Öttusa: a 11. helyen zárt az ijfúsági vb-n a magyar leány váltó

utanpotlassport.hu utanpotlassport.huutanpotlassport.hu utanpotlassport.hu
2018.04.12. 21:20
Címkék
A lányok váltóversenyével folytatódott a portugáliai ifjúsági öttusa világbajnokság. Turbucz Anna és Dallos Lilla a húsz versenyzőpárosból álló mezőnyben a 11. helyet szerezte meg.

K. N. utanpotlassport.huHúsz csapat gyűlt össze a lányok váltóversenyére a portugáliai ifjúsági öttusa világbajnokságon. A magyar párost a Dallos Lilla, Turbucz Anna kettős alkotta. Közepes teljesítménnyel zárt a duó.K. N. utanpotlassport.huHúsz csapat gyűlt össze a lányok váltóversenyére a portugáliai ifjúsági öttusa világbajnokságon. A magyar párost a Dallos Lilla, Turbucz Anna kettős alkotta. Közepes teljesítménnyel zárt a duó.

„Abszolút a középmezőnyben végeztek a lányok, sem Anna, sem Lilla nem tudott kiemelkedőt nyújtani egyik számban sem. Gyakorlatilag már a kombinált szám előtt kirajzolódott, hogy hol fognak végezni. A futást a tizenegyedik helyről kezdték, amit végig tartottak is, így ebben a pozícióban zárták a portugáliai vébét” – fogalmazott Szloboda József utánpótlás-kapitány.

Ez most nem sikerült, a középmezőnyben végzett a Turbucz, Dallos kettős Fotó: UIPM
Ez most nem sikerült, a középmezőnyben végzett a Turbucz, Dallos kettős Fotó: UIPM

Ez most nem sikerült, a középmezőnyben végzett a Turbucz, Dallos kettős  •  Fotó: UIPM

Gulyás Michelle már a vb előtt sérüléssel bajlódott, így a kapitány nem tudta a legerősebb duót hadrendbe állítani. Szloboda elmondta, hogy ennél egy picit jobb eredményre számított, előzetesen tíz közé várta tanítványait, ám ettől egy hajszállal elmaradta kettős.

„A fáradság nem hiszem, hogy közrejátszott a lányok gyengébb teljesítményében. Ráadásul a váltóban, ugye, fél távot teljesít egy versenyző, így mire elkezd fáradni, már jön is az adott versenyszám vége. Talán a lövészetet mondanám a gyenge pontjuknak. Ha úgy lőttek volna a lányok, ahogy az elvárható, akkor simán ott vannak a tíz között, ám mindketten sokat hibáztak.”

Pénteken a fiúk váltóversenye következik Bőhm Csabával és Katona Bálinttal a csatasorban.

További korosztályos hírekÖTTUSÁBANa sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

Férfi röplabda: négy közé jutott a Kaposvár az Extraligában

Röplabda
15 perce

Osztrák hokiliga: nem sikerült egyenlíteni, Székesfehérváron is a Graz nyert

Jégkorong
21 perce

Marco Rossi: A szlovénok ellen szerencsések voltunk, a görögök ellen ügyesek

Magyar válogatott
36 perce

„Úgy gondolom, elégedettek lehetünk” – Szoboszlai Dominik a görögök elleni döntetlen után

Magyar válogatott
1 órája

Vb-felkészülés: Szerbia legyőzte Szaúd-Arábiát

Foci vb 2026
1 órája

Értékelje a magyar válogatott játékosainak Görögország elleni teljesítményét!

Magyar válogatott
1 órája

Eseménydús mérkőzésen csak a gól hiányzott, a magyar válogatott döntetlent játszott a görögökkel

Magyar válogatott
1 órája

Amikor Szoboszlainak maradt ereje a lövésre a szóló után... – videók

Magyar válogatott
2 órája
Ezek is érdekelhetik