p.: 8–6. 21. p.: 13–9. 24. p.: 17–10. 28. p.: 21–11. 33. p.: 23–14. 38. p.: 25–17. 42. p.: 29–19. 46. p.: 32–23. 50. p.: 33–26. 56. p.: 37–27. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 5/3
Kárpáti Krisztián: – Az első félidő rendben volt, tizenöt-húsz percen át nemzetközi színvonalon kézilabdáztunk. Nem tetszett viszont a második félidő 15–15-ös részeredménye. A saját nevelésű tizenkilenc éves Balogh Dániel élete első NB I-es mérkőzését játszotta, remélem, értéke lesz a sportágnak.
Lepsényi Sándor: – Az első félidő második felében nyílt ki az olló, amikor indításokból sok könnyű gólt szerzett a Szeged. Örülök, hogy a keret valamennyi tagja pályára lépett, és fiataljaink értékes meccspercekkel gazdagodtak.

HSA NEKA–QHB Eger 32–23 (15–10)
Balatonboglár, 300 néző. V: Bócz, Wiedemann
NEKA: DEMÉNYI – KRAKOVSZKI ZS. 4 (2), DELY 6, Sztraka 2, Gál, Kovács T. 4, MOLNÁR R. 4. Csere: Tárnoki, TÓTH L. 5 (1), LUDMÁN 5, Karai 1, Szűcs Balázs, Zakor, Csanálosi 1 (1), Nagy Á. Edző: Sótonyi László
EGER: Marczika – Lezák 4, Nastaj 2, Tóth K. 1, ZENNADI 7, F. Silva 2 (1), Száva 2. Csere: Ágoston Á. (kapus), Kiss G., Döme, Tóvizi 3, Maracskó, Bajus, Boros 1, Kavin 1, Juhász P. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 9. p.: 2–4. 13. p.: 5–4. 18. p.: 8–7. 25. p.: 13–7. 36. p.: 18–12. 39. p.: 19–16. 44. p.: 23–16. 49. p.: 23–16. 49. p.: 25–19. 53. p.: 29–19. 58. p.: 32–21. Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 2/1
Sótonyi László: – Volt időnk, hogy a csapatot mentálisan és taktikailag kihegyezzük. A taktikánk alapja az agresszív védekezés volt, a srácok a korukat meghazudtoló módon teljesítettek.
Tóth Edmond: – Az első tizenöt percben voltunk meccsben, idegenben nem tudunk akkora hőfokra kerülni, mint szeretnénk. Az esély megvan a bennmaradásra, bízom benne, hogy sikerül.

HE-DO B.Braun Gyöngyös–Dabas KC 30–23 (14–8)
Gyöngyös, 900 néző. V: Andorka, Hucker
GYÖNGYÖS: TOMICS – Lakosy 1, UBORNYÁK 4, Potisk 3, HEGEDŰS M. 4, BODOR 5, VARSANDÁN M. 4 (1). Csere: Podoba (kapus), Jaros 1, Schmid, Edwards 1, Gyallai 1, Gráf 3, Jóga 2, Pietruszko 1. Edző: Bíró Balázs
DABAS: Nagy T. – ÁCS T. 4, FEKETE B. 5, Garajszki 1, Koller 1, Szöllősi Sz., Bálint B. 2. Csere: Szikora (kapus), Dobrkovics, Bognár N., Kádár 4 (3), Laurinyecz 1, TÖRÖK 4 (1), Katona. 1. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–1. 12. p.: 7–3. 18. p.: 11–4. 24. p.: 13–6. 36. p.: 19–11. 42. p.: 21–14. 48. p.: 24–16. 54. p.: 26–19. Kiállítások: 4, ill. 0 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 6/4
Bíró Balázs: – A biztos előny birtokában is igyekeztem tűzben tartani a csapatot. Tudtam, hogy a Dabas nem adja fel, de a második félidőben már nem veszélyeztette a győzelmünket. A védekezés végig jól működött, így kompenzáltuk a támadásban elkövetett kisebb hibákat.
Tomori Győző: – A hétgólos különbség hízelgő ránk nézve. Nem volt kérdés, hogy ezt a találkozót a Gyöngyös nyeri. Tíz perc alatt elvesztettük a mérkőzést, a hibáinkat a hazai csapat könyörtelenül kihasználta.

