Tokió 2020: Milák ezüstérmes, Kozák elődöntős – ez történt az éjjel

2021.07.31. 07:00
A megsérülő Márton Anna (jobbra) és a helyére beálló Battai Sugár (Fotó: Tumbász Hédi)
Magyar idő szerint szombat hajnalban folytatódtak a 32. nyári olimpiai játékok Tokióban, s ezúttal is több magyar sportolóért szoríthattunk. A „későn kelők” kedvéért röviden felidézzük az elmúlt órákban történteket.

A szombat hajnali történések közül mindenképpen az élre kívánkozik a férfi 100 méter pillangó döntője, amelyen Milák Kristóf szenzációs második 50 métert úszott, 49.68-as új egyéni és Európa-csúcsot ért el – ám ezen a napon ez is kevés volt ahhoz, hogy legyőzze az amerikaiak fenoménját, a 49.45-tel új világrekordot felállító Caeleb Dresselt. Milák a finálé után elmondta, elégedett volt az idejével, és örül, hogy megkergette az amerikai ellenfelét. A döntőt itt tudja visszanézni.

Atlétáink közül Kozák Luca a női 100 gát előfutamában szerepelt, méghozzá nagyszerűen, hiszen a harmadik helyen ért célba, amivel továbbjutott az elődöntőben – 12.91-es időeredménye a 19. helyre volt jó. Folytatás vasárnap reggel 12.45-től.

A nap első magyar érdekeltségét a triatlonon vegyes csapat versenye jelentette – sőt, a Bragmayer Zsanett, Bicsák Bence, Kovács Zsófia, Tóth Tamás alkotta magyar csapat a 11. helyet szerezte meg.

A Battai Sugár, Katona Renáta, Márton Anna, Pusztai Liza alkotta magyar női kardcsapat a negyeddöntőben Dél-Koreától elszenvedett 45:40-es vereség után 45:42-re kikapott Japántól, így utolsó asszóját a 7. helyért vívja – Kína ellen, 7.30-tól.

A vitorlázó Berecz Zsombor eredetileg reggel öt után néhány perccel kezdett volna, de az időjárás miatt közel kétórás késéssel rajtolt csak el a futama.