Friss
  • 15:17
  • 12:20
  • 11:48
  • 08:44
  • 07:25
  • 11:56
  • 11:08
  • 10:36
  • 10:20
  • 10:19
  • tovább
Top
Program
nemzetisport.hu | 2017. 07. 20.

Vizes vb: 14 góllal nyertek a spanyolok, teljes az ágrajz!

Az orosz női vízilabda-válogatott csak a harmadik helyen végzett a vizes világbajnokság D-csoportjában.

hirdetés

A női vízilabdatorna D-csoportjának utolsó fordulójában a görögök három góllal legyőzték az ausztrálokat, ezzel nemcsak megnyerték a kvartettet – és bejutottak a negyeddöntőbe –, hanem az is eldőlt, hogy a körbeverésből legrosszabbul kijövő olimpiai bronzérmes oroszok a harmadik helyen végeznek a csoportban. Az olaszok legyőzték Kínát is, így a görögökhöz hasonlóan már negyeddöntősek.

A délutáni program első felvonásán Brazília az első negyed közepéig tartotta a lépést Kanadával (2–2), ezt követően az észak-amerikai csapat állva hagyta ellenfelét, a nagyszünetre már 8–4-re vezetett, majd 16–6-ra nyert. A minden negyedben négy gólig jutó kanadaiak legjobba a mind az öt lövését értékesítő Kyra Christmas volt.

A B-csoport záró fordulójában a címvédő, kétszeres olimpiai bajnok 22–7-re kiütötte Új-Zélandot. Az amerikai csapat már a meccs elején ellépett 4–0-ra, és az első három negyedben egyaránt hatszor talált be. A végére kicsit visszavettek Margaret Steffensék (5 gól), így „csak” 22-ig jutottak – Dél-Afrika kapuját 24-szer vették be (24–2).

A spanyolok második helye sem volt igazán sokáig kérdéses, 1–1-et követően sorozatban tíz gólt szereztek Dél-Afrika ellen (1–11), és fölényesen nyertek (3–17).

VÍZILABDA (HAJÓS ALFRÉD NEMZETI SPORTUSZODA)
NŐK, 3. FORDULÓ
A-csoport
Olaszország–Kína 15–8
(3–2, 4–2, 6–0, 2–4)
Brazília–Kanada 6–16 (2–4, 2–4, 1–4, 1–4)
A csoport végeredménye: 1. Olaszország 6 pont, 2. Kanada 4, 3. Kína 2, 4. Brazília 0

B-csoport
Új-Zéland–Egyesült Államok 7–22
(2–6, 1–6, 2–6, 2–4)
Dél-Afrika–Spanyolország 3–17 (1–4, 0–6, 1–2, 1–5)
A csoport végeredménye: 1. Egyesült Államok 6, 2. Spanyolország 4, 3. Új-Zéland 2, 4. Dél-Afrika 0

C-csoport
Japán–Franciaország 8–9
(3–3, 0–3, 3–1, 2–2)
Magyarország–Hollandia 10–8
A csoport végeredménye: 1. Magyarország 6, 2. Hollandia 4, 3. Franciaország 2, 4. Japán 0

D-csoport
Ausztrália–Görögország 8–11
(2–2, 3–3, 2–3, 1–3)
Oroszország–Kazahsztán 15–6 (5–1, 3–2, 4–2, 3–1)
A csoport végeredménye: 1. Görögország 4 pont (37–22), 2. Ausztrália 4 (32–20), 3. Oroszország 4 (29–21), 4. Kazahsztán 0

JÚLIUS 22., SZOMBAT
Helyosztók
10.30: Brazília–Dél-Afrika (H1)
12.00: Japán–Kazahsztán (H2)
A negyeddöntőbe jutásért
17.30: Kanada–Új-Zéland (NJ1)
19.00: Kína–Spanyolország (NJ2)
20.30: Hollandia–Oroszország (NJ3)
22.00: Franciaország–Ausztrália (NJ4)

JÚLIUS 24., HÉTFŐ
Helyosztók
  9.30: H1 vesztese–H2 vesztese (H3)
10.50: H1 győztese–H2 győztese (H4)
12.10: NJ1 vesztese–NJ3 vesztese (H5)
13.30: NJ2 vesztese–NJ4 vesztese (H6)
Negyeddöntő
14.50: Olaszország–NJ3 győztese (N1)
16.10: Egyesült Államok–NJ4 győztese (N2)
20.30: MAGYARORSZÁG–NJ1 győztese (N3)
22.00: Görögország–NJ2 győztese(N4)

hirdetés