Dopping: négyen buktak le a Délkelet-ázsiai Játékokon

MTI MTIMTI MTI
2006.09.22. 11:59
Címkék
A múlt hónapban Sri Lankán rendezett Délkelet-ázsiai Játékokon szereplő négy sportoló is fennakadt a doppingvizsgálaton. Két pakisztáni és egy-egy Sri Lanka-i, illetve nepáli versenyző vizeletében találtak tiltott szert az akkreditált malajziai laboratóriumban
A Sri Lanka-i Olimpiai Bizottság elnöke, Hemasiri Fernando közölte: amíg az eljárás nem zárul le, addig nem közlik a vétkesek nevét és sportágát. Azt hozzátette: a média értesülésével szemben a viadalon legnagyobb létszámban résztvevő indiai küldöttségből senki sem akadt fenn az ellenőrzésen.

Az idei Délkelet-ázsiai Játékokra nyolc ország (Afganisztán, Bhután, Banglades, Maldív-szigetek, India, Pakisztán, Sri Lanka és Nepál) küldött versenyzőket.

A négy – eddig meg nem nevezett – sportoló estében a dopping-ügy még csak most indult, a barbadosi kerékpáros, Barry Forde (képünkön) esetében azonban már a végkifejlethez ért: a lausanne-i nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) kétéves, 2007 decemberéig tartó eltiltást szabott ki rá.

A 29 éves bringás tavaly októberben, egy franciaországi versenyen akadt fenn az ellenőrzésen, szervezetében magas volt a tesztoszteron. Hazája szövetsége azonban nem talált egyértelmű bizonyítékot a doppingolásra, így nem tiltotta el Forde-ot, a sportág nemzetközi szövetsége (UCI) viszont a CAS-nál fellebbezett.

Forde volt az első karibi kerekes, aki világbajnoki érmet szerzett: a 2005-ös anaheimi viadalon a keirin versenyszámban lett második.

A barbadosi versenyzőnek nem ez volt az első doppingvétsége: a 2003-as Pánamerikai Játékokon két aranyérmet is elvettek tőle efedrinhasználat miatt. Ennek ismeretében furcsa, hogy ezúttal nem örökös eltiltást kapott
Legfrissebb hírek

Úszás: Zombori és Márton is dobogós a Mare Nostrumon

Úszás
1 perce

Sipos Adriánék nagy csatában legyőzték Imre Bencééket a férfi kézi Európa-liga döntőjében

Kézilabda
9 perce

Története során huszonnyolcadszor bajnok az FTC a férfi vízilabda ob I-ben

Vízilabda
9 perce

Női kézi NB I: megkapta aranyérmeit az ETO; Szucsánszki, Cvijics és Hornyák Dóra is elbúcsúzott

Kézilabda
19 perce

Korrekorderrel a keretében utazik a vb-re a cseh válogatott

Foci vb 2026
19 perce

Kosztyuk két szettben búcsúztatta Swiateket a Roland Garroson

Tenisz
23 perce

Megnyerte az osztályozót, újra az élvonalban a lendvai csapat!

Légiósok
27 perce

Kosár: megvédte bajnoki címét a DEAC az U21-esek országos döntőjében

Utánpótlássport
30 perce
Ezek is érdekelhetik