Női kézi El: kilencgólos hátrányból ejtette ki a Nantes-ot a Dortmund

D. S. B.D. S. B.
2023.03.26. 18:06
Egyszer állt továbbjutásra a visszavágón, mégis négyes döntőbe jutott a Dortmund a női kézi El-ben (Fotó: BVB Handball Damen/Fb)
Óriási fordítást bemutatva jutott negyeddöntőbe a női kézilabda Európa-ligában a német Borussia Dortmund, amely a francia Nantes ellen 28–19-re elveszített első mérkőzés után hazai pályán 32–22-re nyerve dolgozta le hátrányát és jutott négyes döntőbe.

A Siófokot búcsúztató dán Ikast és a norvég Solát búcsúztató német Thüringer HC után harmadik csapatként az ugyancsak német Borussia Dortmund jutott be a május 13-án és 14-én Grazban rendezendő női kézilabda Európa-liga négyes döntőbe.

A Ruhr-vidékiek szinte lehetetetlen helyzetből várták a hazai visszavágót, hiszen a Nantes elleni első mérkőzést simán elveszítették 28–19-re.

A kilencgólos hátrány után a visszavágón is nehezen kapta el a fonalat a házigazda, amely a szünetig csak két góllal tudta csökkenteni összesített hátrányát (13–11). A második félidőben viszont kiválóan hajrázott a Dortmund és 21–19 után egy 11–3-as sorozattal állva hagyta ellenfelét. A hazaiak pedig csupán egyszer álltak továbbjutásra, de Alina Grijseels gólja 32–22-es győzelmet és négyes döntőbe jutást ért a német csapatnak.

A mérkőzést és a továbbjutást is eldöntő Grijseels 13 lövésből 10 gólt szerzett, de a hazaiaktól Zoe Sprengers is hétszer volt eredményes, míg a Nantes legjobbja Lena Grandveau volt öt találattal.