Női kézi NB I: a Budaörs legyőzte a NEKA-t, iksz az MTK–Vasas

B. D. K.B. D. K.
2023.10.21. 19:06
Négy góllal nyert a Budaörs (Fotó: Moyra-Budaörs Handball)
Időn túli büntetővel mentett pontot a Vasas a továbbra is nyeretlen MTK Budapest otthonában, a Moyra-Budaörs 29–25-re legyőzte a vendég NEKA-t, míg a Praktiker-Vác két góllal múlta felül az Alba Fehérvár KC-t a női kézilabda NB I szombati játéknapján.

NŐI KÉZILABDA NB I
6. FORDULÓ
MTK BUDAPEST–VASAS SC 26–26 (16–11)
Budapest, Ríz Levente Sport- és Rendezvényközpont, 300 néző. Vezette: Nagy F., Túróczy.
MTK: GYŐRI B. – ANDRÓCZKI 5, Mészáros-Mihálffy, Farkas J. 3 (1), DAKOS 7, Szabó Nina, FEKETE B. 9. Csere: Szőke (kapus), Kobela, Szabó K., Török L., Poczetnyik L. 2, Juhász Eszter. Edző: Vágó Attila
VASAS: ZSIGMOND P. – Domokos D. 1, BOLDIZSÁR 4, Dombi K., SZILOVICS 10 (1), Juhász F., Oláh K. 4 (1). Csere: Ossik (kapus), Pénzes 1, VÁMOSI 3, Szűcsné Sirián 1, Fodor N., Ferenczy D., Györfi 1, Mihály P. 1. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 11. perc: 3–5. 16. p.: 8–6. 23. p.: 14–10. 35. p.: 16–15. 39. p.: 20–16. 48. p.: 23–22. 57. p.: 26–23
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/2
Vágó Attila: – Ismét veszítettünk egy pontot, ötgólos előnyről illik megnyerni egy mérkőzést.
Konkoly Csaba: – A végjátékban sikerült kiharcolni egy hétméterest, amit értékesítve értékes pontot szereztünk.

MOYRA-BUDAÖRS HB–NEKA 29–25 (16–14)
Budaörs, 470
néző. Vezette: Kovács-Sebők, Vastag-Réti
BUDAÖRS: Vártok R. – SZABÓ-MÁJER K. 6, Schneider, Pálos-Bognár 6 (2), Szövérdffy-Szabadfi 1, UHRIN 3, SZABÓ ANNA 6. Csere: Mistina K. (kapus), Gergely-Zsigmond, Szekerczés 2 (1), Gorilszka 2, Mlinkó, Hudák E. 1, Debreczeni-Klivinyi, Tóth M., VÁRTOK T. 2. Edző: Buday Dániel
NEKA: Csapó Kincső – Molnár D. 1, Lapos, Bató, GYŐRI V. 5, Munteanu-Korodi 3, Wald 2. Csere: Zaj (kapus), PETRUSKA 2, Keceli-Mészáros 2, PÁLMAI 7 (2), KRISTON 2, Matucza, Miklós K. 1. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–2. 9. p.: 6–2. 20. p.: 13–8. 24. p.: 13–12. 39. p.: 21–16. 44. p.: 22–19. 50. p.: 26–22. 55. p.: 28–22
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Buday Dániel:
– Azt vártam az ellenfelünktől, hogy taktikusan, hosszabb támadásokat vezetnek majd, és ez sikerült is nekik, s egy jó ideig tartották is a lépést. A mi fiataljaink is jól szálltak be a meccsbe, voltak időszakok, amikor feszesebb volt a védekezésünk, ez volt a siker kulcsa, melyért nagyon megszenvedtünk.
Bakó Botond: – Megérdemelten nyerte meg a mérkőzést a Budaörs. Sajnos a betegségek már nagyon korán eldöntötték a sorsunkat, de a legfiatalabbjaink, akik szerdán még ifimeccset játszottak, szépen tartották magunkat, és az elvárásaim felett teljesítettek. Pálmai Lizának nagyon sült a keze, aminek nagyon örülök. A csapatunknak ismét óriási tartása volt, végig küzdött és egy másodpercre sem adta fel. Ha így dolgoznak tovább a lányok, akkor nagyon sokat fognak fejlődni.

PRAKTIKER-VÁC–ALBA FEHÉRVÁR KC 28–26 (17–13)
Vác, 500
néző. Vezette: Bócz, Wiedemann
VÁC: Csizmadia F. – Such 6, Ferenczy F. 1, Kovalcsik J. 2, Kuczora 5, Marincsák 1, Csire. Csere: Bukovszky (kapus), Ballai A. 4, Csíkos 6, Kovács Anikó, Ballai B. 3, Bánfai K., Bencsik D. Edző: Herbert Gábor
FEHÉRVÁR: Kubina – Szemes 1, Afentaler 4, Besszer 4, Kövér 4, Utasi 10, Takó 3. Csere: Tóth Nikolett (kapus), Sulyok, Kocsis B., Andjusics, Tolnai. Edző: Horváth Roland
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 2/0
Herbert Gábor:
– Mindkét csapat a végsőkig küzdött. Az első és az utolsó tíz percben a védekezésünk sajnos nem olyan volt, mint amit szerettem volna, ekkor nehézzé tettük magunknak a feladatot.
Horváth Roland: – Nagyon jó ritmusú meccs volt, mindent megpróbáltunk, hogy két pontot raboljunk, sajnos nem sikerült, ebből kell tanulni.