Mascherano menni akar, de a szabályok nem segítik

2007.01.04. 15:33
Címkék
A tavaly nyáron nagy reményekkel Londonba igazoló Javier Mascherano megunta a mellőzöttséget a West Ham Unitednél, klubot akar cserélni, de ehhez szüksége lesz a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség engedélyére. Az argentin középpályás ugyanis 2006. július 1. óta két csapatban szerepelt, s a jelenlegi FIFA-szabályok szerint többre nincs módja.
Javier Mascherano nem váltotta meg a világot Londonban
Javier Mascherano nem váltotta meg a világot Londonban
Javier Mascherano nem váltotta meg a világot Londonban
Javier Mascherano nem váltotta meg a világot Londonban

„Nem maradhatok úgy a West Hamnél, hogy nem kapok lehetőséget a játékra. Az én koromban stagnálást jelent, ha nem jutok állandó szerephez” – mondta a 22 éves Mascherano, aki tavaly nyáron a brazil Corinthianstól igazolt a Kalapácsosokhoz, honfitársával, Carlos Tevezzel együtt.

Az argentin duótól mindenki sokat várt az angol fővárosban, hiszen számos európai nagycsapat csábítgatta korábban a kettőst. Általános meglepetést jelentett, hogy végül a WHU lett a befutó, de a legutóbbi szezonban még jó teljesítményt nyújtó gárda mostanában csak bukdácsol, a bajnokságban a bennmaradásért harcol, legtöbbször Mascherano és Tevez nélkül.

„Másik csapathoz kell távoznom a pályafutásom érdekében, hiszen nem léphetek pályára a West Ham Unitedben” – erősítette meg elhatározását Mascherano.

A roppant tehetségesnek tartott futballista a Corinthiansban és a West Hamben is öt bajnokit játszott a mostani szezonban, s londoni mérlegét a Palermo elleni két UEFA-kupa mérkőzés egészíti ki.

A brazíliai szereplés miatt azonban a mostani, újabb klubcserét megakadályozhatja a FIFA-szabály, de a nemzeti szövetség kérésére elképzelhető lesz a váltás. Az olasz másodosztályba száműzött Juventus azonban nem várt a „felmentésre”, elállt az argentin középpályás tervezett átigazolásától, legalábbis januárban már biztosan nem kerülhet erre sor.
Legfrissebb hírek

Norvégia már hét arannyal vezeti a téli olimpia éremtáblázatát

Téli olimpia 2026
37 perce

Csütörtöki sportműsor: sorsolnak az NL-ben; jön az utolsó nyolcaddöntős párharc a Magyar Kupában

Minden más foci
47 perce

Pakson ütötte ki a DVTK a címvédőt; Okeke a Premier League-be vágyik

E-újság
48 perce

Kim Minseok 1000 méteren 11. lett a téli olimpián, Von Allmennek megvan a harmadik aranya – infóközpont

Téli olimpia 2026
57 perce

Francia siker született jégtáncban a téli olimpián

Téli olimpia 2026
1 órája

Téli olimpia: a svédek megszenvedtek a házigazda olaszokkal a férfi jégkorongtornán

Téli olimpia 2026
1 órája

A Lazio tizenegyesekkel búcsúztatta a címvédőt az Olasz Kupa utolsó negyeddöntőjében

Olasz labdarúgás
1 órája

Jótékonysági estek – Malonyai Péter jegyzete

Minden más foci
1 órája
Ezek is érdekelhetik