Férfi kézi BL: legyőzte a Zagrebet, csoportgyőztes a Kiel

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.03.06. 20:20
NurPhotoMykola Bilyk hét gólt szerzett a Kiel Zagreb elleni győzelme során (Fotó: AFP, archív)
A házigazda THW Kiel esélyesként 33–22-re nyert az RK Zagreb ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó, 14. fordulójában, ezzel a német sztárcsapat a nyolcast megnyerve jutott be a negyeddöntőbe.

Az Aalborg hiába győzött idegenben kilenc góllal a Kiel ellen, majd játszott hazai pályán döntetlent a német sztárcsapattal, az utolsó fordulót abban a tudatban várta, hogy ha a Kiel pontot szerez a Zagreb ellen, akkor a dán csapat a Kielce elleni meccsének eredményétől függetlenül a csoport második helyén végez a Kiel mögött, így mindketten negyeddöntősök.

Nos, úgy tűnt, a Kiel nem bízta a véletlenre a nyolcaddöntős Zagreb elleni meccsét, hiszen hamar 9–2-re elhúztak Niclas Ekbergék.

Hiába sikerült nagyon jól az első félidő vége horvát szempontból és jöttek vissza egy gólra is Tyimur Gyibirovék, a házigazda a fordulás után nem hagyott esélyt a zágrábiaknak, s egy 9–1-es sorozatnak köszönhetően a második félidő derekán már tíz góllal vezetett. A Kiel 33–22-es sikert aratva végzett az A-csoport élén és jutott be a negyeddöntőbe.

A játéknap másik kora esti, A-csoportos mérkőzésén a két biztos kieső vívott tét nélküli mérkőzést, melyet a házigazda norvég Kolstad húzott be az északmacedón Peliszter ellen, így a vendégek pont nélkül, 14 vereséggel zárták a csoportkört.

Mivel a Kiel győzelmével biztossá vált az Aalborg csoportmásodik helye, csak a vendég Kielce számára volt igazán tétje az A-csoport esti mérkőzésének, de Talant Dujsebajevéknek ehhez a PSG Szeged elleni hazai pontvesztése is kellett. A Kielce mindent megtett és Alex Dujshebaev, illetve Dylan Nahi vezérletével sokáig vezetett is, de a dánok is nagyot hajráztak és a 13 lövéséből 12-t értékesítő Mads Hoxer vezérletével 35–35-ös döntetlenre mentették a találkozót.

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 14. FORDULÓ
A-CSOPORT
THW Kiel (német)–RK Zagreb (horvát) 33–22 (17–15)
Kolstad (norvég)–Eurofarm Peliszter (északmacedón) 33–26 (17–13)
Aalborg (dán)–Kielce (lengyel) 35–35 (15–18)
Paris Saint-Germain (francia)–OTP Bank-Pick Szeged 37–33 (15–14)

CSÜTÖRTÖKÖN JÁTSSZÁK
B-CSOPORT
18.45: Celje (szlovén)–GOG (dán)
18.45: Telekom Veszprém–Magdeburg (német) (Tv: Sport1) – élőben az NSO-n!
20.45: Barca (spanyol)–Montpellier (francia) (Tv: Sport1)
20.45: Wisla Plock (lengyel)–Porto (portugál)

8. Peliszter1414333–421–88

A csoportokból az első két-két helyezettje negyeddöntőbe, a 3–6. helyezettek nyolcaddöntőbe jutnak.