Női kézi El: ismét tízzel kapott ki, búcsúzott a Siófok

2023.03.25. 21:31
Dejana Milosavljevic kilenc gólig jutott a visszavágón (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A Siófok KC 31–21-re kikapott a dán Ikast HB otthonában a női kézilabda Európa-liga negyeddöntőjének visszavágóján, így kettős vereséggel búcsúzott a sorozattól.

A tisztes helytállásért utazott Dániába a Siófok a női Európa-liga negyeddöntőjében, hiszen az első mérkőzésen hazai pályán tízgólos (30–20) vereséget szenvedett az Ikasttól, ezzel tulajdonképpen már akkor szertefoszlottak a továbbjutásról szőtt álmok. Kérdéses volt, hogy a sérülésekkel bajlódó Balaton-partiak mennyire tudják magukat felspannolni a végső sikerre is nagy esélyesnek tartott északi rivális ellen.

Az SKC szűk negyedóráig tartotta magát idegenben Dejana Milosavljevic és Such Nelli góljaival, aztán elkezdett nyílni az olló a csapatok között. A hazai oldalon a svéd válogatott kapus, Jessica Ryde jó napot fogott ki: már a szünetre 9 védéssel állt, míg támadásban Ingvild Kristiansen Bakkerud játékával gyűlt meg a baja magyar védőknek. És inkább ez volt a nagyobb probléma, hiszen a 17 kapott gól rendkívül sok egy félidő alatt.

A szünet után aztán nem kellett sokat várni a két számjegyű különbségre sem: Stine Skogrand második találatával lett tíz közte, innentől pedig azért küzdött Uros Bregar csapata, hogy ezen belül kerüljön. Erre többször is megvolt a Siófok esélye, azonban helyzetkihasználásban ezúttal sem volt a topon, így végül a hazai mérkőzéssel majdnem teljesen megegyező eredmény született, amellyel a magyar együttes összesen húsz gólos különbséggel búcsúzott a sorozattól.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

IKAST HANDBOLD (dán)–SIÓFOK KC 31–21
(17–8)
Ikast, 1205 néző. Vezette: Rauchs, Linster (luxemburgiak)
IKAST: RYDE – Hougaard 2, SKOGRAND 5, Iversen 2, BAKKERUD 5, Lindqvist 2, Mortensen. Csere: Austmo Pedersen (kapus), Petersen 3 (1), Johansen 3, Jensen 1, SCAGLIONE 6, Friis, Brandt 2, J. Pedersen, Ebler. Edző: Kasper Christensen
SIÓFOK: Rajcsics – Such 4, Papp N. 1, MILOSAVLJEVIC 9 (2), Sirián 1, Abdourahim 1, Mavsar 2. Csere: Csapó Kincső, Herczeg (kapusok), Kajdon 1, N'Díaye, Wald, Debreczeni-Klivinyi 1, Juhász F. 1 (1). Edző: Uros Bregar
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 11. p.: 6–5. 18. p.: 10–5. 22. p.: 12–7. 35. p.: 20–9. 44. p.: 25–15. 53. p.: 27–19
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/3
Továbbjutott: az Ikast, kettős győzelemmel (61–41-es gólkülönbséggel)
Uros Bregar: – Összességében jó sorozatot zártunk. Előzetesen a csoportkörbe jutás volt a célunk, amit aztán sikerült felülmúlni. Szerettünk volna bejutni a négy közé, de reálisan kell értékelnünk, nálunk sokkal jobb csapattal kerültünk össze, amely szerintem a sorozat végső győztese is lesz.