Férfi kézi Eb: nincs kitűzött cél a német válogatottnál

V. Á.V. Á.
2022.01.11. 11:38
Teher nélkül játszhat az Eb-n a Gíslason-csapat (Fotó: Getty Images)
Számos világversenyen debütáló játékossal, rendkívül fiatal kerettel várja a német férfi kézilabda-válogatott a január 13-án rajtoló magyar-szlovák közös rendezésű Európa-bajnokságot. A német szövetség nem tartja fontosnak a helyezést a tornán – írja a Handball World.

„Messze vagyunk attól, hogy túlterheljük ezt a csapatot bármilyen céllal, vagy további nyomást helyezzünk rá” – mondta el Andreas Michelmann, a német szövetség elnöke.

A 2016-os Eb-győztes német válogatott a 6. helyen végzett a tokiói olimpián, melyet követően több rutinos klasszis visszavonult a nemzeti csapattól. A kontinentorna előtt szűk egy hónappal hosszabbító szövetségi kapitánynak, Alfred Gíslasonnak a sérülések miatt sem volt egyszerű dolga a keret összeállításánál.

Michelmann elmondta még, fontos, hogy a megújult keret tagjai alkalmazkodjanak egymáshoz. Várakozásai szerint a csoportkört túl kell élni, utána kiderül, meddig juthat a gárda. A megújult válogatott számára a fő mérce majd a 2024-es hazai rendezésű Eb lesz.

Németország Pozsonyban lép pályára a csoportkörben, ahol Fehéroroszország, valamint Ausztria és Lengyelország lesz az ellenfele.