F1: gyenge és sokat fogyaszt a Honda motorja - sajtóhír
Lehet, hogy Fernando Alonso végül mégis a Ferrari pilótája marad – erre utalnak az olasz sajtóban megjelent hírek, amelyek szerint a kétszeres világbajnokot csábító McLaren új motorszállítója, a Honda rosszul áll hajtóművének gyártásával, így közel sem olyan csábító a projekt, mint sejteni lehetett.
A Corriere dello Sportértesülései szerint a Honda a motorfejlesztés terén három hónapos elmaradásban van a tervekhez képest, s nagyobb gondok vannak a hajtóművével, mint amiket a Renault tapasztalt a 2014-es szezon elején.
Az Autosprint szaklap is a Honda gondjait fejtegeti, mondván, a japánok egyre idegesebbek, mert a tesztpadon kipróbált hajtómű túl gyenge és túl sokat fogyaszt.
„A Honda próbálja menteni a menthetőt,rengeteg pénzt öl abba, hogy a legjobb szakembereket mozgósítsa" – írta az Autosprint.
Az információk, ha igazak, ha nem, valószínűleg Alonsóhoz is eljutottak, már csak az a kérdés, befolyásolja-e a spanyolt a csapatváltásról esedékes döntése meghozatalában.
Legfrissebb hírek

Azonnali hatállyal távozik az Audi csapatfőnöke – hivatalos
F1
2026.03.20. 16:31
Ezek is érdekelhetik







