A PSG elhúzta a mézesmadzagot, aztán nagyon magabiztosan nyert a Szeged ellen

2024.03.06. 22:16
A Szeged kikapott a PSG-től (Fotó: Imago)
A francia Paris Saint-Germain vendégeként zárta az A-csoport küzdelmeit a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában a már biztosan nyolcaddöntős OTP Bank-Pick Szeged, és hiába vezetett az első félidő jelentős részében, a hazaiak megrázták magukat, és nagyon biztosan nyertek.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, A-CSOPORT
14. (utolsó) FORDULÓ
PSG (francia)–OTP BANK-PICK SZEGED 37–33 (15–14)
Párizs, 3136 néző. Vezette: Boricsics, Markovics (szerbek)
PSG: Palicka – Sole, TÖNNESEN 6, Steins 4, SYPRZAK 10 (4), Holm 4, Grebille 2. Csere: GREEN (kapus), L. Karabatic 2, N. Karabatic 4, PRANDI 5, Peleka, Balaguer. Edző: Raúl González
SZEGED: Mikler R. – Sostaric 3, GARCIANDIA 9, Kalaras 3, Mackovsek 3, Frimmel 1, Bombac. Csere: Imsgard, Nagy Martin (kapusok), Gaber 2, Jelinic 1, Stepancic, Bodó 3, MARTINS 7, Szilágyi B. 1 (1), Molina. Edző: Kárpáti Krisztián
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–3. 14. p.: 4–8. 17. p.: 7–9. 23. p.: 9–13. 25. p.: 12–13. 35. p.: 19–16. 41. p.: 22–18. 45. p.: 28–20. 51. p.: 30–25. 55. p.: 35–28
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/1
Kárpáti Krisztián: – Jól kezdtük a mérkőzést, mi ragadtuk magunkhoz a kezdeményezést, és felvállaltuk, hogy jó tempójú, sok lerohanásra alapuló játékot játsszunk, ebbe viszont kicsit belefáradtunk az első félidő végére. A második játékrész elején az öltözőben ragadtunk, és a különbséget már nem tudtuk ledolgozni a hátralévő tíz-tizenöt percben, amikor ismét elkaptuk a fonalat.

Már az előző fordulóban biztossá vált a Szeged továbbjutása a sokáig nagyon kiegyenlített nyolcasban. A Tisza-partiak egy héttel ezelőtt ugyan 28–27-re kikaptak a csoportgyőztes THW Kiel-től, de a Kolstad sem tudott nyerni Kielcében. Az utolsó játéknap tétje az volt a magyar csapat számára, hogy a 3-6. hely közül melyikben zárja a maratoni hosszúságú csoportkört. Bánhidi Bence és Szita Zoltán sem volt ott a szegedi meccskeretben, ahogyan a párizsiaknál Máthé Dominik sem léphetett pályára sérülése miatt.

Borut Mackovsek góljai alapozták meg a jó szegedi kezdést, 6–3-as szegedi vezetésnél Raúl González időt kért, de a PSG ezután is álmosan játszott. 9–5 után a korábbi szegedi Kent Robin Tönnesen találataival zárkózott a francia sztárcsapat, ekkor Miguel Martins és Bodó Richárd is góllal szállt be a csatába. Öt perccel a szünet előtt Luka Karabaticnak mégis labdája volt az egyenlítéshez, de Mikler Roland kivédte a ziccerét. Aztán jött a januári Európa-bajnokság egyik legnagyobb sztárja, Elohim Prandi és a tízgólos Kamil Syprzak, akik meghozták a fordulatot a találkozóba. Az első félidőt követően már a párizsiak vezettek, 15–14-re.

A második játékrész sem kezdődött jobban a szegediek számára, Kárpáti Krisztián háromgólos hátrányban időt kért. Azonban a negatív spirálból nem sikerült kitörni, a Szeged 37–33-ra elveszítette utolsó csoportmeccsét. Ha a Veszprém csütörtökön nem tudja legyőzni a Magdeburgot, akkor az egyenes kieséses szakasz első körében 2023 után ismét Szeged–Veszprém rangadó lesz.