Női kézi: Mörk a legjobban kereső győri játékos lesz?

2015.12.03. 22:17
Norvég lapértesülés szerint a jövő nyáron a Larvikból Magyarországra szerződő Nora Mörk a Győri Audi ETO KC legjobban fizetett kézilabdázója lesz.

A világbajnokságra készülő Nora Mörk még a torna kezdete előtt döntött jövőjéről, és csütörtökön bejelentette, hogy a következő idénytől a Győri ETO-ban játszik. A világ egyik legjobb balkezes játékosa a vg.no szerint Oslóban írta alá győri szerződését, és már az ETO-t irányító Ambros Martínnal is váltott néhány szót.

A norvég médium azt is tudni véli, hogy Mörk lesz a Rába-parti csapat legjobban kereső játékosa, több mint nettó egymillió norvég koronás (kb. 34 millió forint) éves fizetéssel. Ehhez jön még a klub által ingyenesen biztosított lakás, illetve autó.

A 24 éves klasszis 2014-ben bruttó 792 ezer norvég koronát keresett azok után, hogy a Larvik 2013-ban új, hároméves szerződést és magasabb fizetést ajánlott neki, de ő ezt nem fogadta el.

Morten Mörk, a játékos édesapja – aki a menedzsere is egyben – elmondta, hogy lánya olyan csapatban akar játszani, amely minden sorozatban a csúcsra érhet. A Győrrel hat hónapja tárgyaltak, ezalatt az ETO végig profin és udvariasan viselkedett. Morten Mörk megerősítette, hogy Nora iránt nagy volt az érdeklődést, a Vardar Szkopje és a Rosztov-Don állítólagos zsíros fizetési ajánlatát viszont nem kommentálta.

Mörk Győrbe szerződésében nagy szerepet játszottak a zöld-fehérek jelenlegi norvég légiósai. Köztük Heidi Lökével van a legjobb barátságban, aki a napokban beszélt arról, hogy jövő nyáron esetleg hazatérhet Norvégiába. Hogy Mörk érkezésével mennyivel nőhet meg az esély a Győrben maradására, csak egy nagy mosollyal válaszolt a norvég lapnak.
csütörtökön bejelentette, hogy a következő idénytől a Győri ETO-ban játszik. A világ egyik legjobb balkezes játékosa a vg.no szerint Oslóban írta alá győri szerződését, és már az ETO-t irányító Ambros Martínnal is váltott néhány szót.

A norvég médium azt is tudni véli, hogy Mörk lesz a Rába-parti csapat legjobban kereső játékosa, több mint nettó egymillió norvég koronás (kb. 34 millió forint) éves fizetéssel. Ehhez jön még a klub által ingyenesen biztosított lakás, illetve autó.

A 24 éves klasszis 2014-ben bruttó 792 ezer norvég koronát keresett azok után, hogy a Larvik 2013-ban új, hároméves szerződést és magasabb fizetést ajánlott neki, de ő ezt nem fogadta el.

Morten Mörk, a játékos édesapja – aki a menedzsere is egyben – elmondta, hogy lánya olyan csapatban akar játszani, amely minden sorozatban a csúcsra érhet. A Győrrel hat hónapja tárgyaltak, ezalatt az ETO végig profin és udvariasan viselkedett. Morten Mörk megerősítette, hogy Nora iránt nagy volt az érdeklődést, a Vardar Szkopje és a Rosztov-Don állítólagos zsíros fizetési ajánlatát viszont nem kommentálta.

Mörk Győrbe szerződésében nagy szerepet játszottak a zöld-fehérek jelenlegi norvég légiósai. Köztük Heidi Lökével van a legjobb barátságban, aki a napokban beszélt arról, hogy jövő nyáron esetleg hazatérhet Norvégiába. Hogy Mörk érkezésével mennyivel nőhet meg az esély a Győrben maradására, csak egy nagy mosollyal válaszolt a norvég lapnak.

Legfrissebb hírek

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
22 órája

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12

Per Johansson: Vissza kell hozni Győrbe a Bajnokok Ligája serlegét!

Kézilabda
2026.06.16. 10:17

A benevezett klubok közül csak egy nem indulhat a női kézi BL-ben

Kézilabda
2026.06.10. 16:09

Az ETO ügyvezetője: Legközelebb még eredményesebbek leszünk

Kézilabda
2026.06.09. 15:43

Per Johansson: A következő szezonban sokkal erősebben fogunk visszatérni!

Kézilabda
2026.06.08. 21:06

Köszöntötték a magyar bajnok és BL-ezüstérmes Győri Audi ETO KC játékosait

Kézilabda
2026.06.08. 19:51
Ezek is érdekelhetik