Carbonex-Komló–Csurgói KK 23–24 (12–12)
Komló, 1000 néző. V: Felhő, Öcsi
KOMLÓ: Granic – Urbán 2, BOGDANIC 5, Vekic, ROTIM, JERKOVIC 4, Menyhárt 2. Csere: MERKOVSZKI (kapus), Szöllősi O. 3, Váczi M. 5 (2), Ács P., Veszelinovics 2. Edző: Marosán György
CSURGÓ: Holló – TUFEGDZSICS 7 (3), Mazurek 2, KRSZMANCSICS 3 (1), SZEITL E. 2, Herceg 2, Bazsó 2. Csere: FÜSTÖS (kapus), Borsos, Papp T. 2, Tóth P. 2, Zobec, Zagar 2, Gábor M. Edző: Baranyai Norbert
Marosán György: – Már általános iskolában megtanultam, hogy sokszor bölcsebb csendben maradni, most is csak annyit tudok mondani, hogy gratulálok a Csurgónak, és büszke vagy a csapatomra, mert jelentős értékbeli különbséget tüntetett el a pályán…
Baranyai Norbert: – Fáradtan jöttünk Komlóra, minden erőnkkel nyerni akartunk, mert az ősszel ellenfelünk elvitte tőlünk a két pontot. Időnként jól játszottunk, hullámzó volt játék, bármelyik csapat nyerhetett volna. Küzdöttünk, kijárt már ez a siker játékosaimnak.

Fejér-B.Á.L. Veszprém–Balatonfüredi KSE 28–30 (14–16)
Veszprém, 300 néző. V: Bóna, Földesi
VESZPRÉM: Gödör – Preszter 1, Pulay 1, Vetési, Grünfelder 4, TARABOCHIA 7 (2), NURELDEN 7 (1). Csere: BALOGH T. (kapus), Szrnka 1, DJUKICS 7, Kristóf M., Fazekas M. Edző: Danyi Gábor
BALATONFÜRED: Bősz – HORNYÁK P. 5 (2), Szretenovics 2, Németh B. 2, SZŰCS BENCE 4, Varga M., Bóka 3. Csere: Andó (kapus), KLJUN 4 (1), SZÖLLŐSI B. 5, SZMETÁN M. 4, Kemény, Malinovic 1. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–1. 9. p.: 4–4. 11. p.: 7–4. 16. p.: 8–8. 21. p.: 9–11. 27. p.: 11–15. 35. p.: 16–19. 40. p.: 16–22. 48. p.: 20–23. 52. p.: 24–25. 57. p.: 27–27. Kiállítások: 4, ill. 2 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3
Danyi Gábor: – Védekezésben próbáltunk területeket elvenni a nálunk fizikailag erősebb fürediektől, hellyel-közzel megtaláltuk velük szemben a távolságokat. Nincs is miért szégyenkeznünk, az idényben most játszottunk a legjobban.
György László: – Többször is vezettünk négy-öt góllal, a hajrá mégis izgalmasan alakult, a veszprémiek ott voltak a sarkunkban. Nekünk most a két pont megszerzése volt a legfontosabb.

CYEB-Budakalász–Telekom Veszprém 30–43 (13–26)
Budakalász, 380 néző. V: Haskó, Natkai
BUDAKALÁSZ: Váczi D. – Varjú 2, Sinkovits 3, Dávid M., Mihalin 4, JURIC-GRGIC 4, Kovács D. 1. Csere: TÓTH M. (kapus) 1, VARGA M. 9 (3), Tyiskov 1, Kiss B. 2, Raniszavljevics 1, Berényi 1, Szakács, Papp B. 1, Halász. Edző: Csoknyai István
VESZPRÉM: M. JENSEN – Gasper Marguc 5 (1), J. Omar, Casado 3, FABREGAS 5, Koszorotov 5, Elísson 2. Csere: CORRALES (kapus), Descat 4, Sandell 2, Ligetvári, Végh B. 1, MAHÉ 5 (3), el-Dera 3, PESMALBEK 8, Szabó T. Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–9. 16. p.: 6–16. 25. p.: 9–22. 35. p.: 14–31. 45. p.: 21–35. 55. p.: 29–40. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4
Csoknyai István: – Az első harminc percben megtapasztalhattuk azt a tempót és dinamikát, amit a Veszprém játszik a Bajnokok Ligájában, és ez nem ízlett nekünk. Futószalagon kaptuk a gólokat, támadásban pedig alig tudtunk helyzetet kialakítani. A második félidőért viszont dicséret illeti a csapatomat, hiszen 17–17-es döntetlent játszottunk. Kár, hogy ezért nem adnak pontot.
Momir Ilics: – A Szeged elleni fantasztikus csütörtöki mérkőzés után most is jól teljesített a csapat, nagyon motiváltak voltunk. Hatvan percig hajtott, küzdött mindenki, ezért a srácok megérdemelnek három pihenőnapot.