Jégkorong: történelmet írna az I/A csoportban az U20-as válogatott

B. V. utanpotlassport.huB. V. utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2020.08.07. 19:46
Címkék
A Tüskecsarnokban kezdte a felkészülést a decemberi világbajnokságra az U20-as jégkorong-válogatott, Horváth András együttesére edzőmeccsek várnak augusztusban.

A budapesti Tüskecsarnokban találkozott szerda délelőtt a junior jégkorong-válogatott bő kerete. Az új szövetségi kapitányt, Horváth Andrást nem kellett bemutatni a srácoknak, jó páran már dolgoztak vele az utánpótlás-válogatottaknál, a szakember legutóbb másodedzőként tevékenykedett a kijevi I/B csoportos győztes tornán. Az elképzeléseit, a munka fő irányait és az alapvető célokat már az elején tisztázták.Horváth Andrást nem kellett bemutatni a srácoknak, jó páran már dolgoztak vele az utánpótlás-válogatottaknál, a szakember legutóbb másodedzőként tevékenykedett a kijevi I/B csoportos győztes tornán. Az elképzeléseit, a munka fő irányait és az alapvető célokat már az elején tisztázták.

Horváth András megtartotta az első edzését az U20-as válogatottnak Forrás: MJSZ
Horváth András megtartotta az első edzését az U20-as válogatottnak Forrás: MJSZ

Horváth András megtartotta az első edzését az U20-as válogatottnak  •  Forrás: MJSZ

„Mi közösen úgy döntöttünk, hogy történelmet fogunk írni – kezdte az eligazítását Horváth a Metodika Központban, kijelentve, hogy a válogatott célja bizony a divízió I/A-tagság megőrzése lesz decemberben. – Ehhez rengeteg munkára van szükség, de az is fontos, hogy miközben keményen melózunk, érezzük jól magunkat, és élvezzük azt, amit csinálunk.

A kapitány munkáját a korábbi 227-szeres válogatott, a jelenleg a Vasas HC Erste Liga-csapatát irányító Ladányi Balázs, valamint a Fehérvári Titánoknál hasonló pozícióban tevékenykedő Arany Máté segíti másodedzőként. A kapusedzői feladatokat ezentúl is Székely Csaba látja el, új stábtagként csatlakozott viszont Ács Ferenc erőnléti edző. Rajtuk kívül Berkes Brigitta fizioterapeuta, Speier Kálmán felszerelés-menedzser és Németh Gergőpszichológus jelenti az állandóságot a válogatottnál.

Halász BéniG
Horváth DominikG
Orosz GergelyG
Csollák MárkóD
Dobmayer DominikD
Dóczi ZsomborD
Farkas BotondD
Gáspár LeventeD
Horváth AndrásD
Horváth MilánD
Jarács RolandD
Kóger BalázsD
Mayer MartinD
Tornyai MátyásD
Ambrus GergőF
Banga NándorF
Béres BoldizsárF
Farkas István TamásF
Gál ZsomborF
Galajda ZsomborF
Keresztes LeventeF
Kónya KrisztiánF
Lövei DávidF
Mattyasovszky GergelyF
Mihalik AndrásF
Molnár BálintF
Németh KristófF
Rétfalvi KristófF
Schlekmann MárkF
Legfrissebb hírek

Kaotikus felvezetés után Kooij-győzelem sprintben a lengyel körön

Kerékpár
41 perce

100 millió eurós ajánlattal jelentkezett be Rodrygóért a Tottenham – hétfői transzferhíradó

Minden más foci
1 órája

F1 75: Schumacher kiütötte magát a vb-pontversenyből, Villeneuve ünnepelhetett

F1
1 órája

Gyulay Zsolt: Magyarország egyszerre ennyi dicséretet nagyon rég kapott

F1
1 órája

Pászka Lóránd a Ferencvárostól az FK Csíkszeredához igazolt – hivatalos

Labdarúgó NB I
2 órája

Hány érmet szereztek a MOB elnökei? Nehéz kérdések az olimpiák történetéből – 8. rész

Egyéb egyéni
2 órája

Ötgólos Barcelona-siker Dél-Koreában

Spanyol labdarúgás
3 órája

Kovács Mátyást nemzetközi kupainduló csapatnak adta kölcsön az MTK – hivatalos

Labdarúgó NB I
3 órája
Ezek is érdekelhetik