Retuers
Terry a tőle megszokott jó formában játszott
Retuers
Terry a tőle megszokott jó formában játszott
A találkozó már a kezdés előtt szolgált némi meglepetéssel, hiszen a portugál mester csak a kispadra ültette a Makelele-Sevcsenko-Drogba triót, persze ennek csak pihentetési okai voltak.
Itt lett volna az alkalom Kalou vagy éppen Wright-Phillips előtt, hogy bizonyítsa, helye van a kezdőben, maradjunk annyiban, egyikük sem élt a lehetőséggel.
Bár már a 3. percben hazai helyzet alakult ki, ekkor látszott, mennyire tart a házigazdától és tiszteli ellenfelét a Newcastle, hiszen semmiféle kétes játékba nem mentek bele a vendégek, leginkább saját térfelükre szigorúan visszahúzódva a védekezéssel és a rombolással foglalatoskodtak.
Ennek köszönhetően Lampard távoli, de pontatlan lövéseivel veszélyeztettek a kékek, de Kalou is ígéretes helyzetben belsőzött kapu fölé.
A 16. percben aztán váratlanul mégis a vendégek értek el egy kapufát: egy szöget után Terryről levált Sibierski, aki gyakorlatilag a kapujából bátortalanul és ütemtelenül kilépő Hilario kezei közül fejelt a keresztlécre.
A 30. percben aztán ovációban tört ki a publikum, na nem azért, mert Kalou az ötösről vágott magasan a kapu fölé egy labdát – még szerencse, hogy lesen állt, többeket ez menthetett meg az azonnali szívinfarktustól -, hanem mert Drogba elindult melegíteni. Na igen, az első félidő tulajdonképpen egyetlen lényeges Chelsea-megmozdulása volt és ez sok mindent elárul az első felvonásról.
A második félidőre már beállt Makelele és Drogba is, ettől egycsapásra megélénkült a játék. A hazaiak egyértelműen átvették a játék irányítását – na nem, mintha az elsőben ez eldöntetlen kérdés lett volna -, de ezúttal már ritmus is volt a játékukban. A 67. percben aztán beállt Sevcsenko, nem is kellett sokáig a gólra várni.
Igaz előbb Kalou rontott (még) egyet – szép csel után megnézte magának a hosszú felsőt jobbról, majd fölé lőtt 11 méterről -, aztán már nem volt pardon. Robben balról passzolt középre az üresbe mozgó Sevcsenko elé, aki egyből továbbpasszolt középre. Ott érkezett jó ütemben Drogba és védőjét megelőzve négy méterről laposan a jobb alsóba lőtt.
Retuers
Adebayor (pirosban) szerezte az Arsenal győztes gólját
Ezzel aztán el is dőlt a mérkőzés – Given még kapufára tolt egy Robben lövést a hajrában -, hiszen a vendégekben sem erő, sem akarat nem volt a történtek megváltoztatására. Úgy néztek ki, még csak nem is egy pontért jöttek, ők bizony a tisztes vereséggel is megelégednek, ha a sors úgy hozza. Úgy hozta. Pedig ezt megelőzően november elején kapott ki a Newcastle, abban a fordulóban, amelyben vendéglátója.
A Chelsea a tizenkettedik győzelmét aratta a szezonban, míg Newcastle a nyolcadik vereséget szenvedte el a bajnokságban.
A kékek a második helyen állnak, hátrányuk a listavezető Manchestre United mögött öt pont.
A másik londoni klasszis csapat az Arsenal is a hajrában nyerte meg a mérkőzést, azonban az „ágyúsok” még jobban a penge élén táncoltak, hiszen Adebayor a nyolcvankilencedik percben szerezte meg a három pontot jelentő gólt.
Arséne Wenger csapata ezzel megelőzte a Portsmouth együttesét, és a harmadik helyre lépett előre a bajnoki tabellán.
PREMIER LEAGUE, ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉSEK
16. FORDULÓ Chelsea - Newcastle United 1-0 (0-0) |
G.: Drogba 74. |
2. FORDULÓ Wigan – Arsenal 0-1 |
G.: Adebayor (89.) |