Az észtek csak néztek - elképesztő gól, Benzema-parádé

Vágólapra másolva!
2012.06.05. 23:17
null
A Karim Benzema, Franck Ribéry kettős nagyon elemében volt az észtek ellen (Fotó: Action Images)
Címkék
Az Eb-résztvevő francia labdarúgó-válogatott utolsó felkészülési mérkőzésén 4–0-ra győzött Le Mans-ban Észtország ellen. A találkozó a sima hazai siker mellett Karim Benzema ritkán látható hatalmas góljáról maradhat emlékezetes, a Real Madrid csatára egyébként duplázott a találkozón, ráadásul egy gólpasszt is adott Franck Ribérynek.

A Laurent Blanc szövetségi kapitány vezérletével immár 21 meccse veretlen francia válogatottat az Európa-bajnokság közeledtével egyre többen sorolják a torna esélyesei közé. Azt nehéz megmondani, hogy egy észtek elleni felkészülési mérkőzésből milyen következtetéseket lehet levonni az Eb-felkészülés szempontjából – hiszen a kontinenstornán az angolok, az ukránok és a svédek ellen jóval nehezebb meccsek várnak a franciákra –, de az biztos, nagyon egyben van a gárda.

A Le Mans-ban rendezett találkozó nagy részében egy kapuztak a franciák és a helyzetek alapján még a 4–0-s hazai siker is inkább a vendégekre nézve hízelgő. Ráadásul nemcsak eredményesen, hanem nagyon szépen is futballozott Blanc együttese.

A 24. percben Kraim Benzem sarokkal adott gólpasszt Franck Ribérynek, majd a Real Madrid csatára maga fejezett be egy helyzetet, méghozzá nem akármilyen góllal: jobb oldali szögletre érkezett a bal szélen és a csúsztatott fejes után elé kerülő labdát jobb lábbal visszalőtte az ellentétes oldalra. A labda végül a bal kapufáról került a gólvonal mögé.

A második félidő elején Ribéry adott gólpasszt Benzemának – a középpályás beadására üresen érkező csatár közelről lőtt az észt kapuba. A 4–0-s végeredményt a hajárban Jérémy Menez állította be.

A magyar válogatottal azonos vb-selejtezős csoportban szereplő észteknél két, korábban Magyarországon futballozó játékos is pályára lépett: az ősszel még Pápán szereplő Sander Puri és a korábbi győri Tarmo Kink. A vb-selejtezős csoportunkból ma léptek egyébként pályára a románok és a törökök is – a románok ikszeltek Ausztriával, a törökök megverték a franciák leendő Eb-csoportellenfelét, Ukrajnát. A franciák másik leendő ellenfele, Svédország 2–1-re nyert Szerbia ellen.

Benzemáék jövő hétfőn Anglia ellen kezdik meg Eb-szereplésüket.

FRANCIAORSZÁG–ÉSZTORSZÁG 4–0

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Franciaország–Észtország 4–0 (Ribéry 24., Benzema 37., 47., Menez 90.)
Legfrissebb hírek

Ismét kórházba került a legendás kerékpáros, Eddie Merckx

Kerékpár
2 perce

Nikitscher klubja is képben van a Liverpool tulajdonosainál – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
6 perce

Varga Zsolt: Nehezebb csak a videók alapján felkészülni a speciális japán stílusra

Vizes vb 2025
26 perce

Heti program: folytatódik a vizes vb; a Paks az El-selejtezőben játszik

Minden más foci
28 perce

Indiában folytatja az NB I-et is megjárt Európa-liga-győztes

Minden más foci
40 perce

Fucsovics újra a legjobb százban, de Marozsán is javított a tenisz-világranglistán

Tenisz
59 perce

Kezdődik a nyílt vízi úszó-vb Szingapúrban

Úszás
1 órája

Szepesi György felkiáltása és Véber György kérdése – keressük a magyar futball legjobb idézetét!

Magyar válogatott
2 órája
Ezek is érdekelhetik