Női kézi: Rasmussen 23 játékost visz magával Belekbe

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2019.07.18. 17:08
null
Rasmussen Belekben is elláthatja tanácsokkal Tóvizi Petrát (Fotó: Tumbász Hédi)
Péntektől egy héten keresztül a törökországi Belekben edzőtáborozik a magyar női kézilabda-válogatott. Kim Rasmussen szövetségi kapitány 23 játékosnak küldött meghívót.

 

A megszokott nevek közül nem találjuk az aktuális névsorban a nyáron Siófokra igazoló Tomori Zsuzsannát, és újra kimaradt Kovács Anna, aki a vb-selejtező előtt maga jelezte a kapitánynak, akkor ne számoljon vele. Planéta Szimonetta továbbra is a rehabilitációját végzi.

Ott van viszont jobbátlövőben a váci Hámori Konszuéla, beállóban a debreceni Bordás Réka – ezen a poszton Mészáros Rea hiányzik –, míg a jobb szélen az újvárosi Grosch Vivien. A másik oldalon a Siófokba hazatérő Hársfalvi Júlia bizonyíthat.

Mint ahogy korábban megírtuk, Rasmussen segítője, Kristian Kristensen nem tudja folytatni a munkát a magyar válogatottnál.

A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE A TÖRÖKORSZÁGI ÖSSZETARTÁSRA (július 19–26.)
Kapusok:
Bíró Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), Janurik Kinga (Érd), Kiss Éva (Győri Audi ETO KC)
Jobbszélsők:
Faluvégi Dorottya (Győri Audi ETO KC), Grosch Vivien (Dunaújvárosi KKA), Lukács Viktória (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Jobbátlövők:
Hámori Konszuéla (GVM Europe-Vác), Karnik Szabina (DVSC Schaeffler), Kiss Nikoletta (Érd), Klujber Katrin (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Irányítók:
Kovacsics Anikó (FTC-Rail Cargo Hungaria), Lakatos Rita (GVM Europe-Vác), Tóth Gabriella (Érd)
Beállók:
Bordás Réka (DVSC Schaeffler), Pásztor Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), Szabó Laura (Érd), Tóvizi Petra (DVSC Schaeffler)
Balátlövők: Háfra Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), Klivinyi Kinga (FTC-Rail Cargo Hungaria), Kopecz Barbara (EU-Fire Mosonmagyaróvári KC SE)
Balszélsők:
Hársfalvi Júlia (Siófok KC), Márton Gréta (FTC-Rail Cargo Hungaria), Schatzl Nadine (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Szövetségi kapitány:
Kim Rasmussen
Edző: Siti Bea
Kapusedző: Bakos István

Legfrissebb hírek

Bukovszky Anna: Csak apróságokon kell javítani

Kézilabda
2025.10.21. 10:36

Klujber Katrin: Nehéz egy világverseny úgy, hogy alig tudsz edzeni

Kézilabda
2025.10.21. 09:52

Vámos Petra: Nagyjából ott tartunk a világbajnokság előtt, ahol kell

Kézilabda
2025.10.21. 06:37

Golovin Vlagyimir: A világbajnokságra már a legjobb formában érkezünk meg

Kézilabda
2025.10.20. 06:57

Stabil magyar védekezés és 11 gólos siker a csehek ellen a női kézilabda Eurokupában

Kézilabda
2025.10.19. 20:33

Golovin Vlagyimir stabilabb védekezést vár a csehek ellen

Kézilabda
2025.10.19. 11:20

Golovin Vlagyimir a törökök legyőzése után: Hiányzott a kapus és a védelem közötti összhang

Kézilabda
2025.10.17. 09:33

Negyvenhárom gólt lőttünk a törököknek a női kézi Eurokupában

Kézilabda
2025.10.16. 20:29
Ezek is érdekelhetik