Női kézi: 23 gólos siker Szlovákia ellen, megvan a tornagyőzelem

2014.10.11. 15:33
Erdősi Ildikó (44) hét gólt szerzett a magyar csapatban (Fotó: Korponai Tamás)
Második mérkőzését is fölényesen megnyerte a hazai rendezésű Európa-bajnokságra készülő női kézilabda válogatott a Provident-kupán, ezúttal Szlovákiát verte meg 46–23-ra Szigetszentmiklóson. Az osztrákok később legyőzték Csehországot, így a mieink megnyerték a tornát.

Németh András csapata tegnap döcögős kezdés (15–12) után a második félidőben ütötte ki az Ausztriát (36–23), míg a szlovákok nagy csatában diadalmaskodtak a csehek ellen (22–21).

A szövetségi kapitány ma Herrnek szavazott bizalmat elsőként a kapuban, aki élt is ezzel, az első nyolc percben csupán egyszer kapitulált, miközben elöl Triscsukék hétszer is eredményesnek bizonyultak, így gyorsan időt kellett kérniük a vendégeknek (7–1).

Ezt követően valamelyest közeledtek Jakubisováék, de 8–4 után Görbiczék egy 5–0-s etappal gyorsan lerendezték a vitás kérdéseket (13–4).

Először a 21. percben volt tíz a csapatok között, Erdősi újabb indulásával 15–5-re vezettünk, a félidő utolsó perceit alaposan megnyomva pedig 14 gólos előnnyel mehetett pihenőre a magyar csapat (24–10).

A játék képe a fordulást követően sem változott gyökeresen, a 40. percben Görbicz átlövésével már 30–13-ra vezettünk, negyedórával a vége előtt pedig Tomori bombájával húsz volt a differencia (34–14).

A hajrában már 25-tel (44–19) is vezetett a magyar csapat, a szlovákok erejéből pedig csupán kozmetikázásra futotta (46–23).

NŐI KÉZILABDA
PROVIDENT-KUPA
2. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–SZLOVÁKIA 46–23 (24–10)
Szigetszentmiklós, 1000
néző. Vezette: Arntsen, Röen (norvégok)
MAGYARORSZÁG: HERR O. – ORBÁN ADRIENN 5, TOMORI 6, Görbicz 3 (1), Szamoránsky P. 3, Klivinyi 1, ERDŐSI 7. Csere: Bíró B. (kapus), Triscsuk 4, Tóth G. 4 (2), Horváth B., Szekerczés 2, Schatzl 2, KOVACSICZ 4, Planéta 2, Mayer 3
SZLOVÁKIA: Tóth Zs. – JAKUBISOVÁ 6, Trehubová 1, Benusková 2, Wollingerová 2, Kertészová, Sukenníková 2. Csere: Turócziová (kapus), Czanik, Szűcs 2, Bíziková 2, Michnová 4, Rajnohová 1, Baciková 1
Az eredmény alakulása. 7. p.: 7–1. 11. p: 8–4. 16. p.: 13–4. 21. p.: 15–5. 26. p.: 20–8. 38. p.: 29–12. 45. p.: 34–14. 50. p.: 40–18. 56. p.: 44–29
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. –
NÉMETH ANDRÁS, a magyar válogatott szövetségi kapitánya:
– Erősebb ellenfelekkel szemben nyilván más lenne a játék, de az nagy dolog, hogy a csapat képes volt rá, hogy egy ilyen meccsen is végig kilencven-kilencvenöt százalékot adjon ki magából. Egy sebességfokozattal gyorsabban játszottunk, mint a szlovákok.
DUSAN POLOZ, a szlovák válogatott szövetségi kapitánya: – Néhány játékosom nem úgy kézilabdázott, mint akik be akarnak kerülni az Eb-keretbe, ezzel a hozzáállással pedig nem lehetett más a meccs vége. Hiányzik négy-öt kulcsemberünk, és nem is vagyunk még azon a szinten, hogy két egymást követő napon jól tudjunk játszani.

Ausztria–Csehország 24–22 (11–11)

Az állás: 1. Magyarország 4 pont, 2. Ausztria 2 (47–58), 3. Szlovákia 2 (45–67), 4. Csehország 0