F1: az Alpine megegyezett a Williamsszel – sajtóhír

H. L.H. L.
2021.02.24. 16:27
null
A Williams ért már el szép sikereket a francia motorgyártó partnereként (Fotó: AFP)
Sajtóértesülések szerint a Formula–1-es Alpine megállapodott a Williamsszel, aminek eredményeként a grove-iak 2022-től a francia motorgyártó erőforrásait fogják használni. 

 

A Renault az idei évtől Alpine néven folytatja a Formula–1-es szerepvállalását, és több szervezeti alakuláson is átesett a tél folyamán annak érdekében, hogy minél jobb helyzetben vághasson neki a nagy szabályváltoztatásokat hozó 2022-es idénynek. A kitűzött nagy célok elérését azonban nehezíti, hogy a McLaren Mercedesszel kötött megállapodása értelmében partnercsapat nélkül maradt az idei évre, hiszen így kevesebb adatot tud gyűjteni, ami egyértelmű hátrányt jelent számára a többi motorgyártóval szemben.

Az Alpine bevallottan változtatni szeretne ezen a helyzeten, s elmondása szerint a botrányos válás ellenére is kész lett volna újra együttműködésbe fogni a Red Bull-lal. A „vörös bikák" azonban hamar elzárkóztak, és egyértelműsítették a Honda erőforrását kívánják a japán motorgyártó kivonulása után is használni.

Az osztrák csapat ennek érdekében hosszas tárgyalások után átvitte a motorfejlesztés 2022-es befagyasztására tett javaslatát, majd egyezségre jutott a japánokkal, aminek eredményeként egészen az új motorformula 2025-ös bevezetéséig használhatja a Honda erőforrását.

Miután az Alpine előtt bezárult a Red Bull-os lehetőség, sajtóinformációk szerint először az Alfa Romeót környékezte meg, ám miután egyre több forrás erősítette meg, hogy a hinwiliek a Ferrarival folytatják a partnerséget, a Motorsport beszámolója szerint a Williamst vette célkeresztbe.

A hírek akkor arról szóltak, hogy a grove-iak Mercedesszel kötött, 2022-től életbe lépő szorosabb együttműködése akadályt gördíthet a megállapodás elé, ám a La Gazzetta dello Sport legfrissebb értesülései szerint az enstone-i alakulat célt ért, és egyezségre jutott a tavaly tulajdonosváltáson áteső patinás istállóval, aminek keretein belül a Williams 2022-től francia hajtáslánccal fog rajthoz állni, s egyúttal az Alpine juniorcsapatává válik.

A francia istálló így nemcsak több adatot tudna nyerni, hanem lehetősége lenne ülést is biztosítani a fiataljainak a Formula–1-ben.

Legfrissebb hírek

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
1 órája

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
5 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
19 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
Tegnap, 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
Tegnap, 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38
Ezek is érdekelhetik