New York Marathon: etióp siker és pályacsúcs a férfiaknál

2023.11.05. 18:15
Pályacsúccsal nyerte meg a New York Marathont Tamirat Tola (Fotó: AFP)
Az etióp Tamirat Tola pályacsúccsal nyerte meg a férfiak versenyét a vasárnap rendezett New York Marathonon, amelyen a nők között az utolsó 400 méteren nagyot hajrázó kenyai Hellen Obiri győzött.

Tola 2:04:58 óra alatt teljesítette a klasszikus 42.195 kilométeres távot, így nyolc másodperccel javította meg az eddigi New York-i csúcsot, amelyet Geoffrey Mutai futott 2011-ben. A második helyen a kenyai Albert Korir ért célba 2:06:57 órás idővel, míg harmadikként az etióp Shura Kitata zárt (2:07:11 ó).

A férfi viadallal ellentétben a nők küzdelme szinte az utolsó méterekig tartott, Obirival az etióp Letesenbet Gidey, valamint a tavaly győztes kenyai Sharon Lokedi harcolt a sikerért. A végül elsőként befutó Obiri 400 méterrel a vége előtt lépett el két riválisától, s 2:27:23 órás idővel nyert. Másodikként Gidey végzett hat másodperccel elmaradva a győztestől, míg Lokedi harmadik lett 2:27:33 órás idővel.