„Vannak napok, amikről tudod, hogy örökké emlékezni fogsz rájuk" – Hamilton megérkezett Maranellóba

H. L.H. L.
Vágólapra másolva!
2025.01.20. 13:03
Új korszak kezdődött el a Ferrari történetében: Hamilton az első napját teljesíti a csapattal (Fotó: AFP)
Elkezdődött az új éra: Lewis Hamilton az első munkanapját tölti Maranellóban, a Formula–1 hétszeres brit világbajnoka a következő napokban pályára is gurul a Ferrarival Fioranóban.

Nagy várakozás előzi meg Lewis Hamilton ferraris bemutatkozását, a hétszeres világbajnok a várakozásoknak megfelelően hétfőn érkezett meg a maranellói gyárba. A Formula–1 történetének legsikeresebb versenyzője tizenkét év után intett búcsút a Mercedesnek, hogy a sportág történetének legeredményesebb csapatával nyithasson új fejezetet. A brit az alapító, Enzo Ferrari fioranói háza előtt fotózkodott, és a hírek szerint először a gyárban kezdi meg az ismerkedést az új csapatával, átesik az üléspróbán, és a szimulátorba is beül, mielőtt pályára vinné az egyik korábbi Ferrarit az olasz alakulat hivatalos tesztpályáján. 

Vannak napok, amikről tudod, hogy örökké emlékezni fogsz rájuk, és ez a mai pontosan olyan, az első napom Ferrari-versenyzőként. Nagyon szerencsésnek mondhatom magam, hogy olyan dolgokat érhettem el a pályafutásom során, amikről álmodni sem mertem, de egy részem mindig is ragaszkodott ahhoz az álomhoz, hogy pirosban versenyezzek. Nem is lehetnék boldogabb, hogy ma valóra vált ez az álmom. Ma új korszakot nyitunk ennek az ikonikus csapatnak a történetében, és alig várom, hogy lássam, milyen történetet írunk együtt" – osztotta meg a gondolatait Hamilton az Instagram-oldalán. 

A hétszeres világbajnok Charles Leclerc oldalán vág neki a 2025-ös idénynek, amelyben a Ferrarinak remek esélye nyílhat rá, hogy megszakítsa a hosszú nyeretlenségi sorozatát, és 2008 után újra bajnoki címet ünnepelhessen. 

 

Legfrissebb hírek

F1 75: Emerson Fittipaldi nyerte meg az idegek csatáját Ausztriában

F1
9 órája

Érzelmes üzenettel búcsúzott a Red Bull menesztett csapatfőnöke

F1
13 órája

Reagált a csapatfőnök menesztésére Max Verstappen

F1
15 órája

F1 75: nyolcan álltak az élen, két tizeden belül ért célba az első négy Monzában

F1
2025.07.09. 13:41

A Red Bull-istálló elbocsátotta Christian Horner csapatfőnököt – hivatalos

F1
2025.07.09. 11:37

F1 75: Rindt az utolsó kanyarban előzte meg a hibázó Brabhamet

F1
2025.07.08. 14:34

F1 75: Jackie Stewart és Jochen Rindt klasszikus csatát vívott Silverstone-ban

F1
2025.07.07. 16:39

Leclerc válaszokat akar; Hamilton beszélne a Ferrari tervezőivel a hazai kudarc után

F1
2025.07.07. 14:38
Ezek is érdekelhetik