Túraautó-vb: minden szempontból sikeres volt a Magyar Nagydíj

Vágólapra másolva!
2012.05.10. 09:25
Címkék
Minden szempontból sikeres túraautó-világbajnoki hétvégének adott otthont a Hungaroring Gyulay Zsolt, a Magyar Nemzeti Autósport-szövetség elnöke, a Hungaroring Sport Zrt. elnök-vezérigazgatója szerint.

Minden szempontból sikeres túraautó-világbajnoki hétvégének adott otthont a Hungaroring Gyulay Zsolt, a Magyar Nemzeti Autósport Szövetség elnöke, a Hungaroring Sport Zrt. elnök-vezérigazgatója szerint.

Gyulay az m1 csatorna Ma reggel című műsorában csütörtökön kiemelte, hogy Michelisz Norbert futamgyőzelmekor is látszott, mit jelent a magyar autósportnak, ha magyar pilóta magyar helyszínen nagy sikert ér el.

„Az idén fizetős volt a verseny, ennek ellenére sokan jöttek el, és ez bizonyítja, hogy a magyar emberek tényleg szeretik a motorsportot″ – jelentette ki.

Michelisz az első futamon pontszerző, hetedik volt, míg a második futamot megnyerte csaknem 60 ezer néző előtt.

A Zengő-csapat 27 esztendős pilótája az adásban kitért arra, hogy ez volt pályafutása második győzelme, az elsőt még 2010-ben aratta Makaón.

„Az első mindig megmarad az emberben, de a mostani még különlegesebb volt, hazai pályán, hazai szurkolók előtt, hazai csapattal″ – mondta Michelisz. Gyulay még hozzáfűzte, az elmúlt másfél évben remek együttműködés alakulat ki a szövetség, a Hungaroring és a Zengő Motorsport között, és ennek az egyik fontos állomása volt a múlt hétvégi, sikeres rendezés.

Legfrissebb hírek

Szappanos Péter lett az őszi szezon legjobbja; Vörös Barna Zalaegerszegen köthet ki

E-újság
6 órája

Hegedű, kalapács, futball – Malonyai Péter publicisztikája

Egyéb egyéni
6 órája

Szombati sportműsor: pályán a Liverpool, folytatódik a darts-vb

Egyéb egyéni
6 órája

Szalah újabb gólt szerzett, Egyiptom csoportelsőként jutott tovább; Marokkó nem bírt Malival

Minden más foci
6 órája

Győzelmével az ötödik helyre ugrott a Manchester United

Angol labdarúgás
6 órája

Európai kézilabdaligák: Palasics Kristóf 17 lövést hárított

Kézilabda
7 órája

Röplabda: eseménydús éven van túl a hazai utánpótlás

Utánpótlássport
8 órája

Otthon nyert a Fehérvár az osztrák hokiligában

Jégkorong
9 órája
Ezek is érdekelhetik