Női kézi: a szünet után jött a váltás, legyőztük a cseheket is

2014.10.12. 15:35
Görbicz Anita (jobbra) és társai a szünet után fordították meg a meccset (Fotó: Korponai Tamás)
Mindhárom mérkőzését megnyerte a hazai rendezésű Európa-bajnokságra készülő női kézilabda válogatott a Provident-kupán, bár Csehország már rágósabb falatnak bizonyult. Az első félidőben több hiba is előjött, de a szünet után jött a váltás, és végül 32–27-re győztek kézis lányaink.

Az már a szombati napon eldőlt, hogy a magyar válogatott megnyerte a tornát, és miután a mai első meccsen Ausztria és Szlovákia döntetlent játszott, biztossá vált, hogy a mieink mögött az osztrákok végeznek a második, a szlovákok a harmadik, aktuális ellenfelünk, Csehország pedig a negyedik helyen.

A mérkőzés előtt a magyar válogatott a méhnyakrák elleni küzdelemért alapított Mályvavirág Alapítvány pólójában vonult fel, a találkozó kezdődobását pedig Tóth Icó, az alapítvány vezetője végezte el.

Erős felállásban kezdtünk a csehek ellen, akik hiába kaptak ki kétszer is az elmúlt napokban, ezúttal nagyon összekapták magukat (a tornáról hiányzott legjobbjuk, a Thüringerben játszó Iveta Luzumová). Nálunk egyszerre volt a pályán Görbicz Anita és Szucsánszki Zita, hátul pedig a nyitott védekezést próbáltunk, nem sok sikerrel, visszaálltunk hatos falra. Németh Andrásnak már a 11. percben időt kellett kérnie (5–7), ami után jöttek a cserék is. Görbicz góljaival és a Kiss Évát váltó Herr Orsolya védéseire alapozva sikerült egyenlíteni (19. perc: 11–11). A cseheknél főleg a két szélső, a mosonmagyaróvári Jana Knedlíková és Romana Chrenková volt elemében, többször is hagytuk, hogy könnyű gólokat szerezzenek, ezzel pedig kettővel mentek a szünetben (16–18).

A második félidőre sikerült váltani, és jobban felpörögni, Tomori Zsuzsanna találataival megfordítottuk a meccset, 19–20 után sorozatban négy gólt szereztünk. Ezután már mi irányítottunk, rendre 5-6 gólos volt a különbség. Németh András amiatt bosszankodhatott, hogy a csehek folyamatosan meg tudták játszani a beállót, de a harmadik győzelem így sem forgott veszélyben. Hibátlan teljesítménnyel zárt a magyar válogatott, legközelebb már az Eb előtt találkozik a csapat, a mostani három meccs remélhetőleg fontos tapasztalatokkal szolgált a végleges keret kijelöléséhez.

NŐI KÉZILABDA
PROVIDENT-KUPA
3. FORDULÓ

MAGYARORSZÁG–CSEHORSZÁG 32–27 (16–18)
Szigetszentmiklós,
1200 néző. Vezette: Arntsen, Röen (norvégok)
Magyarország: Kiss É. – Bognár-Bódi 3, TOMORI 6, Szucsánszki 1, SZAMORÁNSKY P. 5, GÖRBICZ 9 (7), Kovacsics 1. Csere: HERR O. (kapus), Orbán Adrienn 2, Planéta 2, Mayer, Erdősi 2, Triscsuk 1, Bulath, Mészáros, Tóth G.
Csehország: Raníková – CHRENKOVÁ 6 (1), Hrbíková 4, Keclíková 1 (1), Selucká 3, Sterbová 1, KNEDLÍKOVÁ 4. Csere: Müllnerová, Satrapová (kapusok), Kultvasrová 4, Marcíková 2, Janusková, Stellnerová 2, Malá
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–4. 14. p.: 7–10. 19. p.: 12–11. 24. p.: 15–16. 35. p.: 18–20. 39. p.: 23–20. 44. p.: 26–21. 50. p.: 29–23. 56. p.: 32–26
Kiállítások: –, ill. 4 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 4/2

A másik mérkőzésen:
Szlovákia–Ausztria 31–31 (14–16)

A torna végeredménye: 1. MAGYARORSZÁG 6 pont, 2. Ausztria 3 (78–89), 3. Szlovákia 3 (76–98), 4. Csehország 0
Gólkirálynő: Beate Scheffknecht (Ausztria) – 19 góllal