La Liga: a Barcának megvan az ezüst-, a Gironának a bronzérem

PÓR KÁROLYPÓR KÁROLY
2024.05.19. 21:50
Pedri két góllal főszerepet vállalt a Barca 3–0-s győzelmében (Fotó: AFP)
A labdarúgó La Liga vasárnapi, utolsó előtti, 37. fordulója előtt több fontos kérdés már eldőlt, de azért nem volt tét nélküli a kilenc, egy időben, 19 órakor kezdődő mérkőzés.

Arról élő tudósításunkban számoltunk be, hogy a már bajnok Real Madrid nem akármilyen meccsen, 4–4-es döntetlent játszott a Villarreal vendégeként.

Az FC Barcelona a Rayo Vallecano elleni 3–0-s győzelemmel biztosította be az ezüstérmet. A katalánok már a 3. percben megszerezték a vezetést Robert Lewandowski közeli lövésével, majd a második félidőben a csereként beálló Pedri 13 perc alatt duplázott.

Így a Girona 3–1-es valenciai győzelme ellenére már biztos a Barca második helye az utolsó forduló előtt, viszont mivel az Atlético Madrid otthon nagyon sima, 4–1-es vereséget szenvedett az Osasunától, eldőlt, hogy Diego Simeone csapata lemarad az éremről. A Yaakobishvili Antalt a Valencia ellen nem nevező Girona tehát 3. helyen zár.

Az is biztos már, hogy az El-csoportkört érő 5–6. helyen az Athletic Bilbao és a Real Sociedad végez. Vasárnap a közvetlen rivális Real Betist idegenben 2–0-ra legyőző Real Sociedad szerezte meg a hatodik, szintén Európa-liga-indulást jelentő pozíciót, míg a sevillai zöld-fehérek hetedikek lesznek, és a következő idényben a Konferencia-ligában játszhatnak majd.

A 37. fordulóban az is eldőlt, hogy a Granada és az Almería mellett a Cádiz búcsúzik az élvonaltól, miután az andalúziai együttes otthon 0–0-t játszott a Las Palmasszal.

SPANYOL LA LIGA
37. FORDULÓ
Athletic Bilbao–Sevilla 2–0 (R. Garcia 17., Muniain 19.)
Atlético Madrid–Osasuna 1–4 (Morata 55., ill. R. Garcia 26., 64., Oroz 52., Torro 88. )
Real Betis–Real Sociedad 0–2 (Mendez 5., Merino 42.)
Cádiz–Las Palmas 0–0
Barcelona–Rayo Vallecano 3–0 (Lewandowski 3., Pedri 72., 75.)
Granada–Celta Vigo 1–2 (Bruno Mendez 86., ill. J. S. Larsen 61., Bamba 63.)
Real Mallorca–Almería 2–2 (Larin 29., Darder 83., ill. Arríbas 41., Langa 66.)
Valencia–Girona 1–3 (Pepelu 84., ill. Savio 32., Dovbik 58., Gasiorowski 67. – öngól)
Villarreal–Real Madrid 4–4 (Sörloth 39., 48., 52., 56., ill. Güler 14., 45+2., Joselu 30., L. Vázquez 40.)